Terminal pojawia się z dużym opóźnieniem, gdy używany jest skrót


25

Po naciśnięciu Ctrl+ Alt+ Tterminal otwiera się po około 30 sekundach. To dość denerwujące. Jeśli otworzę go za pomocą Alt+ F2i wejdę, gnome-terminalokno pojawi się natychmiast jak zwykle.

Używam Ubuntu 16.04 z gnome3.

Z góry dziękuję za pomoc!


Może zajrzyj do Ustawień systemu -> Klawiatura -> Skróty -> Launchery -> Uruchom terminal i sprawdź, czy jest poprawnie ustawiony. Czy ostatnio wprowadziłeś jakieś zmiany w skrótach klawiaturowych?
wjandrea

Jest ustawiony poprawnie i nie zrobiłem żadnych canges.
Alex Leidwein

2
@AlexLeidwein, Teraz dostępne jest rozwiązanie zamiast tylko obejścia. Usuń sesję użytkownika dbus, która nie jest domyślnie instalowana w Ubuntu 16.04.
Antonios Hadjigeorgalis

Odpowiedzi:


21

Tymczasowe obejście omówione w komentarzu 16
https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=729101#c16

działa gnome-keyring-daemonw terminalu bez opcji wiersza poleceń.
Wtedy wszystko działa normalnie po wprowadzeniu hasła, aby odblokować brelok.

W moim systemie muszę otworzyć HUD, zanim pojawi się monit o hasło. Jeśli otworzę interfejs przed poleceniem terminalu, okno dialogowe z pytaniem o hasło wyświetli się natychmiast.

Produkcja journalctl -fprzedstawień
gnome-keyring-daemon[12913]: Gkm: using old keyring directory: ...

Teraz rozwiązane:
Dla mnie i wielu innych rozwiązaniem tego problemu było usunięcie tego, dbus-user-sessionco zostało dodane wraz z ostatnią instalacją oprogramowania, które nie jest potrzebne. Dla mnie został dodany podczas instalacjiflatpak

Rozwiązanie:

  1. sudo apt-get remove --purge dbus-user-session
  2. Restart

Więcej kontekstu jest dostępne od komentarza nr 67 w tym wątku.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-keyring/+bug/1689825


3
Powinna to być najczęściej głosowana i zaakceptowana odpowiedź, ponieważ zawiera prawdziwą poprawkę, a nie tylko brudne obejście polegające na zabijaniu gnome-keyring-daemon, co spowoduje, że zapisane hasła itp. Będą niedostępne IIRC.
Bajt Dowódca

To działało idealnie! Naprawiono również zbyt podobne problemy, które miałem: opóźnienie między naciśnięciem przycisku „Print Screen” a zrobieniem zrzutu ekranu, a Google Chrome wolno uruchamia się po raz pierwszy.
Alex

Natknąłem się na to po celowej instalacji dbus-user-sessionw celu obsługi usystematyzowanych usług, które podnoszą powiadomienia przez dbus. Jest to prawdopodobnie pewna błędna konfiguracja, w której systemowa sesja użytkownika nie jest w rzeczywistości taka sama jak sesja GUI.
Adrian

13

Na podstawie tej odpowiedzi superużytkownika:

Z błędu zgłoszonego przez xgdgsc wynika , że powolna reakcja na skróty GNOME jest spowodowana przez gnome-keyring-daemon. W szczególności wydaje się, że posiadanie wielu instancji demona powoduje pauzę wykonywania skrótu podczas próby komunikacji z demonem do momentu przekroczenia limitu czasu. Możesz użyć następującego polecenia, aby sprawdzić, czy działa wiele instancji demona:

pgrep gnome-keyring --list-full

Na CentOS 7 z GNOME 3.14.2 mogłem obejść ten problem, zabijając oba procesy:

killall gnome-keyring-daemon

gnome-keyring-daemon automatycznie zrestartowałem się tylko z jedną instancją, kiedy następnym razem użyłem skrótu klawiaturowego GNOME, a skrót został wykonany natychmiast.


Nawet gdy działa tylko jeden breloczek do gnomów, wciąż otrzymuję powolną odpowiedź przy otwieraniu terminali. Kiedy zabiłem, cały gnome-keyring-daemonChrome nie mógł się zalogować.
Antonios Hadjigeorgalis

@AntoniosHadjigeorgalis o moim doświadczeniu, tego rodzaju opóźnienie dzieje się tylko dla jednego lub dwóch skrótów. Jeśli killall gnome-keyring-daemonnie działa dla Ciebie, być może zmiana przypisania tych skrótów może pomóc.
ICE

Nowe skróty @ICE też nie działały.
Antonios Hadjigeorgalis

7

Otwórz aplikację startową i dodaj nową

  1. Dodaj nowe
  2. Imię: cokolwiek
  3. Dowództwo : killall gnome-keyring-daemon
  4. Komentarz: cokolwiek

cieszyć się..


3
Co to terserahznaczy?
Anwar

2
@Anwar: „terserah” jest indonezyjskim / malajskim słowem na „cokolwiek” lub „cokolwiek”. Nazwa i opis aplikacji startowej jest tylko po to, aby pomóc Ci ją znaleźć i uporządkować, ale tak naprawdę nie ma znaczenia, co tam umieścisz. Może SierraX skopiował go z jakiegoś bloga / strony i zapomniał go przetłumaczyć?
Lie Ryan,

1

Właściwie to mi pomogło. Poszedł do Ustawienia systemowe -> Klawiatura -> Skróty -> Launchery -> Uruchom Terminal, napisano coś nowego akceleratora. Resetuję klawisz przytrzymując ponownie Ctrl+ Alt+ T. rozwiązało problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.