Jak zsynchronizować kalendarz gnome z kalendarzem online?


16

Pomyślałem, że to niesamowite, że Ubuntu 16.04 jest dostarczane z kalendarzem gnome, ale zauważyłem, że nie uwzględniono wakacji. Zauważyłem również, że istnieje opcja synchronizacji kalendarza z kalendarzem online. Jak to zrobić? Nie znam żadnych kalendarzy online, których mógłbym użyć.

Dodaj kalendarz z sieci

Odpowiedzi:


18

Możesz to osiągnąć za pomocą gnome control centerw Ubuntu:

 1. Wpisz gnome-control-centerw dash, pojawią się ustawienia, wybierz to i wybierz online account:

  zrzut ekranu

 2. Następnie dodaj swoje konto Google, klikając znak plus u dołu okna dialogowego, które się pojawi:

  zrzut ekranu

 3. Następnie włącz kalendarz powiązany z tym kontem Gmail, który powinien zsynchronizować go z kalendarzem Ubuntu:

  zrzut ekranu

 4. Jeśli chcesz więcej kalendarzy, ustaw je w Kalendarzu w Google z settings options prawego górnego rogu strony kalendarza .

 5. Google zmieniło sposób, w jaki aplikacje komunikują się z Twoim kontem Google, więc musisz skonfigurować telefon z tego miejsca , w przeciwnym razie nie będziesz mógł dodać konta.

Skonfiguruj synchronizację kalendarza konta Google

 1. Przejdź do kalendarza Google:

  zrzut ekranu

 2. Przejdź do settings, w prawym górnym rogu strony :

  zrzut ekranu

 3. W ther kliknięciu na Calendars tab, w lewym górnym rogu strony :

  zrzut ekranu

 4. Tam kliknij export calendars:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 5. Spowoduje to wyeksportowanie twojego kalendarza w .icsformacie pliku. Teraz Poinstruujmy, Calendaraby zsynchronizować z powrotem na pulpicie Ubuntu.

Poinstruuj Kalendarz, aby zsynchronizował z pobranym .icsplikiem

 1. Wyodrębnij pobrany .icsplik

 2. Uruchom Calendari kliknijCalendar Settings

 3. Utwórz okno dialogowe, które się pojawi, wybierz from file

 4. Przejdź do .icslokalizacji wyodrębnionego pliku, wybierz ją i wybierz tę bez znaku [[tag] na początku nazwy .

 5. Wróć do Kalendarza synchronizei upewnij się, że Internet działa, a po kilku minutach pojawią się zsynchronizowane kalendarze.


M. Becerra sprawdzi link, ponieważ właśnie go użyłem do skonfigurowania mojego. W tej chwili telefon komórkowy jak najszybciej
George Udosen

1
@ M.Becerra naprawił link, przepraszam za to ...
George Udosen

4
Dlaczego musisz zaimportować plik * .ics? Wygląda na to, że ręcznie ładujesz istniejące wydarzenia kalendarza Google do gnome-calendar. Czy proces synchronizacji nie powinien zajmować się „ciągnięciem” istniejących wydarzeń w kalendarzu?
PJ Singh

1
Czy to ręczny proces, który należy wykonać za każdym razem, gdy chcesz mieć to samo na komputerze i w Google? A może jest to rzeczywista operacja synchronizacji, jeśli jest to jednorazowa procedura konfiguracji?
LD James


1

Dla mnie wystąpił błąd w aplikacji gnome-calendar, w której nie mogłem kliknąć przycisku „Dodaj” (tego na twoim zrzucie ekranu), bez względu na to, co wprowadziłem.

Znalazłem obejście, używając sposobu działania GOA (Gnome Online Accounts):

 1. Pobierz „Evolution” z oficjalnych repozytoriów.
 2. Dodaj swój kalendarz online do Evolution. (Przewodniki dodawania kilku rodzajów kalendarzy do Evolution: help.gnome.org )
 3. Sprawdź, czy spotkania itp. Są wyświetlane w aplikacji kalendarza gnome.
 4. Odinstaluj Evolution. (Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie nie będzie możliwości rekonfiguracji kalendarza, więc możesz po prostu zostawić go bez zmian, ale nadal korzystać z aplikacji kalendarza gnome).

Krótko mówiąc, ponieważ Evolution korzysta również z GOA, tak jak robi to gnome-calendar, każdy dodany tam kalendarz zostanie również dodany do gnome-calendar. To samo powinno teoretycznie dotyczyć każdej innej aplikacji korzystającej z GOA.

To zależy od tego, którego kalendarza należy użyć. Wakacje mogą być bardzo różne w różnych lokalizacjach, a nawet szkołach, więc musisz znaleźć źródło dla siebie.

Ogólnie rzecz biorąc, masz dwie opcje dodawania świąt do gnome-calendar: Zaimportuj plik offline (.ics) lub ten, który opisałem powyżej. Korzystanie z jednego z dostawców z menu GOA, takich jak Google, Nextcloud lub Microsoft Exchange, jest tylko trochę łatwiejsze niż importowanie kalendarza od niestandardowego dostawcy.

Więcej na ten temat: ctrl.blog


0

Myślę, że Ubuntu 17.10 i 18.04 nie synchronizują automatycznie kalendarza Gnome z kalendarzem Google.

Sugerowałbym, ponieważ Evolution Mail traktuje kontakty i kalendarz Gnome, aby zainstalować Evolution z ważnym plikiem serwera danych ewolucji. Następnie musisz skonfigurować konto Google w Kalendarzu ewolucji. Niektóre zdjęcia z tej operacji pokazano na górze.

W ustawieniach można wybrać nawet ważną opcję „czas synchronizacji” (domyślnie 30 minut to dla mnie za dużo, więc ustawiłem ją na 1 minutę), czyli upływ czasu między każdą synchronizacją. Wreszcie możesz zobaczyć wszystkie wydarzenia Google w Kalendarzu Gnome na górnym pasku. Po tych operacjach możesz usunąć Evolution Mail, ale nie serwer danych ewolucji, który jest niezbędny do synchronizacji.

Uwaga: musisz wykonać tę operację, jeśli chcesz używać Thunderbirda, a nie Evolution Mail. Thunderbird jest domyślną aplikacją w Ubuntu 18.04.


0

Zacznij od dodania swojego konta Google do kont online w ustawieniach. Upewnij się, że masz połączenie z Internetem, aby kalendarz konta online automatycznie synchronizował się z kalendarzem lokalnym.

W twoim przypadku, ponieważ nie widzisz wakacji,

 1. Dodaj kalendarz świąt z Google

Wejdź na https://calendar.google.com i zaloguj się, aby uzyskać dostęp do kalendarza. W lewym okienku zobaczysz moje kalendarze, jeśli święta nie są zaznaczone, zaznacz to pole wyboru.

 1. Wybieranie dni świątecznych, które Cię dotyczą

Jeśli nie ma tej opcji, kliknij opcję plus w innych kalendarzach i wybierz przeglądaj interesujące kalendarze, wybierz święta, które Cię dotyczą. Następnie zapisz i ponownie załaduj stronę. Zsynchronizuje się z Twoim lokalnym kalendarzem

Mam nadzieję, że to pomaga, używam Ubuntu 18.04

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.