lekki menedżer okien / środowisko pulpitu podobne do Unity


8

Szukam lekkiego menedżera okien / środowiska pulpitu podobnego do Unity, ale nie Unity / Unity-2D GNOME lub KDE. W szczególności szukam czegoś lekkiego z następującymi funkcjami:

 • układ przycisków okna jak w Unity.

 • pasek boczny / dok po lewej stronie z zasobnikiem systemowym, aplikacjami, urządzeniami i jakimś menu.

 • lub górny pasek z zasobnikiem systemowym, aplikacjami, urządzeniami i jakimś menu.

Powodem tego jest to, że mój komputer nie może jednocześnie obsługiwać Unity i moich aplikacji programistycznych.


Powinieneś spróbować unity-2d.
jokerdino

szukał czegoś lżejszego niż unity / unity-2d
zeitue

Wypróbowałem OpenBox z xcompmgr gnome-ustawienie-demona awn wygląda całkiem fajnie, ale nie tak naprawdę, czego szukałem
Zeitue

Nie nazwałbym Unity „lekkim”. Z drugiej strony inni nie nazwaliby Xfce „lekkim”.
landroni

@landroni Powiedziałem jak jedność, ale lekkość, nie jedność była lekka.
zeitue

Odpowiedzi:


9

Xubuntu

Możesz także rzucić okiem na Xubuntu, który jest wyposażony w lekki pulpit Xfce . Obejmuje to również konfigurowalny program uruchamiający (tutaj pokazany na dole), który można również przenieść na lewą stronę, jak w Unity:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie powiedziałbym, że jest „jak jedność”, ponieważ nie ma funkcji dokowania: chociaż wygląda podobnie do stacji dokującej i programu uruchamiającego Unity, panel uruchamiania działa jak prosty głupi panel skrótów, każde kliknięcie spowoduje uruchomienie nowej instancji i nie wyświetli zminimalizowanej. Należy zainstalować stację dokującą innego podmiotu (np. AWN), aby zaimplementować nowoczesne zachowanie zapewniane przez stację dokującą Mac OS X, Unity Launcher i pasek zadań systemu Windows 7.
Ivan

2

Idź po cynamon !! Obecnie używam tego i działa płynnie i szybko !!

Strona główna - Linux Mint

Ma wszystkie dobre rzeczy z Gnome 3 plus kciuki za wydajność !!


4
... wątpcie ... to widelec z gnome-shell, dlatego ma takie same wymagania jak z gnome-shell ...
fossfreedom

Użyłem Gnome 3 i był to porywacz pamięci !! Ten jest bardzo szybki !! Możesz po prostu spróbować !! Bez szkody w próbach !! Przyszłe dystrybucje Linux Mint są domyślnie dostarczane w Cinnamon, ponieważ gnome 3 nie robi tego, czego oczekują użytkownicy !!
Aram Bhusal

Szukasz czegoś lżejszego i bardziej wyrzutni z boku, chociaż cynamon byłby dobry, gdyby pasek mógł zostać przeniesiony na górę.
zeitue

2
... jeśli możesz rozszerzyć swoją odpowiedź o kilka faktów, liczb i odniesień mówiących, że cynamon jest uważany za lekki interfejs, to świetnie - będę głosować. Czytałem jednak, że kluczowym powodem rozwoju cynamonu jest tradycyjny przepływ pracy na pulpicie, którego skorupa gnome nie obsługuje od razu po wyjęciu z pudełka, ani z rozszerzeniem mięty MGSE
fossfreedom

1
Cynamon w mennicy 14 nie był wcale „szybki”. W szczególności wyświetlenie listy okien zajęło dwie sekundy, gdy przytrzymasz klawisz Alt i po zwolnieniu klawisza Tab; a szybkie Alt + Tab czasami trwało jedną sekundę (w LXDE lub XFCE jest to natychmiastowe). Ponadto nie będziesz grupować okien w Mennicy, dopóki nie zainstalujesz tego apletu , który został opracowany przez chłopca ze szkoły biblijnej, który dopiero niedawno nauczył się programowania.
Dan Dascalescu

1

Xfce + metacity (12.04 - 13.04).

sudo apt-get install xubuntu-desktop leafpad
cp /etc/xdg/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-session.xml ~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-session.xml && leafpad ~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-session.xml

Zastąpić

<property name="Client0_Command" type="array">
     <value type="string" value="xfwm4"/>
   </property>

z

<property name="Client0_Command" type="array">
     <value type="string" value="metacity"/>
   </property>

w leafpad.

Zapisz i wyloguj się. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dolny panel i otwórz Panel> Preferencje panelu.

Ustaw tryb na Pionowy i długość na 97%.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.