Jaki jest obecny stan obsługi urządzeń Apple (iPhone, iPod itp.)?


21
 1. Jakie aplikacje ubuntu zapewniają wsparcie? (przewodniki, instrukcje, status)
 2. W szczególności szczegółowe informacje na temat obsługi synchronizacji muzyki z urządzeniami iPhone i iPod z najnowszą wersją systemu operacyjnego:

  • Czy możesz synchronizować muzykę z urządzeniami Apple za pomocą> iOS4? (iPhone i iPod)
  • Jakie aplikacje na to pozwalają i jak? (przewodniki, instrukcje, status)

To, co już zostało ustalone, to:

 • Apple nie obsługuje Linuksa i nie ma żadnych planów.
 • libimobiledevice zapewnia pewne wsparcie, jednak obecnie nie obsługuje synchronizacji muzyki / wideo z urządzeniami >iOS4. Przejdź do libimobiledevice i przewiń do sekcji zatytułowanej „ Status ”, aby sprawdzić, czy wersja twojego urządzenia jest obsługiwana.

Odpowiedzi:


24

To ciągle zmieniający się cel. Jeśli znajdziesz narzędzie, które działa, Apple łamie je w „aktualizacji zabezpieczeń” (czasami używają tego terminu subiektywnie). W przypadku niektórych iPodów spróbuj zastąpić oprogramowanie układowe Rockbox . W przypadku iPhone'ów trzymaj się Windowsa lub Maca lub spróbuj skonfigurować system gościa Windows z VirtualBox w Ubuntu.

Apple nigdy nie dopuści do tego rodzaju interoperacyjności w perspektywie długoterminowej. Musisz zaakceptować ich reguły dla ich urządzeń lub znaleźć urządzenie, które można zrootować i załadować przy użyciu alternatywnego oprogramowania.


3
Po wyjściu z ogrodzonego ogrodzeniem ogrodu Apple jesteś na własną rękę, nie mają oni obowiązku dostarczać takich dalszych ostrzeżeń. Zgodziłeś się na to już i zaakceptowałeś ich jednostronne warunki. Myślę, że to też jest denerwujące. Nie mogę jednak winić Apple. Ich obowiązki spoczywają na akcjonariuszach. Jeśli zastosowałeś aktualizację lub próbowałeś zsynchronizować poza zatwierdzonym ekosystemem i coś zepsuło, możesz winić tylko siebie. Trudne, ale prawdziwe. W międzyczasie po prostu mądrze głosuj, mądrze wybieraj urządzenia i dawaj to, co możesz, organizacjom takim jak EFF. Powodzenia.
Tom Brossman,

1
Zgadzam się, jednak nie mówię o ostrzeżeniach Apple'a (masz 100% racji, nie mają absolutnie żadnego obowiązku udzielania wsparcia, ostrzeżeń itp. Jeśli nie leży to w ich interesach biznesowych, dlaczego mieliby to robić?), „ Mówiąc o aplikacjach takich jak banshee, rhythmbox itp., które zapewniają „rodzaj” wsparcia, powinny wyświetlać ostrzeżenia, gdy napotkają niesprawdzoną wersję urządzenia Apple. A może jest to dla nich niemożliwe (byłbym zaskoczony, jeśli tak jest), Nie zrozumcie mnie źle, wiem, że ludzie ciężko pracują nad tymi projektami za darmo
Gerard Roche,

1
@ElderGeek aplikacja może ostrzec, że wersja np. IOS nie została zweryfikowana i nie przeszła testów akceptacyjnych twórców aplikacji , prawda? Używasz iOS 7.2.1, ta wersja iOS jest nieznana dla tej aplikacji. Nasz proces testów akceptacyjnych [link] nie znalazł problemów z wersją 7.2.0. Powinieneś kontynuować ...
Gerard Roche

