Jak zainstalować wxpython ubuntu 16.04


10

Mam problem z Playonlinx i wymaga on instalacji wxpython, ale mam go już zainstalowany. Użyłem różnych metod, ale za każdym razem, gdy to robię import wx, pojawia się następujący błąd:

Traceback (most recent call last):
  File "<stdin>", line 1, in <module>
ImportError: No module named wx

Więc nie wiem, co mam teraz zrobić, zainstalowałem i ponownie zainstalowałem Playonlinux, ale nadal nie działa.


Odpowiedzi:


13

Mógłbym zainstalować, wpisując terminal:

sudo apt-get install python-wxgtk3.0

Nie wiem, ale myślę, że starsze wersje (2.8, 2.6,…) nie znajdują się obecnie w repozytoriach 16.04.


1
Ratujesz życie! Próbuję zainstalować wx przy użyciu pipa w Mint Linux 18.3, a zależność libgtk-3-dev sprawia, że ​​Mint się nie uruchamia. Miło jest zdawać sobie sprawę, że istnieje sposób na uzyskanie wx bez konieczności instalowania środowiska kompilacji.
K. Brafford,

4

Tymczasem możliwe jest zainstalowanie wxPython sudo pip install wxpython, w końcu musisz użyć sudo pip install --upgrade wxpython. Jeśli potrzebujesz wersji 4.x, która nie jest dostarczana przez Ubuntu (od kilku lat), jest to najrozsądniejsza opcja.


0

Zainstalowałem wxPython jako część zależności konstruktora eksperymentu PsychoPy i miałem poważne problemy z jego prawidłową instalacją również na początku. Ale to na koniec działało dla mnie. Używam Ubuntu 16.04, python 3.5, pip3 19.0.3

pip3 install -U     -f https://extras.wxpython.org/wxPython4/extras/linux/gtk3/ubuntu-16.04     wxPython --user
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.