jedność wolno z podwójnym monitorem


8

Dzięki jednemu ekranowi Unity szybko otwiera aplikacje, przełącza między otwartymi aplikacjami itp.

Kiedy używam podwójnego monitora, zauważam znaczny spadek wydajności w wyżej wymienionych obszarach. Ogólna wydajność systemu sprowadza się do przeszukiwania. Otworzyłem te same aplikacje, gdy korzystałem zarówno z jednego, jak i podwójnego monitora. Czy to znany błąd? Mam 11.10.


FYI mój laptop ma 2 GB pamięci RAM i przeszedł test Unity 3d.
subeh.sharma

Odpowiedzi:


2

Jeśli Twój laptop ma układ graficzny Intel N10, może to być ten błąd: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/compiz/+bug/830949 .

Jeśli tak, łatwym sposobem na przetestowanie jest obniżenie rozdzielczości wyświetlacza zewnętrznego, aż suma rozdzielczości poziomych wyniesie mniej niż 2048.

Jeśli okaże się, że jest to problem, masz kilka opcji. Jednym z nich jest ustawienie ekranów w pionie, a nie w poziomie (chodzi o to, że wszystko musi mieścić się w matrycy 2048 x 2048, więc dopóki monitory nie sumują się więcej niż 2048 w obu kierunkach, powinno być w porządku.

Drugą opcją jest użycie Unity2d, który nie wyzwala tego błędu.


Nie, to NVIDIA
subeh.sharma

Dzięki! Miałem ten problem, ale nawet po jego przeczytaniu zajęło mi wieki rekonfiguracja, ponieważ GUI do przestawiania ekranów nie działał z powodu powolności i po prostu nie mogłem zresetować ustawień za pomocą udokumentowanych sposobów. Wreszcie mogłem użyć xrandr, aby naprawić problemy. Tak więc dla innych pracowników Google: xrandr --output LVDS1 --pos 0x0 --output VGA1 --pos 0x900- Twoje wyświetlane nazwy i pożądane pozycje mogą się różnić, biegnij tylko, xrandraby uzyskać listę tego, co masz.
skagedal

0

Miałem ten problem z ATI Radeon X2100. Powolna wydajność była w Unity w ogóle, nie tylko w 3D. Jednak GNOME i tak nie działało znacznie szybciej. Po kilku innych błędach zmieniłem na 10.04 LTS i nie ma żadnych problemów.


0

Spróbuj poniżej:

  1. Ustawienia serwera Nvidia X.
  2. Profile PRIME
  3. Intel (tryb oszczędzania energii)
  4. Wyloguj się, a następnie zaloguj ponownie.

To rozwiązało problem z wieloma monitorami, gdy drugi ekran działał powoli. Działało to, ponieważ sterownik Nvidii założył, że mam jeden monitor. Częstotliwość odświeżania nie była zatem zsynchronizowana ze sprzętem, co spowodowało widoczne opóźnienie.

Pamiętaj, że zadziała to tylko wtedy, gdy ustawienia serwera Nvidia X zgłaszają tylko jeden monitor, jeśli poprawnie wykryje oba, to może być coś innego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.