Jak używać Brasero do nagrywania filmu w formacie DVD?


13

Muszę przedstawić ocenę mojego kursu Uni w formie filmu DVD (aby można go było odtwarzać na odtwarzaczu DVD), ale jak dotąd Brasero tego nie robi. Na przykład zostawiłem go dzisiaj na ponad godzinę (jak mówiło, że się pali) i DVD wyszło puste.

Innym razem, to wyraźnie mówi, że nie można nagrać DVD. Używam Ubuntu 10.10, mam zainstalowane dodatkowe dodatki Ubuntu i pakiety Medibuntu, które pozwalają mi oglądać DVD.

Jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


17

Zgadza się. Brasero nie tworzy płyt DVD. Istnieje jednak wiele narzędzi, które działają dobrze. Polecam DeVeDe (patrz multiwers ) do łatwego robić. Lub alternatywnie każde inne oprogramowanie do tworzenia wideo.

Zainstaluj za pośrednictwem centrum oprogramowania


1
+1 za wskazanie najłatwiejszego z zestawu złożonych narzędzi do pracy. Tylko dla wzmocnienia liczba kodowań wideo jest oszałamiająca, a te, które są potrzebne do oglądania zwykłego starego DVD, należą do najbardziej tajemniczych. Umieszczanie ludzi na Księżycu wydaje się trywialne w porównaniu do transkodowania wideo, a DeVeDe jest stosunkowo prostym opakowaniem mencoderi przyjaciółmi.
msw

W tym momencie recenzje w Centrum oprogramowania (i komentarz jwdinkc poniżej) sugerują, że DVDStyler jest znacznie lepszym wyborem.
Brian Z

5

Inne dobre oprogramowanie do tworzenia płyt DVD to:

Mam nadzieję, że okażą się przydatne.


1
Próbowałem devede na Ubuntu 12.04. Chciał usunąć kilka bibliotek przed ich instalacją. Na szczęście skopiowałem nazwy każdej biblioteki do gedit i dodałem przed nimi „sudo apt-get”. Krótko mówiąc, zepsuł wiele aplikacji wideo, w tym totem. DVDstyler nie tylko przekonwertował, ale nagrał jednym udanym zamachem. To i tak moje doświadczenie.
jwdinkc


2

Pytanie wydaje się dotyczyć nagrywania, a nie tworzenia, kodowania itp. Do nagrywania DVD najczęściej używam K3b.


1

Totem ma wtyczkę, która robi to za jednym kliknięciem, ale nie działa dla wszystkich filmów. Jest wstępnie zainstalowany, ale domyślnie nie jest włączony. Możesz włączyć go w menu Edycja> Wtyczki ... w Totemie, a następnie użyć go z menu Plik.


1

Odkryłem, że w Brasero możesz nagrywać dyski DVD. Musisz zainstalować dodatkową wtyczkę o nazwie DVDauthor w Centrum oprogramowania Ubuntu lub Synaptic.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.