Dlaczego Rhythmbox staje się domyślny (ponownie)?


24

Wygląda na to, że z 12.04 wracają do Rhythmbox po zmianie z Rhythmbox rok temu. Nie rozumiem dlaczego. Mówią, że to z powodu błędu blokującego w GTK3 # (o ile dobrze to rozumiem), ale to tylko jeden błąd, a jednocześnie mówią, że RB nie jest dobrze utrzymany. Wygląda na to, że chłopaki Ubuntu byli w jakiś sposób niezadowoleni z Banshee, ale najwyraźniej chłopaki z Banshee nigdy nie zostali powiadomieni o żadnych problemach.

Nie można też zaoszczędzić miejsca na dysku, upuszczając mono, ponieważ tego samego dnia ogłoszono, że dysk instalacyjny zostanie powiększony o 50 MB.

Ponadto, czy nie jest zbyt krótkowzroczne nakłanianie Banshee do domyślnego włączenia, a następnie upuszczenie go ponownie rok później? W jaki sposób jest to zrównoważone wykorzystanie zasobów programistycznych lub konsekwentne? Wygląda na to, że deweloperzy banshee ponieśli spory wysiłek - David Nielsen użył terminu „pochylanie się do tyłu dla Ubuntu” iirc.

Podsumowując: Czy ktoś może rzucić na to więcej światła?

Powiązane pytanie: Dlaczego Banshee wybrano jako domyślny dla 11.04?

Źródła:

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/11/banshee-tomboy-and-mono-dropped-from-ubuntu-12-04-cd/

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/11/rhythmbox-to-return-as-ubuntu-12-04-default-music-app/

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/11/ubuntu-12-04-disc-size-to-be-750mb/

http://summit.ubuntu.com/uds-p/meeting/19442/desktop-p-default-apps/

http://banshee-media-player.2283330.n4.nabble.com/banshee-being-dropped-from-ubuntu-because-of-GTK3-support-td3985298.html


Widziałem już twój połączony OMG! Artykuły o Ubuntu. Myślałem, że oni (i komentarze na nich zamieszczone) wykonali porządną robotę wyjaśniając zmianę. Dlaczego więc o to pytasz?
Christopher Kyle Horton

1
Myślę, że w moich artykułach przytoczyłem największe argumenty i dlaczego nie rozumiem ich jako uzasadnionych powodów. Dlatego chciałbym lepiej zrozumieć tę decyzję i podejrzewam, że brakuje mi tutaj niektórych istotnych informacji.
Christoph

Odpowiedzi:


17

Odpowiedz na pytanie, dlaczego Rhythmbox został wybrany z listy mailingowej Ubuntu Desktop

 1. Na podstawie opinii szerszej społeczności wydaje się, że preferowane jest RB. Teraz musimy oczywiście zachować ostrożność, ale po prostu używamy tego jako punktu danych.
 2. Rozmiar obu projektów na płycie CD. Sam, nie decydujący punkt, ale kolejny punkt danych.
 3. Stabilność funkcji podstawowej. Banshee ma wiele funkcji, choć ogólne wrażenie jest takie, że ma problemy ze stabilnością przy częstych awariach i zawiesza się, wymagając przymusowego opuszczenia. RB jest znany jako dość stabilny.
 4. Doświadczenie użytkownika (w tym użyteczność, ogólne wyczucie, szybkość reakcji). Banshee ma tutaj przewagę, choć może być mniej responsywny (interfejs użytkownika zawiesza się). RB ma pewne wyzwania związane z interfejsem użytkownika, które zostały szczegółowo opisane w raporcie użyteczności Charline.
 5. Szybkość rozruchu i pracy. To wydaje się głównie remis. W Banshee można wprowadzać poprawki, aby skrócić czas uruchamiania na zimno, chociaż zdarzają się chwile, gdy zawiesza się w trakcie operacji, ale wydają się one bardziej związane z ogólną stabilnością.
 6. ARM - Wielka nieznana Banshee.
 7. GTK3 - RB to już GTK3. Banshee jest prawie na miejscu, ale niesie większe ryzyko, ponieważ byłby to nowy stos wiązań

6

Obsługa GTK3. „Głównym powodem tego jest to, że Banshee nadal używa GTK2, a gałąź GTK3 jest obecnie blokowana przez niektóre brakujące funkcje GTK # 3. To blokuje przenoszenie wtyczki Ubuntu One Music Store do GTK 3 i uniemożliwia jej prawidłowe działanie na ARM. „

Źródło: WebUpd8

Prawdopodobnie będziesz mieć więcej szczęścia w szukaniu różnych graczy na forach Ubuntu, ale skoro i tak odpowiadam, bardzo lubię Clementine.


Są też inne powody. Myślę, że Banshee będzie świetny, ale na razie myślę, że dłuższe trzymanie się Rhythmbox jest dobrym wyborem.
Jo-Erlend Schinstad

Zgadzam się. Nie szczególnie lubię Rhythmbox, ale naprawdę nie lubiłem Banshee. Uruchomienie w 11.10 trwało wieczność i było naprawdę bardzo źle. Odtwarzacz muzyki jest prawdopodobnie najczęściej używaną aplikacją dla nowych użytkowników poza przeglądarką internetową, więc posiadanie takiego, który jest wadliwy, nie było świetnym znakiem.
zookalicious

1

Myślę, że ważne jest podkreślenie problemów użyteczności, które nękają Banshee. To jest IMHO główny powód preferencji społeczności dla RB. Wątek ten na Ubuntu Fora zawiera szczegółowe informacje na temat kilku problemów, z którymi mieli do czynienia użytkownicy po włączeniu Banshee w wersji 11.04:

 • Wysokie wykorzystanie pamięci
 • Nie odtwarza poprawnie plików ogg
 • Losowo pomija pierwsze 5 sekund utworów
 • Losowo zatrzymuje odtwarzanie bez wyświetlania komunikatów o błędach
 • Wyświetla listę plików audio w odłączonych dyskach
 • Wyświetla listę plików audio w dwóch, trzech egzemplarzach, ...

Ten powrót do RB to powrót do zmysłów, IMHO.


0

Wygląda na to, że również odpowiedziałeś na pytanie, przynajmniej z punktu widzenia deweloperów ubuntu. Ten błąd gtk3 # wystarczy, aby programiści nie mogli przenieść banshee na gtk3, więc wydaje się, że nie jest taki mały. Myślę, że usunięcie mono z instalacyjnej płyty CD jest dodatkiem i nie jestem tego pewien. Przed dołączeniem banshee mono było już wysyłane, aby zawierać tomboy i gbrainy i nie jestem pewien, czy zespół ubuntu zastanawia się nad usunięciem ich z płyty CD

Podsumowując, myślę, że największym problemem jest brak wsparcia dla gtk3 w banshee, ale wciąż jest czas na rozwiązanie tego problemu


1
tak, ale dlaczego nie skoncentrować zasobów programistów na naprawie jednego błędu (i, o ile widzę, to tylko jeden błąd, który blokuje), zamiast inicjowania zmiany aplikacji i ponoszenia wszystkich prac integracyjnych?
Christoph,

@zurdo Tomboy zostanie usunięty z 12.04, jak wspomniano w pierwszym linku źródłowym dostarczonego plakatu. Po usunięciu Mono, wszystko, co od tego zależy, również będzie musiało zostać usunięte.
Christopher Kyle Horton,

I zgodnie z listą mailingową banshee znaleziono poprawkę błędu GTK3 i jest ona testowana. W takim przypadku jest usuwany na darmo.
trampster
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.