„Niepowodzenie pobierania dodatkowych plików danych” za pomocą instalatora ttf-mscorefonts na Ubuntu 16.04


93

Otrzymuję powiadomienia o „niepowodzeniu pobierania dodatkowych plików danych” od powiadamiającego o aktualizacji. Poprosił mnie o pobranie czcionek na żądanie z ttf-mscorefonts-installerpakietu. Jednak za każdym razem, gdy kliknę przycisk „uruchom tę akcję teraz”, pojawi się okno (patrz rysunek poniżej) i nigdy nie zostanie pobrane.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nadal „czeka na nagłówki”, aż upłynie limit czasu. To samo stanie się, jeśli użyję wgetterminala wejściowego do pobrania pakietu:

wget downloads.sourceforge.net/corefonts/andale32.exe
--2016-05-02 11:57:32--  http://downloads.sourceforge.net/corefonts/andale32.exe
Resolving downloads.sourceforge.net (downloads.sourceforge.net)... 216.34.181.59
Connecting to downloads.sourceforge.net (downloads.sourceforge.net)|216.34.181.59|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 

Ponownie zawiedzie.

Zauważyłem podobne problemy, takie jak ten , ale znane rozwiązania nigdy na mnie nie działały. Przewodową rzeczą jest to, że mogę pobrać pakiet czcionek z przeglądarki takiej jak Chrome i uruchomić następujące polecenie, aby rozwiązać problem z czcionką:

sudo dpkg-reconfigure ttf-mscorefonts-installer

z ukierunkowanym folderem czcionek. Ale moje pytanie brzmi: czy mam jakiś problem z package-data-downloaderkonfiguracją terminala? sudo apt-get updatePolecenia można uruchomić z kilku błędów i ostrzeżenia wskazujące, że ale ogólnie może pobierać dane z internetu. Nie udaje się to tylko wtedy, gdy terminal łączy się z sourceforge lub podobnymi stronami internetowymi.

Mam nadzieję, że masz jakiś pomysł, jak sprawić, by pobieranie z terminala działało we wszystkich przypadkach. Daj mi znać, jakie jeszcze informacje mogę podać. Dzięki!


1
Nie powinieneś używać sudo na wget, chyba że piszesz w lokalizacji, która potrzebuje dostępu do roota.
Ktoś gdzieś

@SomeoneSomewhere To jest linia poleceń, którą skopiowałem z przywołanego rozwiązania w tekście. Usunięcie sudo nie rozwiązuje problemu. Ale dziękuję za miłe przypomnienie :)
Xiaodong Qi

Czy jest jakiś powód, dla którego Ubuntu nadal używa czcionek MS? O wiele lepszym rozwiązaniem byłoby pozbycie się Ubuntu tych czcionek!
jap1968,

Lub możemy zmusić Microsoft do stworzenia czcionek o otwartym kodzie źródłowym :)
Xiaodong Qi

Jaką zachętą byłby Microsoft, aby ich czcionki były otwarte?
simgineer

Odpowiedzi:


111

Podsumowanie:

wget http://ftp.de.debian.org/debian/pool/contrib/m/msttcorefonts/ttf-mscorefonts-installer_3.7_all.deb
sudo apt-get purge ttf-mscorefonts-installer -y
sudo apt install ./ttf-mscorefonts-installer_3.7_all.deb

Wydaje się, że jest to na razie problem z serwerem Ubuntu. Poniżej przedstawiono tymczasowe obejście tego problemu:

Pobierz wszystkie czcionki oprócz wd97vwr32.exe ze strony sourceforge, używając ulubionej przeglądarki internetowej. Umieść wszystkie pliki exe w jednym folderze.

Następnie uruchom wiersz poleceń w swoim terminalu:

sudo dpkg-reconfigure ttf-mscorefonts-installer

z ukierunkowanym folderem czcionek.

Zauważ, że może być konieczne powtórzenie tej operacji kilka razy, jeśli pojawi się więcej komunikatów o brakujących czcionkach . W przypadku wszystkich brakujących czcionek należy spróbować wyszukać brakujące czcionki, pobrać pliki exe i umieścić je w folderze czcionek utworzonym w poprzednim kroku i ponownie wykonać wiersz polecenia, dopóki nie pojawią się kolejne komunikaty o błędach.

Po tym monit przestanie się pojawiać. Jak wskazano w drugiej odpowiedzi, jest to błąd w systemie Ubuntu 16.04 i mam nadzieję, że wkrótce zostanie naprawiony w katalogu głównym.

