Jak zainstalować rozszerzenia GNOME Shell i zarządzać nimi?


Odpowiedzi:


50

Aby zainstalować rozszerzenie, które musisz mieć gnome-tweak-tool, powinno być zainstalowane domyślnie w większości nowoczesnych wersji Ubuntu GNOME, jednak jeśli tak nie jest, możesz je zainstalować, wykonując następujące czynności:

sudo apt-get install gnome-tweak-tool

Wraz z gnome-tweak-toolniektórymi wstępnie zainstalowanymi, ale nie wstępnie włączonymi rozszerzeniami, możesz je wyświetlić, otwierając gnome-tweak-tool(możesz uruchomić to w Terminalu ( CTRL+ ALT+ T) lub poszukać Tweak Toolw Przeglądu działań) i przejść do Extensionssekcji.


Przygotowania przeglądarki (instalacja i aktualizacja)

Firefox

Wersja 52+

Od wersji Firefox 52 obsługa wtyczek NPAPI została usunięta, więc wtyczki takie jak GNOME Shell Integrationwtyczka i Java itp. Nie będą działać. Więc jeśli chcesz zainstalować nowe rozszerzenie, które nie jest jeszcze zainstalowane, potrzebujesz dwuczęściowego rozwiązania:

 1. Natywna aplikacja do przesyłania wiadomości na hoście:

  sudo apt-get install chrome-gnome-shell
  
 2. Wtyczki GNOME Shell Integracja Firefox .

Po zainstalowaniu obu z nich konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki, aby zmiany zostały wprowadzone. Następnie będziesz mógł przeglądać i instalować rozszerzenia GNOME z tego miejsca .

Poniżej wersji 52

Jeśli chcesz zainstalować nowe rozszerzenie, które nie jest jeszcze wstępnie zainstalowane, przejdź tutaj w przeglądarce Firefox i upewnij się, że GNOME Shell Integrationwtyczka jest włączona. Więc albo przejdź tutaj about:addons(wpisz to w pasek adresu URL i naciśnij ENTER), przejdź do Pluginssekcji i upewnij się, że GNOME Shell Integrationwtyczka jest ustawiona na Always Activate, lub zrób to samo, ale zamiast tego ustaw ją na, Ask to Activatea następnie podczas odwiedzania strony z rozszerzeniami GNOME albo klikasz za Allow Nowkażdym razem, albo naciskasz Allow and Remember(musisz kliknąć mały klocek Lego, aby wyświetlić to okno dialogowe - klocek pokazany na zrzucie ekranu poniżej):

Zezwalaj na okno dialogowe wtyczki integracji powłoki GNOME

Włączenie tej wtyczki pozwala stronie wykryć twoją wersję GNOME, a także zainstalować rozszerzenia i zarządzać nimi. Wtyczka powinna być domyślnie zainstalowana w Firefoksie 52 i niższych na Ubuntu GNOME.

Chrom i chrom

(i niektóre inne przeglądarki oparte na Chromium, w tym Vivaldi)

Ponieważ obsługa wtyczek NPAPI nie jest dostępna w tych przeglądarkach, konieczne będzie dwuczęściowe rozwiązanie:

 1. Natywna aplikacja do przesyłania wiadomości na hoście:

  sudo apt-get install chrome-gnome-shell
  
 2. Wtyczki GNOME Shell Integracja Chrome .

Po zainstalowaniu obu z nich konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki, aby zmiany zostały wprowadzone. Następnie będziesz mógł przeglądać i instalować rozszerzenia GNOME z tego miejsca .

Częściowe źródło: Jak zainstalować rozszerzenia GNOME za pomocą Google Chrome lub Vivaldi

Objawienie Pańskie (sieć GNOME)

Natywna przeglądarka internetowa „Epiphany” GNOME nadal obsługuje wtyczki NPAPI i ma wstępnie zainstalowaną niezbędną wtyczkę rozszerzeń GNOME, dlatego nie trzeba wykonywać żadnych ustawień.

Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, można go zainstalować za pomocą:

sudo apt-get install epiphany-browser

Instalowanie nowego rozszerzenia

Najpopularniejsze rozszerzenia będą wyświetlane na stronie początkowej można dostać się do, można jednak wybrać do sortowania zawartości strony i wyniki wyszukiwania za pomocą Name, Recentoraz Downloadsfiltry. Możesz także wyświetlić wyniki zamiast All versionsdla samego Current versionuruchomionego (próba zainstalowania rozszerzeń niezgodnych z twoją wersją GNOME spowoduje cichą awarię - operacja nie powiedzie się, ale nie zostaniesz o tym powiadomiony w w jakikolwiek sposób - chociaż rozszerzenia, które nie są kompatybilne, będą lekko wyszarzone na liście wyników, więc nadal będziesz w stanie stwierdzić, nawet przy All versionswybranym filtrze).
Różne filtry, o których wspomniałem powyżej, są dostępne poprzez odpowiednie menu rozwijane (umieściłem czerwoną ramkę wokół danych ustawień):

