Jak działają aktualizacje oprogramowania?


10

Chciałbym wiedzieć, jak działają aktualizacje oprogramowania dla mojego Ubuntu Server 10.10.

Polecono mi używać apt-get installdo instalowania nowego oprogramowania i apt-get updatedo aktualizacji oprogramowania dla serwera Ubuntu w zastosowaniach produkcyjnych. Ponieważ te pakiety są testowane pod kątem Ubuntu w przeciwieństwie do pobierania kodu źródłowego i kompilacji oprogramowania na pudełku.

Ale na moim Ubuntu Server 10.10 nie otrzymuję najnowszej stabilnej wersji PostgreSQL (9) ani najnowszej stabilnej wersji Nginx (8) apt-get install. Więc jak to działa, czy te oprogramowanie zostanie zaktualizowane, kiedy później uruchomię, apt-get updateczy też będę musiał później uruchomić apt-get installponownie, czy też będę musiał czekać na następną wersję Ubuntu, aby je zdobyć?

Czy łatki i aktualizacje zabezpieczeń są zarządzane w ten sam sposób? Czy mogą być aktualizowane automatycznie? Jeśli istnieje takie ustawienie, jak mogę sprawdzić, z czego korzysta mój system?

Odpowiedzi:


11

Ubuntu ma politykę, zgodnie z którą (zwykle) tylko małe poprawki bezpieczeństwa programów będą aktualizowane w repozytoriach Ubuntu (do których masz dostęp apt-get).

Ma to na celu zapewnienie maksymalnej stabilności środowisk produkcyjnych - jest to szczególnie ważne na serwerach. Oznacza to, że nie zobaczysz aktualizacji wersji oprogramowania, takiego jak PostgreSQL i Nginx, do czasu wydania Ubuntu Server 11.04.

Możesz znaleźć informacje na wiki Ubuntu o aktualizacjach stabilnych wydań .


14

Dla twojej informacji sudo apt-get updatenie aktualizuje oprogramowania. Po prostu aktualizuje listę używaną przez menedżera pakietów APT do śledzenia oprogramowania zainstalowanego w systemie oraz oprogramowania dostępnego dla systemu z repozytoriów Ubuntu .

Prawidłowa procedura aktualizacji do najnowszej wersji dostępnej w repozytoriach polega na uruchomieniu sudo apt-get updateaktualizacji listy dostępnych programów, a następnie sudo apt-get upgradezainstalowaniu nowych wersji pakietów.

Warto zauważyć, że wersje w repozytoriach mogą być nieco nieaktualne: dzieje się tak zwykle dlatego, że jest to jedyna wersja, którą Canonical obsługuje w tym wydaniu Ubuntu, lub dlatego, że nikt jeszcze nie przesłał nowej wersji do repozytoriów. Możesz zainstalować nowsze oprogramowanie ręcznie lub przy użyciu osobistych pakietów archiwów (PPA).


@Jonas, będzie trochę przestarzały w repozytoriach nie dlatego, że przesyłanie nowej wersji zostało zaniedbane, ale dlatego, że Canonical testuje pakiety przed ich przesłaniem - repozytoria są obsługiwane przez Canonical, więc nikt nie może ich przesłać. Alternatywami są PPA, które mogą dostarczyć najnowszy pakiet bezpośrednio od programistów, bez kanonicznych rąk w PPA, chyba że jest to ich własny projekt.
Oxwivi

3

Dzięki apt-get otrzymasz tylko najnowszą wersję obsługiwaną przez zespół Ubuntu. Jeśli nie jest to pożądana wersja, nie otrzymasz jej również w tym wydaniu, ponieważ nie będzie w niej ważnego uaktualnienia wersji.

Musisz więc poczekać na nową wersję Ubuntu i mieć nadzieję, że zaktualizują twój pakiet lub zbudują i zainstalują go samodzielnie. Z utratą automatycznych aktualizacji również.

Możesz także spróbować znaleźć najnowszą wersję w niestabilnej gałęzi Debiana lub poczekać, aż Ubuntu zaimplementuje Backports dla Maverick.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.