1
@BullfrogBlues Zaletą oprogramowania open source jest to, że możesz go modyfikować według własnego uznania w granicach GPL, które go obejmuje. Oznacza to, że możesz nauczyć się dokonywać pożądanych zmian. Nie masz tej opcji w systemie iOS xxx ani w żadnym innym dostępnym na rynku produkcie w tym zakresie. Powodzenia!
Elder Geek

1
@NoBugs Zdajesz sobie sprawę, że odpowiadasz na pięcioletnią odpowiedź osoby, która nie posiada żadnych produktów Apple ... prawda?
Tom Brossman

14

Obsługa systemu Linux przez jabłka nie istnieje. Nie ma jednej wersji iOS, która obsługuje Ubuntu. Zgłoś błąd w Apple.

Ponadto Apple często stosuje techniki zaciemniania, które mogą uszkodzić muzyczną bazę danych w iDevices.

RE: Chcę tylko dodać tutaj, że złożyłem wiele raportów o błędach w Apple, wspominając również, że odmawiam Windowsa i dlatego mam Linux Ubuntu zainstalowany na moim laptopie, a także winny iPhone3, iPhone4, iPhone5 i iMac i że to jest dość frustrujące, że nie mogę używać mojego Ubuntu do przynajmniej zarządzania moją muzyką i tak dalej ... Nigdy nie odpowiedzieli na żaden list, nie wspominając o żadnym wyjaśnieniu, a cała ta ignorancja jest dość frustrująca do tego stopnia, że ​​prawdopodobnie przejdę do Urządzenie z Androidem następnym razem, gdy otrzymam nowy telefon.


To dobra uwaga, ale jeśli zdarzy ci się mieć iDevice z VLC, MOŻESZ umieścić swoją muzykę i wideo w folderze dokumentów aplikacji VLC - nawet jeśli nie chcą, abyś używał wbudowanego odtwarzacza muzycznego z jakiegoś dziwnego powodu.
NoBugs,

5

Wypróbuj libimobiledevice . Przewiń do sekcji zatytułowanej „ Stan ”, aby sprawdzić, czy obsługiwana jest wersja urządzenia.

libimobiledeviceto wieloplatformowa biblioteka oprogramowania, która mówi, że protokoły obsługują urządzenia iPhone®, iPod Touch®, iPad® i Apple TV®. W przeciwieństwie do innych projektów, nie zależy od korzystania z istniejących bibliotek zastrzeżonych i nie wymaga łamania jailbreaków. Pozwala innym programom na łatwy dostęp do systemu plików urządzenia, pobieranie informacji o urządzeniu i jego elementach wewnętrznych, tworzenie kopii zapasowych / przywracanie urządzenia, zarządzanie ikonami SpringBoard®, zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami, pobieranie książki adresowej / kalendarzy / notatek i zakładek oraz (przy użyciu libgpod) synchronizowanie muzyki i wideo do urządzenia. Biblioteka jest rozwijana od sierpnia 2007 r. W celu zapewnienia obsługi tych urządzeń na pulpicie Linux. - http://www.libimobiledevice.org/


2
Co najmniej bardzo mylące, nie sądzę, żeby film też pomógł. Szczególnie interesuje mnie obsługa iOS5, która jeśli chodzi o synchronizację muzyki, rozumiem, że wsparcie to zero.
Gerard Roche,

4

Dodam tylko, że to libgpod, który obecnie nie obsługuje DBVersion> 4. Najnowsze wydanie powraca do lipca, podobnie jak najnowsze zatwierdzenie ( http://gtkpod.git.sourceforge.net/git/gitweb.cgi ? p = gtkpod / libgpod; a = podsumowanie ) Nie wiem, jaki jest status, ale domyślam się, że jest on obecnie wstrzymany i nie pracuje.