Filtry wyników witryny GNOME

Możesz także użyć pola wyszukiwania, aby znaleźć rozszerzenia, gdy znajdziesz rozszerzenie, które chcesz zainstalować (jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo rozszerzeń, powinieneś przeczytać tę informację w procesie sprawdzania - przejdź do Are GNOME Shell extensions safe?sekcji - rozszerzenia mają aby przejść, zanim zostaną zaakceptowane na stronie internetowej), kliknij jego nazwę w wynikach wyszukiwania, a następnie, gdy znajdziesz się na jej stronie, kliknij ON/OFFsuwak obok jej nazwy (tak jak opisano powyżej w gnome-tweak-tool), pojawi się okno dialogowe z monitem jeśli chcesz zainstalować wspomniane rozszerzenie, jeśli tak, naciśnij Install, jeśli zmieniłeś zdanie, naciśnij Cancel.

Jeśli nie pojawi się takie okno dialogowe, natknąłeś się na jedno ze wstępnie zainstalowanych rozszerzeń i aktywowałeś je!

Po wprowadzeniu zmian w zainstalowanych / aktywowanych rozszerzeniach ze strony internetowej konieczne będzie ponowne uruchomienie gnome-tweak-toolw celu zarejestrowania zmian.

Zarządzanie rozszerzeniami

Aby aktywować rozszerzenie, kliknij ON/OFFsuwak obok jego nazwy i opisu, aby jego status zmienił się z OFFna ON(i odwrotnie, aby go wyłączyć).
Zobaczysz, że wstępnie zainstalowane rozszerzenia mają szary Removeprzycisk obok każdego z nich, jest wyszarzony, ponieważ są one wstępnie zainstalowane, ale jeśli zainstalujesz nowe, będziesz mógł użyć tego przycisku, aby trwale go usunąć .

Zobaczysz również, że niektóre rozszerzenia mają przycisk obok Removeprzycisku, który wygląda następująco:

Przycisk opcji rozszerzenia

Kliknięcie tego przycisku umożliwia zmianę konfiguracji danego rozszerzenia (powinno uruchomić się okno ustawień).

Wgląd on-line pozwala także zrobić podobny (choć także pozwala usunąć / odinstalować zainstalowanych rozszerzeń, więc stąpać ostrożnie - choć oczywiście będzie można ponownie zainstalować je ponownie).

Aktualizowanie rozszerzeń

gnome-tweak-toolNie obsługuje uaktualniania rozszerzeń za pośrednictwem interfejsu (chociaż w przyszłości planowane jest na cały interfejs WWW do złomowania i za to wszystko zrobić za pomocą gnome-software), jeśli nowa wersja rozszerzenia wychodzi i chcesz uaktualnić możesz to zrobić, przechodząc tutaj i klikając przycisk aktualizacji obok ON/OFFsuwaka (jeśli nie ma przycisku aktualizacji, rozszerzenie jest już aktualne):

Przycisk aktualizacji powłoki GNOME

Zostaniesz wtedy zapytany, czy chcesz Upgradewspomniane rozszerzenie, naciśnięcie Upgradespowoduje jego uaktualnienie, jednak naciśnięcie Cancelprzycisku spowoduje wyłączenie, a nawet odinstalowanie, tak że będziesz musiał ponownie zainstalować lub ponownie aktywować.

Porady i wskazówki:

Kliknięcie Activities Overviewprzycisku prawym przyciskiem myszy (lub Activitiesjak to zwykle się nazywa na przycisku) spowoduje otwarcie okna dedykowanego dla rozszerzeń powłoki GNOME:

Dedykowane okno rozszerzeń powłoki GNOME


Ten proces powinien działać dla wszystkich osób korzystających z GNOME 3.4+.


chrome-gnome-shelljest dostępna w oficjalnym repozytorium dla 16.04
Anwar

@Anwar: Nie było go ostatnim razem, gdy sprawdzałem, chociaż mogłem wyglądać nieco w niewłaściwym miejscu ... A przynajmniej nie było to oczywiste na LaunchPad. Ale teraz zaktualizowałem swoją odpowiedź.

Jest w repozytorium aktualizacji xenial. Prawdopodobnie zostanie później przekazany do repozytorium.
Anwar

@Anwar: xenial-updatesSekcja jest częścią głównego repozytorium, to tylko kategoria w przeciwieństwie do xenial-security.

