Jaka jest różnica między aktualizacją a aktualizacją apt-get?


386

Jaka jest różnica między apt-get updatei apt-get upgrade?

Które powinienem uruchomić jako pierwszy?

Czy któryś z nich automatycznie uruchamia drugi?


Patrz: askubuntu.com/questions/99033/… Jaka jest różnica między apt-get upgrade a apt-get dist-upgrade?
david6


9
To nie jest duplikat: chodzi o różnicę między aktualizacją / aktualizacją, a nie o różnicę między aktualizacją / aktualizacją.
Andrea Corbellini,

Odpowiedzi:


404

Najpierw należy uruchomić update, a następnie upgrade. Żadne z nich nie uruchamia automatycznie drugiego.

  • apt-get update aktualizuje listę dostępnych pakietów i ich wersji, ale nie instaluje ani nie aktualizuje żadnych pakietów.
  • apt-get upgradefaktycznie instaluje nowsze wersje posiadanych pakietów. Po zaktualizowaniu list menedżer pakietów wie o dostępnych aktualizacjach zainstalowanego oprogramowania. Właśnie dlatego najpierw chcesz update.

Dodatkowo możesz użyć, apt-get update && apt-get upgradeaby wykonać oba kroki jeden po drugim.


20
Należy pamiętać, że w większości przypadków zamiast apt-get upgradetego, co chcesz zrobić, jestapt-get dist-upgrade
fdierre

16
@TravisR Niezupełnie. dist-upgradenie zaktualizuje się do nowego systemu operacyjnego, ale uaktualni do nowego jądra (wystarczająco powszechnego) lub innego zestawu zależności (wystarczająco powszechnego) lub usunie zależności, które nie mają znaczenia po aktualizacji (również powszechnej). Jeśli jesteś na systemie domowej lub biurowej, większość czasu chcesz dist-upgrade, nie upgrade. Dzieje się tak, jeśli aktualizujesz kilka systemów lub jeden, którego potrzebujesz, w dobrze zdefiniowanym stanie, który chcesz upgrade. Dla „zwykłych” użytkowników (ich własnych komputerów) dist-upgradejest to, co należy.
Jon Hanna,

5
Czy masz na myśli, że „apt-get upgrade” nic nie zrobi, jeśli nie nastąpi po nim „apt-get update”? Jeśli tak, to jakie jest prawdziwe zastosowanie „apt-get update”? Dlaczego więc „aktualizacja” nie jest uwzględniona w „aktualizacji”?
user22180,

12
następnie zakończ z apt-get autoremove!
austin

4
@ user22180 to bardzo inteligentne pytanie. Na pierwszy rzut oka absurdalne jest oddzielanie metod, jeśli obie muszą być wywoływane, aby osiągnąć pożądaną funkcję, aby faktycznie zastąpić stare pakiety nowymi. Możesz jednak chcieć odróżnić pakiety, które musisz zainstalować od tych, które ostatecznie chcesz uaktualnić.
JuanRocamonde
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.