Nie można się zalogować po zainstalowaniu AMDGPU-PRO 16.60


16

Właśnie zainstalowałem AMDGPU-PRO 16.60 w moim systemie i po ponownym uruchomieniu nie mogę się już zalogować. LightDM zawsze się restartuje.

Błąd Xorg.0.log to:

[ 46.106] (EE) AIGLX error: dlopen of /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/i965_dri.so failed (/usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/i965_dri.so: undefined symbol: is64bitelf) 
[ 46.106] (EE) AIGLX: reverting to software rendering 
[ 46.118] (EE) AIGLX error: dlopen of /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/swrast_dri.so failed (/usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/swrast_dri.so: undefined symbol: is64bitelf) 
[ 46.118] (EE) GLX: could not load software renderer

Zgodnie z http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMDGPU-PRO-Driver-for-Linux-Release-Notes.aspx moja dyskretna karta graficzna (R7 M265) jest obsługiwana, ale mogę nie wymyślę, jak to działa poprawnie.

Mój problem nieco różni się od ekranu Black po uruchomieniu po instalacji AMDGPU-Pro (16.04), ponieważ nie otrzymuję czarnego ekranu. Lightdm zaczyna się, ale po wprowadzeniu hasła ponownie otrzymuję ekran logowania lightdm.


próbowałeś wyłączyć grafikę Intel?
WooJoo,


2
@CelticWarrior Nie jestem gotów na nic na to pytanie, ponieważ AMDGPU-Pro 16.60 to zupełnie nowy sterownik, pierwszy sterownik graficzny AMDGPU-Pro dla Ubuntu 16.04, który wychodzi z wersji beta. Mimo to to pytanie działało w przeszłości dla problemu z pętlą logowania po zainstalowaniu sterownika karty graficznej: Ubuntu utknęło w pętli logowania , więc warto się temu przyjrzeć.
karel

Odpowiedzi:


10

EDYCJA: Udało mi się rozwiązać mój problem, instalując pakiety px i compute dla amdgpu-pro (choć wątpię, czy pakiety obliczeniowe zrobiły różnicę).

Z folderu instalacyjnego uruchom:

amdgpu-pro-install --px

Zostaniesz dwukrotnie zapytany o potwierdzenie - raz odinstalować, a raz zainstalować. Następnie uruchom ponownie.

Stara (pół) odpowiedź:

Wygląda na to, że ekran działa z karty graficznej Intel (i915). Czy twój laptop ma przełączalną grafikę?

Jako tymczasową poprawkę możesz spróbować uruchomić menedżera okien bez kompozytu - odkryłem, że Xmonad działa dobrze w mojej konfiguracji. Chociaż nic przyspieszonego 3D nie będzie działać.

Mam podobny problem (te same objawy) na moim laptopie, który ma grafikę Intela. Wygląda na to, że pakiety zainstalowane przez amdgpu-pro są niekompatybilne ze sterownikami innymi niż AMD zawartymi w Ubuntu, szukając tego is64bitelfsymbolu.

Jest to również opisane tutaj: niezdefiniowany symbol: is64bitelf


Wspaniały człowiek! Teraz działa dobrze!
Renê Barbosa

Mam R9 390 i niestety to mnie nie naprawiło.
Krym,

@krym Czy możesz wkleić zawartość /var/log/Xorg.0.log?
ahmad

Próbowałem użyć opcji --px, ale otrzymałem błąd: „E: Niemożliwe de Trouver le paquet xserver-xorg-video-modesetting-amdgpu-pro” lub po angielsku „nie można znaleźć pakietu ...”. Nigdzie nie można znaleźć tego pakietu. Jak to zrobiłeś?
Wli

Rozwiązano ten sam problem na Ubuntu 18.04. dzięki tonie
Prateek

5

Miałem ten sam objaw. Używam NVIDIA i AMD RX580. Używanie --pxnie zrobiło tego dla mnie. Musiałem zainstalować z. /amdgpu-pro-install --computetylko opcja.

Nie używam rx580 do wyświetlania.


5

Naciśnij Ctrl+ Alt+, F1aby otworzyć powłokę. Teraz możesz się zalogować i przejść do folderu instalacyjnego amdgpu.

Teraz wpisz to:

./amdgpu-pro-install --px

I wciśnij Return.

Ten problem pojawia się, gdy karta graficzna AMD powoduje konflikt z wbudowanym sterownikiem karty graficznej lub płyty głównej. Powyższe polecenie najpierw odinstaluje poprzednią instalację, a następnie przeinstaluje z parametrem --px.


Próbowałem to zrobić, ale otrzymałem błąd: „E: Niemożliwe de trouver le paquet xserver-xorg-video-modesetting-amdgpu-pro” lub po angielsku „nie można znaleźć pakietu ...”. Nigdzie nie można znaleźć tego pakietu. Jak to zrobiłeś?
Wli

@Wli mam ten sam problem, naprawiłeś to?
Tuấn Phạm

Nie, wysłałem nowe pytanie i powiedziano mi, że jestem z tematu.
Wli

To naprawiło dla mnie! Dałbym ci 10 punktów, ale mogę dać tylko 1 :)
ianaz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.