Jak utworzyć wiele zadań tworzenia kopii zapasowych za pomocą usługi tworzenia kopii zapasowych DejaDup?


18

Chciałbym mieć zaplanowane różne zadania tworzenia kopii zapasowych o różnych porach i częstotliwościach (na przykład codziennie wykonuj kopię zapasową folderu Dokumenty, ale folder muzyki tylko w weekendy) lub codziennie wykonuj kopię zapasową na dysku lokalnym, a co tydzień na zdalnym serwerze. Widzę tylko, jak skonfigurować pojedyncze zadanie kopii zapasowej dla określonego zestawu folderów do określonego miejsca docelowego w DejaDup.

Jeśli obecnie nie ma takiej możliwości w narzędziu do tworzenia kopii zapasowych DejaDup, jakie jest moje najlepsze alternatywne rozwiązanie?

Odpowiedzi:3

Otwórz preferencje deja-dup-z terminala jako inny użytkownik.

su - 

lub

su backupuser
deja-dup-preferences

Wprowadź wymagane źródło, miejsce docelowe i inne ustawienia. W Preferencjach aplikacji startowych ogólnego użytkownika dodaj poniższe polecenie do automatycznej kopii zapasowej po zalogowaniu się do ogólnego użytkownika.

sudo -u backupuser -s deja-dup --backup

Tak, tak właśnie myślę. Ale, jak ktoś wspomina, możesz bezpośrednio użyć podwójności. Spójrz duplicity --help. Naprawdę nie chcę tworzyć użytkowników kopii zapasowych, ale ten proces jest tak łatwy.
m3nda

1

W rzeczywistości można to zrobić w Deja Dup - ale tylko jako zadanie ręczne, tzn. Musisz zmienić właściwości dla różnych lokalizacji. Wiem, że w projekcie Deja Dup zdecydowanie zasugerowano włączenie różnych profili, ale nie jestem świadomy konkretnych planów. Niestety.


Co rozumiesz przez „zadanie ręczne” - uruchamianie duplikatu?
młotek

0

Możesz spojrzeć na backupninja. Nie jest graficzny, ale zapewnia stosunkowo prosty format planowania zadań tworzenia kopii zapasowych różnego rodzaju, w tym duplikatów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.