Instalowanie StarCraft 2 PlayOnLinux


12

Używam gry na Linxie i chcę z nią zainstalować StarCraft, ale kończy się to niepowodzeniem za każdym razem, gdy próbuję. Instaluję go pomyślnie, ale potem, gdy uruchamiam battle.net, albo nie otwiera się, albo zawiesza natychmiast. Za każdym razem próbowałem różnych wersji Wine.

Używam Ubuntu 16.04 z i7 4790k i GTX 980


1
Uruchom battle.net z terminala poprzez „wine <battlenetwhthing.exe>” i edytuj swoją odpowiedź z błędami. Ponadto, czy próbowałeś zwiększyć pamięć GPU Wine (winetricks videomemorysize = <sizegreaterthan512>)?
negusp

Zrozumiałem problem. Potrzebuję Visual C 2015, który nie jest jeszcze dostępny w Playonlinux
tom

1
Myślę, że w takim przypadku możesz śledzić tę stronę: appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=33156, dopóki nie uzyskasz wsparcia lub sam go przetestujesz.
negusp

Biorąc pod uwagę, że to nie działa, nie mogę rozwiązać problemu
tom

Odpowiedzi:


24

PlayOnLinux wykonuje straszną robotę w Starcraft II w momencie pisania tego tekstu. Jeśli twoim ostatecznym celem jest gra Starcraft II na Linuksie, oto, co zadziałało dla mnie, na Ubuntu 17.04

 1. Usuń całkowicie PlayOnLinux.

  sudo apt-get remove playonlinux
  
 2. Oderwij wino dostarczane z systemem operacyjnym.

  sudo apt-get remove wine
  sudo apt autoremove
  
 3. Włącz architekturę 32-bitową

  sudo dpkg --add-architecture i386
  
 4. Dodaj repozytorium do wystawiania wina.

  sudo add-apt-repository ppa:wine/wine-builds
  
 5. Zaktualizuj i zainstaluj

  sudo apt-get update
  sudo apt-get install winehq-staging
  
 6. Pobierz instalator battle.net

  wget https://www.battle.net/download/getInstallerForGame?os=win&locale=enUS&version=LIVE&gameProgram=BATTLENET_APP && mv getInstallerForGame\?os\=win Battle.net-Setup.exe
  
 7. Skonfiguruj wino, uruchamiając program winecfg, a następnie dostosuj ustawienia zgodnie z poniższym zrzutem ekranu. Zmień rozdzielczość na natywną.

  winecfg
  

  Zrzut ekranu konfiguracji wina

 8. Uruchom z winem

  wine Battle.net-Setup.exe
  
 9. Stamtąd możesz rozpocząć prawie każdą grę Blizzard, taką jak Starcraft II, Diablo 3 lub Heros of the Storm na Ubuntu, ale przetestowałem to tylko w Starcraft II.

Co więcej, musiałem przeskoczyć przez kilka dodatkowych obręczy, aby mój laptop do gier rzeczywiście używał lepszej z dwóch kart graficznych w nim zawartych. Jeśli jesteś także w tej łodzi, musisz czytać, aby Starcraft II był w sam raz.

 • Uruchom „Ustawienia systemu”
 • Otwórz „Oprogramowanie i sterowniki”
 • Przejdź do zakładki „Dodatkowe sterowniki”
 • Przełącz się na najnowsze sterowniki binarne od dostawcy. (Przepraszamy społeczność Open Source - lubię Starcraft)

  Wybrano sterowniki binarne

 • Następnie powiedz Linuxowi, aby zawsze używał swojej mocnej karty

  nvidia-settings
  
 • I ustaw Prime Profile na NVIDIA

--- To sprawia, że ​​biegniesz, ale nie jest stabilny. Jeśli grałem w grę dłużej niż kilka minut, dostałem nieprzydatny błąd zamieci. Tak jak kilka dodatkowych zmian, które mnie ustabilizowały.

  sudo apt-get install winetricks winbind

  winetricks corefonts vcrun2005 vcrun2008 vcrun2015

  cd "/home/rakaim/.wine/drive_c/Program Files (x86)/Blizzard App/Battle.net.8394"

  mv "Battle.net Helper.exe" "Battle.net Helper.exe.old"

Zainstalowane winetricks i niektóre oprogramowanie pomocnicze. Następnie musiałem zmienić nazwę Battle.net Helper.exe na stary.

Edycja: Zauważyłem, że ten katalog „Battle.net.8394” zmienia swoje numery przy każdej aktualizacji Battle.net. Zadbaj o to, aby dokonać niezbędnych zmian w najnowszej zainstalowanej wersji.

Edycja: Nowe błędy sugerują, że muszę zainstalować Winbind. Wygląda na to, że pomogło.

Edycja: zaktualizowano do Ubuntu 17.04

gl hf


Musiałem skorzystać z instrukcji na stronie do przygotowywania wina, aby zainstalować winehq-staging: wine-staging.com/installation.html
dolphone bubleine

1
Ważne jest, aby wcześniej usunąć katalog win, aby ta odpowiedź zadziałała. rm -rf ~/.wine. Uważaj, aby nie zepsuć polecenia usuwania.
6 stóp Dan,

1
Do Twojej dyspozycji jest po prostu:wget -O Battle.net-Setup.exe https://www.battle.net/download/getInstallerForGame?os=win&locale=enUS&version=LIVE&gameProgram=BATTLENET_APP
The Mighty Chris

1
Czy masz działającą aktualizację dla Ubuntu 18.04? Właśnie zrobiłem świeżą instalację Linuksa i wina i nie mogę zainstalować StarCrafta ... Muszę usunąć wino i mam błąd: „Wirtualnych pakietów takich jak„ wino ”nie można usunąć”
Assimilater

1
W najnowszej wersji gry Battle.net Helper.exeznajduje się plik .dll. Pominąłem ten krok zmiany nazwy i wydaje się, że i tak wszystko działa.
Joe Coder

1

Musisz dokonać wcześniejszej konfiguracji (niestandardowej) i zainstalować kilka bibliotek osobno, podczas instalacji z POL. Gram w SC2 na Ubuntu 16.04. Niestety czasami zawiesza się. AFAIR, mniej więcej śledziłem to https://www.youtube.com/watch?v=jv8s0_5YvLg

Oto rodzime biblioteki lib, które skonfigurowałem dla SC2 (Konfiguruj -> Wino -> Konfiguruj Wine):

Przesłania rodzime wino


Czy możesz zamieścić w swoim poście nieco więcej informacji? Odpowiedzi tylko z linkiem to prośby o usunięcie tutaj.
anonimowy2

Odniesienie to jest naprawdę ważne, choć nie jest to dobra odpowiedź, jak na przepełnienie stosu Uważam to za bardzo przydatne dla każdego, kto interesuje się zagadnieniem
zardilior
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.