Przyspiesz ekwiwalent


12

Planuję zmienić firmę macierzystą na Ubuntu (lub K lub X, jeszcze nie zdecydowałem), a jedną z najważniejszych rzeczy jest to, czy dla którejkolwiek z nich jest dostępny ekwiwalent Quickens?

Coś do zarządzania podatkami.


osalt.com jest doskonałym źródłem tego typu pytań.
ændrük

Odpowiedzi:


11

Możesz spróbować gnucash.

sudo apt-get install gnucash

To dobry menedżer finansów osobistych. Myślę, że może nawet otwierać pliki Quicken (choć nie jestem pewien!)

zrzut ekranu gnucash


1
Z opisu gnucash: ... można importować pliki Quicken QIF i OFX.
enzotib

11
Bądź bardzo ostrożny, dokonując tego przełącznika. GnuCash jest w stanie, ale nie trzyma ręki jak Quicken. Finanse są bardzo ważne - upewnij się, że Twoi rodzice czują się z tym dobrze przed zmianą.
Matthew

5

Czy myślałeś o zabraniu go do chmury? Wierzę przyspiesza wersja elektroniczna została zastąpiona Mint . To całkowicie uwolni cię od zależności od platformy. Nie używałem go osobiście, ponieważ jest naprawdę skierowany do amerykańskich użytkowników i nie jestem w USA, więc nie mogę powiedzieć, czy zrobi wszystko, czego potrzebowaliby twoi rodzice, ale warto go zobaczyć.

Jeśli chodzi o natywne aplikacje dla Linuksa, od dłuższego czasu sam szukałem jednej i po prostu nie mogłem znaleźć takiej, która zrobiłaby to, czego potrzebowałem. Aplikacje finansowo-księgowe w Linuksie są obszarem, który bardzo potrzebuje ulepszeń IMO. W końcu poszedłem do chmury z Kashoo , ale nie sądzę, że Kashoo zrobi to, czego potrzebujesz, dlatego Mint reco


Mięta jest świetna i używam jej cały czas. Myślę, że jest to w porządku dla finansów osobistych, ale nie zastąpi prawdziwej księgi rekordów, ponieważ dane są szczerze złe. Jest to problem związany z używanym przez siebie dostawcą danych. Krótko mówiąc, Mint świetnie nadaje się do patrzenia na wielki obraz, ale nie uda im się sfinalizować niektórych transakcji.
spinlock

5

Homebank Zainstaluj homebank

«HomeBank» to darmowe oprogramowanie. Użyj go do zarządzania swoimi kontami osobistymi. Jest zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu. Szczegółowo analizuj swoje finanse za pomocą zaawansowanych narzędzi filtrujących i wykresów.

alternatywny tekst


2

Warto wspomnieć, że kmymoney Zainstaluj kmymoney to również dobra opcja. Jest częścią rodziny KDE, ale używam go z Gnome od kilku lat.

Ma bardzo podobny do interfejsu interfejs i dobre narzędzia do zarządzania wieloma kontami, konfigurowania budżetów i uruchamiania raportów. Zawsze uważałem, że jego interfejs jest o wiele bardziej atrakcyjny i łatwiejszy w użyciu niż GnuCash, chociaż zdaję sobie sprawę, że to osobiste preferencje.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Jeśli chcesz śledzić swoje transakcje, internetowa Mint.com wykonuje fantastyczną robotę. Podłączony do konta bankowego, karty kredytowej lub rachunku maklerskiego będzie pokazywał każdy wpis dokonany przez instytucję finansową. Zobaczysz opłatę niemal natychmiast po uruchomieniu. Po rozliczeniu zlecenia maklerskiego zobaczysz transakcję. Zobaczysz także sumy swojego konta zebrane w jednym miejscu. Wartość netto jest bardzo prosta, jeśli masz wszystkie konta w Mennicy.

Ale ... Jeśli chcesz zobaczyć swoje zasoby, śledzić podstawę kosztów lub przeglądać wykresy alokacji aktywów, zapomnij o Mennicy.

Quicken robi oba powyższe i jeszcze nie znalazłem klonu Ubuntu :(

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.