Zaimplementowali jednak następujące w wersji 0.8.2, więc kto wie, kiedy ktoś tam znajdzie rozwiązanie tego problemu.

iPhone 4 / iPod Touch 4 / iPad / Nano 6g nadal nie są obsługiwane w tej wersji. Jednak libgpod ma teraz mechanizm do dynamicznego ładowania modułu o nazwie $ libdir / libgpod / libhashab.so. Będzie to przydatne, aby łatwo włączyć obsługę tych urządzeń, jeśli ktoś wymyśli sposób obliczenia sumy kontrolnej muzycznej bazy danych.

Możesz przeczytać pełną informację o wersji tutaj: http://old.nabble.com/libgpod-0.8.2-td32125543.html

=================

Aktualizacja: Użytkownik Israr Khan wydaje się teraz nad tym pracować, można szybko zorientować się w statusie na jego Twitterze: http://twitter.com/#!/isrark


3
Czy istnieje sposób, aby wszyscy użytkownicy systemu Linux / Apple mogli znaleźć źródło rozwiązania tego problemu? Jak rozwiązanie tego problemu może zostać usprawiedliwione (przez programistę)?
seb

3

Czytając tę ​​stronę i korzystając z Google, znalazłem sposób na zsynchronizowanie mojego iPhone'a 4 na iOS 7.0.2 na Ubuntu 12.04. Te instrukcje skompilowałem od innych użytkowników oraz z repozytorium github libimobiledevice .

Najpierw upewnij się, że następujące pakiety są zainstalowane, albo za pośrednictwem Centrum oprogramowania Ubuntu, albo za pośrednictwem terminalu:

git
libgnutls
libgnutls-dev
libplist
libplist-dev
libusbmuxd
libusbmuxd-dev
usbmuxd
make
autoconf # this should also install automake
autoheader
libtool
pkg-config
gcc

# optional but recommended

cython 
doxygen

Po drugie, utwórz folder gdzieś na twoim komputerze (użyję folderu na pulpicie o nazwie libupdate).

Otwórz terminal i dysk CD do tego katalogu:

cd ~/Desktop/libupdate

Gdy to zrobisz, wpisz lub skopiuj / wklej to do konsoli:

git clone http://git.sukimashita.com/libimobiledevice.git

Poczekaj na pobranie repo. Pozostaw okno Terminalu otwarte

Po zakończeniu otwórz folder, który został utworzony po uruchomieniu powyższego polecenia (należy go wywołać libimobiledevice). Kliknij dwukrotnie plik o nazwie autogen.shi kliknij Run in Terminal. Otworzy się nowe okno terminala, które zamknie się po zakończeniu.

Aby uruchomić te następne polecenia, najpierw cd do libimobiledevicekatalogu, który został utworzony za pomocą git clonepowyższego polecenia, wpisując:

cd libimobiledevice

Te następne polecenia można uruchamiać w stanie, w jakim się znajdują, ale zalecam uruchamianie, sudoaby zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów. Ostatnie polecenie MUSI być uruchomione jako sudo. Uruchom je po kolei, pozwól im ukończyć przed uruchomieniem następnego

./configure
make
sudo make install

Po zakończeniu uruchom ponownie komputer.

Po ponownym zalogowaniu się do komputera odblokuj iPhone'a. Zignoruj ​​wszystkie okna dialogowe pojawiające się na twoim komputerze. Wykonaj następujące kroki DOKŁADNIE, JAK I WYKAZUJĘ

 1. Podłącz koniec kabla USB do komputera
 2. Podłącz koniec kabla iPhone'a do iPhone'a
 3. Pojawi się okno zaufania
 4. Musisz być szybki, aby przejść do następnego kroku, stuknij w Zaufanie i NATYCHMIAST ODŁĄCZ IPHONE OD KABLA! Musisz wyciągnąć kabel, zanim iPhone wibruje / łączy się ponownie i ponownie wyświetla okno dialogowe zaufania. Jeśli tak się stanie, wykonaj ten krok ponownie
 5. Zablokuj iPhone'a
 6. Podłącz ponownie iPhone'a
 7. Odblokuj iPhone'a, zignoruj ​​wszystkie okna dialogowe pojawiające się na komputerze lub telefonie iPhone (okno dialogowe zaufania nie powinno się pojawić)
 8. W terminalu uruchom następujące polecenie

  para idevicepair

 9. Terminal powinien zgłosić to jako udane, a urządzenie powinno być dostępne z komputera, aby przetestować to uruchomienie Shotwell (z terminala lub deski rozdzielczej). Kliknij iPhone'a, a zdjęcia powinny się pojawić.