Tak, wiedziałem o tym. W przeciwieństwie do Xenial-main, aktualizacje Xenial nie są zamrażane po wydaniu i mogły użyć go do wypchnięcia nowego pakietu. Właśnie to miałem na myśli
Anwar

27

Rozszerzenia Gnome-shell można zainstalować ze strony internetowej z rozszerzeniami Gnome-shell. Strona jest: https://extensions.gnome.org/ wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby zainstalować rozszerzenie, kliknij na rozszerzenie, a następnie przejdziesz na stronę opisującą rozszerzenie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na tej stronie widać suwak. Włącz suwak, jeśli chcesz zainstalować rozszerzenie. Następnie zobaczysz monit o zainstalowanie rozszerzenia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zainstalowanymi rozszerzeniami można zarządzać z https://extensions.gnome.org/local/

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po przejściu na kartę Zainstalowane rozszerzenia możesz uaktualnić dowolne rozszerzenie, wyłączyć i przenieść ustawienia bezpośrednio z przeglądarki.

Aktualizacja:

Przycisk aktualizacji można znaleźć obok nazwy rozszerzenia, gdy dostępna jest aktualizacja.

zaktualizuj zdjęcie przycisku

Kliknij ten przycisk, aby zaktualizować. Zostanie wyświetlony monit podobny do tego, który pojawia się po zainstalowaniu rozszerzenia z prośbą o pozwolenie na zainstalowanie rozszerzenia. kliknij przycisk Instaluj (Tak, to nie jest Aktualizacja), aby zainstalować zaktualizowane rozszerzenie.

Korzystanie z ustawień rozszerzeń

Chociaż możesz użyć narzędzia gnome-tweak-tool, możesz również przywołać okno ustawień rozszerzenia ze strony, jeśli rozszerzenie to zapewnia. Wystarczy kliknąć ikonę małego klucza. Powinny pojawić się okna ustawień, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu.

przynosząc okno ustawień z witryny rozszerzenia

Usuwanie rozszerzenia

Możesz także usunąć rozszerzenie ze strony, pod warunkiem, że domyślnie nie było wyposażone w gnome-shell (co powoduje, że są instalowane w obszarze systemowym).

Kliknięcie czerwonego krzyżyka powinno odinstalować rozszerzenie.

usuń przycisk dla rozszerzeń


2
To nie działa na Ubuntu 14.10
abergmeier

1
Tylko raz upewnij się, że używasz Firefoxa, a nie chromu, działająca instancja gnome nie została odkryta na chromie. Używam Ubuntu 14.04 Gnome 64Bit
ArunMKumar

1
Potwierdzam, że to nie działa na Ubuntu 15.10. Zupełnie nowy profil Firefoksa będzie miał rozszerzenie modyfikacji Ubuntu, wykrywanie itunes i wtyczkę kodera h264. Nic więcej.
gcb

1
Czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego rozszerzenie przeglądarki jest potrzebne do zainstalowania rozszerzeń Gnome? Wydaje się niezgrabny w przeciwieństwie do czegoś wbudowanego w Gnome, ale być może czegoś mi brakuje
pufferfish

14

Ubuntu 18.04 i nowsze wersje

W Ubuntu 18.04 i nowszych Rozszerzenia GNOME Shell można zainstalować z aplikacji Ubuntu Software. Wyszukaj słowo kluczowe „rozszerzenia powłoki GNOME” i typ wyszukiwanej aplikacji.

Możesz także wyszukiwać ze wszystkich dostępnych rozszerzeń powłoki GNOME na tym samym ekranie, naciskając przycisk Dodatki, który znajduje się pod nagłówkiem Kategorie . Na ekranie Dodatki wybierz kartę Rozszerzenia powłoki , a zobaczysz wszystkie dostępne rozszerzenia powłoki GNOME.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Kliknięcie rozszerzenia powłoki GNOME na liście wyników wyszukiwania spowoduje wyświetlenie ekranu, który często pokazuje zrzuty ekranu.

 • Kliknięcie       Website       przycisku spowoduje otwarcie strony internetowej w przeglądarce internetowej, w której można wyświetlić większy obraz tego samego zrzutu ekranu, który był pokazany w oprogramowaniu Ubuntu.

 • Kliknięcie         Install         przycisku spowoduje zainstalowanie rozszerzenia.


1
Prosty i działa idealnie dobrze!
Nagabhushan SN

Dzięki! Działa dobrze!
MadPhysicist

8

Witryna GNOME ma skonfigurowaną sekcję Rozszerzenia, która jest obecnie w fazie Beta. Obiecuje łatwą instalację rozszerzeń i zarządzanie zainstalowanymi za pomocą interfejsu internetowego.

