Jak zablokować touchpad podczas pisania


12

Używam Ubuntu 11.10 na Dell Inspiron N5110. Ponieważ touchpad jest nieco duży w tym modelu, często mi przeszkadza podczas pisania. Chociaż staram się nie dotykać, kursor wciąż się porusza i rujnuje to, co piszę.

Pamiętam opcję w narzędziu „Mysz i touchpad”, która pozwala nam zablokować touchpad podczas pisania, ale nie mogłem znaleźć tej opcji w tym narzędziu.

Jakieś wskazówki?

Odpowiedzi:


14

Użyj syndaemon, aby wyłączyć podczas pisania. Składnia jest syndaemon [-i idle-time] [-d]
więc coś w rodzaju syndaemon -i 4 -d Lub, możesz to całkowicie wyłączyć za pomocą tego polecenia synclient TouchpadOff=1
Dodaj je do aplikacji startowych


1
To rozwiązanie działa ze wszystkimi komputerami stacjonarnymi i menedżerami okien, Xubuntu lubuntu kubuntu, gnome xfce kde fluxbox icewm. Dobra robota.
Sepero

1
syndaemon -i .5 -K -t -R -d po prostu wyłączy klikanie, jednocześnie umożliwiając ruch
Jared Forsyth

5

Mógłbym to naprawić za pomocą edytora dconf, pod org > gnome > settings daemon > peripherals > touchpad. Istnieje możliwość wyłączenia touchpada podczas pisania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie mam też zakładki „touchpad” w ustawieniach systemu. Daj mi znać, jeśli działa dla Ciebie.

AKTUALIZACJA: Właśnie zaktualizowałem system do Ubuntu 12.04 LTS i problem „karty touchpad” został naprawiony. Przynajmniej z moim laptopem.


1
Nie działa pod Ubuntu 14.04 LTS
Lamy

1
Znalazłem to w Ubuntu 18.04 pod /org/gnome/desktop/peripherals/touchpad/.
MS Berends,

4

Otwórz Ustawienia systemu.

Przejdź do „Myszy i touchpada”

Kliknij kartę Touchpad.

zaznacz „Wyłącz touchpad podczas pisania”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Nie mam karty Tcouhpad. Pamiętam tę kartę, ponieważ tak naprawdę korzystałem z niej w przeszłości, ale nie jest ona teraz dostępna.
mustu

jaka jest twoja produkcjaxinput list
martin

⎡ Identyfikator wskaźnika wirtualnego rdzenia = 2 [wskaźnik główny (3)] ⎜ ↳ Identyfikator wskaźnika wirtualnego rdzenia XTEST = 4 [wskaźnik slave (2)] ⎜ ↳ ImPS / 2 ALPS GlidePoint id = 13 [wskaźnik slave (2)]
Mustu

Wydaje mi się, że wykrył to jako ImPS / 2 ALPS GlidePoint
mustu,

1
Mam opcję „Wyłącz touchpad podczas pisania” SPRAWDZONE i nadal mam problemy. Co jest nie tak? Mój to zintegrowany touchpad Synaptics PS / 2.
Martin Oscar Caballero,

1

Osobiście uważam, że ustawienia myszy i touchpada dostarczane z Ubuntu nie do końca działają, a moja mysz zawsze się porusza. Korzystam z następującego programu, aby ręcznie wyłączyć touchpad, kiedy chcę. Nie tak elegancki jak wyłączenie podczas pisania, ale dla mnie znacznie bardziej skuteczny.

sudo apt-get install gpointing-device-settings

0

Wszystkie powyższe sugestie nie działały dla mnie na Ubuntu 18.04. Mam pewne ustawienia touchpada w aplikacji Ustawienia, ale nie mam pola wyboru, aby wyłączyć touchpad podczas pisania. Znalazłem to dconf-editor, ale było już włączone, bez różnicy.

Otworzyłem aplikacje startowe i dodałem, syndaemon -i .5 -K -t -R -daby wyłączyć touchpad 500 milisekund ( .5) po każdym naciśnięciu klawisza:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.