Możesz także kliknąć iPhone'a w sekcji urządzeń w przeglądarce plików Nautilus. Jeśli coś pojawi się na twoim iPhonie, uderz TYLKO RAZ! i kliknij spróbuj ponownie, kontynuuj itp. na komputerze. Twój iPhone może wtedy pojawić się dwa razy. Dokument mówi, że dokumenty dotyczą aplikacji, które mają pewien dostęp do udostępniania plików / dokumentów (np. Programy do pobierania muzyki lub tworzenia dzwonków).

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową iPhone'a, uruchom to polecenie

idevicebackup2 backup --full <path/to/where/you/want/to/backup>

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową / skopiować zdjęcia i filmy, otwórz Shotwell i zaimportuj swoje zdjęcia (CTRL + A, kliknij prawym przyciskiem myszy, importuj)

Jeśli chcesz skopiować muzykę / teledyski / filmy na komputer, otwórz Rhythmbox i wybierz iPhone'a, a następnie upewnij się, że widzisz całą swoją muzykę (filmy i dzwonki nie będą miały tytułu, muzyka może, w zależności od tego, czy pierwotnie edytował swoje tagi w iTunes). Następnie zaznacz wszystko (CTRL + A) i przeciągnij je do folderu na komputerze. Mogą mieć dziwne nazwiska, obwiniają iTunes.

Nie próbowałem jeszcze niczego dodawać, ale teraz możesz uzyskać dostęp do swoich plików i wykonać kopię zapasową iPhone'a teraz!W tamtym czasie było to repozytorium, z którego korzystałem. Myślę, że miało to poprawkę dla pętli zaufania. Prawdopodobnie możesz teraz korzystać z oficjalnych zasobów. Przeszedłem na Androida od marca i jako taki nie posiadam już iPhone'a.
Tech0verlord

1

Podłączyłem iPoda shuffle i rozpoznałem go jako iPoda i wiem, że możesz go zsynchronizować z Rythmbox. Upewnij się tylko, że wtyczki przenośnych odtwarzaczy są włączone za pośrednictwem

Tools > Plugins

0

Wszyscy zgadzają się, że jakakolwiek integracja Linuksa z iTunes jest co najwyżej niepewna. Dla mnie przynajmniej prawdziwym problemem jest „jak skopiować muzykę z Linuksa na iDevice i odtworzyć ją”; iTunes nie jest wymagany. Oto moje rozwiązanie tego znacznie łatwiejszego do rozwiązania problemu.

 1. Zainstaluj foobar2000 na swoim iDevice (uwielbiam fb2k na pulpicie - wystarczy, że uruchomię go w Wine , właśnie odkryłem wersję aplikacji, mam nadzieję, że jest tak blisko)
 2. Uruchom foobar2000, ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu dla Narzędzia, Serwer FTP
  1. Zezwól na dostęp do zapisu = włączony
  2. Serwer działa = włączony
 3. Połącz się z adresem IP wymienionym za pomocą wybranego klienta FTP i prześlij muzykę na foobar2000 Music Folder(podejrzewam, że w końcu użyję rclone do obsługi synchronizacji)

Po wyjściu z serwera FTP foobar2000 zobaczy twoją muzykę i przejdziesz do wyścigów. A jeśli nie lubisz foobar2000 jako odtwarzacza, podejrzewam, że inne aplikacje innych firm mogą również odtwarzać z systemu plików.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.