Witryna jest dostępna tutaj: https://extensions.gnome.org/


To naprawdę świetnie! Bez instalacji, czysty i prosty, jak przesuwanie przycisku
LnxSlck

nie znalazłem przesuwanego przycisku dla niezainstalowanych rozszerzeń
MhdSyrwan,

1
@MhdSyrwan potrzebujesz Firefoksa z zainstalowanym Gnomedodatkiem, aby zobaczyć ten przycisk.
tftd


Właściwie jestem na świeżej instalacji Ubuntu GNOME 14.04, a instalacja jednym kliknięciem z extensions.gnome.org nie działa (brak proxy, dodatku i firefox są spakowane z dystrybucją, może to problem z uprawnieniami gdzieś pod ~/.localrootem ).
cprn

5
 1. Przejdź do strony z rozszerzeniami gnome-shell za pomocą obsługiwanej przeglądarki (która nie jest całkowicie zabezpieczona przed działaniem lub przychodzeniem z Internetu).

  Podobnie jak zwykła przeglądarka gnome lub czysta instalacja przeglądarki Firefox również powinna działać. Czasami miałem problemy z instalacją rozszerzeń za pomocą Google Chrome lub Midori.

 2. Filtruj według „Obsługiwane przez: bieżąca wersja”

 3. Kliknij przycisk przełącznika żądanego rozszerzenia

 4. Powinno pojawić się pytanie „zainstaluj to rozszerzenie”. Potwierdzać.

 5. W rzadkich przypadkach musisz ponownie załadować gnome-shell, aby nowe rozszerzenie działało bez problemów (RZADKO!) - otwórz okno dialogowe uruchamiania gnome-shell ( Alt+ F2) - jeśli nie ustawione, zaznacz Alt + F2 nie wyświetla wiersza polecenia uruchamiania w GNOME Shell ), wpisz ri naciśnij Enter.


4

(Ta odpowiedź została pierwotnie zamieszczona na pytanie zatytułowane Nie można zainstalować rozszerzeń powłoki GNOME za pomocą GNOME Tweaks w Ubuntu 18.04 )


Tak, funkcja instalacji rozszerzenia została usunięta z GNOME Tweaks (od wersji 3.26, ta w Ubuntu 17.10, jeśli dobrze pamiętam).

Aby ręcznie zainstalować rozszerzenia, po prostu rozpakuj archiwum, które otrzymałeś z oficjalnej strony i skopiuj / przenieś folder rozszerzeń (zwykle formularza extension-name@developer-info) do swojego ~/.local/share/gnome-shell/extensions/katalogu. Następnie ponownie się zaloguj (lub zrestartuj powłokę GNOME). Rozszerzenie powinno pojawić się teraz w (GNOME) Tweaks . Aktywuj go stamtąd.


2

Oszalałem, próbując sprawić, żeby to działało na czystej instalacji Ubuntu GNOME 14.04. Znalazłem rozwiązanie.

 1. Otwórz Firefix.
 2. Przejdź do addons ( about:addons).
 3. Pod wtyczkami zobaczysz Gnome Shell Integration.
 4. Wybierz i zmień opcje aktywacji na ZAWSZE AKTYWUJ.

Następnie zamknąłem Firefoksa i ponownie otworzyłem. Kiedy wróciłem na http://addons.mozilla.org . Byłem w stanie zainstalować rozszerzenia (suwak pozostał w pozycji włączonej. Rozszerzenie pojawiło się później w narzędziu do poprawiania. Mam nadzieję, że to pomaga. Przeczytałem tak wiele odpowiedzi i próbowałem tylu rzeczy. Po prostu cieszę się, że Zrozumiałem i jestem w stanie podzielić się nim ze wszystkimi. Oto krótka lista wersji, abyś mógł zweryfikować swoją wersję.

Czysta instalacja Ubuntu Gnome 14.04 Firefox 34. Wersja, która została zainstalowana podczas instalacji.


2

Możesz bezpośrednio uruchomić aplikację wyboru rozszerzenia za pomocą następującego polecenia:

sudo gnome-shell-extension-prefs

aktywuj rozszerzenie, a następnie naciśnij Alt+ F2, w wierszu polecenia wprowadź ri naciśnij Enter.

Ta metoda może powodować problemy:

 • Po zrestartowaniu powłoki GNOME ( Alt+ F2, r) rozszerzenia mogą przestać działać. (Przykład: Dash-to-Panel).

 • Jeśli użyjesz polecenia gnome-shell-extension-prefs, w aplikacji, która zostanie otwarta, rozszerzenia mogą być wyświetlane jako nieaktywowane.


Cześć, dodałem trochę monospacji do twojej odpowiedzi, używając backsicków wokół elementów in-line i czterech spacji przed cytatem bloku. Nie jestem pewien, co w tym kontekście oznacza słowo „aktywne”, więc nie wiem, czy ma ono być częścią polecenia, czy nie.
Jeremy

1
Nie wiem, jak to pomogłoby „ zainstalować ” nowe rozszerzenie! Możesz aktywować / dezaktywować lub zarządzać już zainstalowanymi rozszerzeniami za pomocą gnome-shell-extension-prefs.
pomsky

Tam nie powinno być sudo.
XTL
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.