Aktualizacja 6.11.2018 : Lepszym / łatwiejszym obejściem jest pobranie wersji 3.7 lub najnowszej wersjittf-mscorefonts-installerz Debiana . Podwójne kliknięcie i instalacja tego pakietu z centrum oprogramowania gnome (i prawdopodobnie także centrum oprogramowania ubuntu) działa idealnie. Lub, jeśli chcesz uruchomić kod, proszę:

wget http://ftp.de.debian.org/debian/pool/contrib/m/msttcorefonts/ttf-mscorefonts-installer_3.7_all.deb -P ~/Downloads

pobierze pakiet do folderu Pobrane pliki i

sudo apt install ~/Downloads/ttf-mscorefonts-installer_3.7_all.deb

5
Dzięki! Wydaje się, że aktualizacja 30 listopada (używając podanego przez ciebie „kodu”) rozwiązała ten irytujący problem (16.04 LTS). Próbowałem wielu innych proponowanych rozwiązań, ale to jedyne, które zadziałało.
Dɑvïd,

Korzystanie z pakietu Debian naprawiło go również dla mnie na Xubuntu 16.04 LTS.
James McLaughlin

1
Potwierdzenie tego zadziałało w dniach 16.04 i 16.10. Do przetestowania użyłem normalnego pakietu ttf i po 3 nieudanych próbach przetestowałem ten. Od razu zadziałało, więc do tej pory jest to jedyny sposób instalacji pakietu ttf i jego czcionek.
Luis Alvarado,

3
Dziękuję, wygląda na to, że aktualizacja 10 grudnia działa dla mnie za pomocą tylko dwóch poleceń
Nikołaj

Bardzo dziękuję za wgetinformację - natychmiastowe pobranie i zainstalowanie pakietu .deb rozwiązało problem; w przeciwieństwie do wszystkich innych rozwiązań proponowanych gdzie indziej.
GhostCat

17

Jest to potwierdzony błąd w Xenial Xerus (16.04). Ten sam błąd utrzymuje się dla mnie. Próbowałem instalować czcionki ms oddzielnie za pomocą wiersza poleceń, co również nie powiodło się. Ale instalacja jest możliwa poprzez pobranie pakietów z Internetu za pośrednictwem przeglądarki.

W celu śledzenia błędów i rozwiązania problemu można śledzić za pomocą linku wątku poniżej. Błąd jest nadal otwarty i nie został jeszcze rozwiązany.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/aptitude/+bug/1543280

Proszę zgłosić wszelkie znalezione rozwiązania błędu.

AKTUALIZACJA :

Znalazłem sposób na usunięcie plików tymczasowych w folderze częściowym i zainstalowanie czcionek przez terminal. To zadziałało dla mnie.

sudo dpkg -P ttf-mscorefonts-installer
sudo rm -rf /var/lib/update-notifier/package-data-downloads/partial/*
sudo apt-get --purge --reinstall install ttf-mscorefonts-installer

Zobacz poniższy link.

Jak zrobić czcionki pobierania pakietu ttf-mscorefonts-installer, po napisaniu, że jest zainstalowany?


Aby uzyskać tymczasową poprawkę, możesz pobrać czcionki w folderze i uruchomić polecenie: sudo dpkg-reconfigure ttf-mscorefonts-installer
Xiaodong Qi

1
Uwaga dodatkowa: zgłosiłem błąd, o którym wspomniałeś w swojej odpowiedzi, programiści skupili się na problemie z pozwoleniami i tym podobne.
Xiaodong Qi

4
Dostaję:Err:1 http://downloads.sourceforge.net/corefonts/andale32.exe Hash Sum mismatch Fetched 969 B in 1s (904 B/s) W: Can't drop privileges for downloading as file '/var/lib/update-notifier/package-data-downloads/partial/andale32.exe' couldn't be accessed by user '_apt'. - pkgAcquire::Run (13: Permission denied) E: Failed to fetch http://downloads.sourceforge.net/mirrorproblem?failedmirror=vorboss.dl.sourceforge.net Hash Sum mismatch E: Download Failed Setting up ttf-mscorefonts-installer (3.4+nmu1ubuntu2) ...
marsUbuntux

Aktualizacja działała dla mnie na całkiem proste, dobrze wyjaśnione rozwiązanie.
RoyC,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.