Jak zainstalować GnuPG 2.0?


29

W Ubuntu 15.10 podczas korzystania z Mozilla Thunderbird z Enigmail pojawia się następujące ostrzeżenie (w języku szwedzkim):

Du använder GnuPG wersja 1.4.18, vilken inte längre stöds. Enigmail kräver GnuPG wersja 2.0.7 lub nowszy. Aktualizacja oprogramowania instalacyjnego GnuPG zapowiada fungerar w Enigmail.

Jak rozumiem, moja wersja GnuPG jest stara i muszę ją zaktualizować. Nie mogę jednak wymyślić, jak to zrobić.

W Enigmail FAQ przeczytałem, że:

instalujesz GnuPG 2.0 poprzez zwykły system zarządzania pakietami twojej dystrybucji (np. apt, yum, yast). W wielu dystrybucjach pakiet nazywa się „gnupg2” lub „gpg2” ”.

Ale jestem tylko zwykłym użytkownikiem i nie rozumiem, co to znaczy i co powinienem zrobić.

Byłbym bardzo szczęśliwy za pomoc. Na przykład jakiś bardzo podstawowy przewodnik „jak” krok po kroku.

Odpowiedzi:


44

W systemie Ubuntu GnuPG 2.0 jest dostępny we wszystkich obsługiwanych wersjach pod nazwą pakietu gnupg2 (i wszystkie mają wersję > 2.0.7). Aby go zainstalować, otwórz terminal (naciśnij CtrlAltT) i uruchom następujące polecenie:

sudo apt-get install gnupg2

Lub zobacz Jak zainstalować oprogramowanie za pomocą Centrum oprogramowania Ubuntu?


7
Należy zauważyć, że to nie instaluje gpgsudo apt-get remove gnupgsudo ln -s /usr/bin/gpg2 /usr/bin/gpg
pliku

Alternatywnie możesz chcieć zachować gpgdostępność na wypadek problemów, więc zawsze możesz po prostu zadzwonić, gpg2aby użyć nowej wersji.
Tim Malone

Przynajmniej dla Ubuntu 18.04, teraz i dla mnie: (1) gnupg2Pakiet nie był dostępny, (2) zgłoszono polecenie w odpowiedzi However the following packages replace it: gpgv gpgsm gnupg-l10n gnupg dirmngri (3) sudo apt-get install gpgv gpgsm gnupg-l10n gnupg dirmngrzgłosił, że wszystkie te pakiety były już aktualne. Być może przyszedł z moim obrazem Ubuntu. Mam nadzieję, że to pomoże ...
BaldEagle,

1
@BaldEagle tak, w 18.04 gnupgpakiet to GnuPG 2 i gnupg2jest to atrapa dostępna we wszechświecie.
muru

1
Wersja w repozytoriach Ubuntu to 2.1.11, daleko w tyle za obecną wersją 2.2.8 . Jest to denerwujące, ponieważ podpisywanie zatwierdzeń w GitHub wymaga wersji 2.1.17 lub nowszej.
Dan Dascalescu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.