Jak naprawić niedziałającą ikonę Dropbox na Xubuntu 14.04 LTS 64?


92

Kilka godzin temu ikona dropbox w Xubuntu 14.04 przestała działać. Ikona jest czarna z czerwonym zerowym cięciem. Nie mogę go kliknąć, aby wyświetlić menu rozwijane. Wierzę, że była aktualizacja tuż przed tym. Zainstalowałem ponownie, a następnie wyczyściłem Dropbox. Usunąłem nawet wszystkie powiązane pliki i ukryte foldery i po ponownej instalacji. Mimo to ikona nie działa. Próbowałem zatrzymać i uruchomić usługę ... znowu nic.


Zawsze możesz obniżyć Dropbox. Korzystam z wersji 3.12.5 i nie mam problemów z ikonami. Mam nadzieję, że Dropbox nie zaktualizuje go wkrótce. Istnieje jednak sposób, aby to również zablokować. forums.linuxmint.com/… dl-web.dropbox.com/u/17/dropbox-lnx.x86_64-3.12.5.tar.gz
jbrock

5
Zgłosiłem ten błąd ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami do Dropbox. Miałem wcześniej podobny problem z Linux Mint. Wstrzymali się od aktualizacji mojego Dropboksa do wersji z poprawką błędu. Jestem użytkownikiem płatnym i stwierdzają, że powinienem otrzymać odpowiedź w ciągu 24–48 godzin. Jeśli odpowiedzą kluczowymi informacjami, z pewnością opublikuję tutaj.
jbrock

Możesz przejść na wersję starszą bez wcześniejszej deinstalacji. W ten sposób można uniknąć całkowitego ponownego indeksowania wszystkich plików Dropbox. Może to naprawić problem z ikoną, dopóki błąd nie zostanie naprawiony, a następnie wypchną tę aktualizację.
jbrock

Jak możemy to zrobić, @jbrock?
marktani

1
Ten błąd pojawia się ponownie w systemie Ubuntu 17.10 i żaden z poniższych nie działa
Scott Stensland,

Odpowiedzi:


97

Właśnie dostałem ten błąd na moim Xubuntu 15.10, zepsutą ikonę i nie ma sposobu, aby otworzyć menu. Myślę, że błąd jest związany z Dropbox, który zaczyna używać „obszaru wskaźnika” dla ikony na pasku zadań zamiast „obszaru powiadomień”, a poprawka sudo po prostu działa, ponieważ niektóre zmienne środowiskowe nie są używane w sesjach sudo.

Przynajmniej dla mnie ten problem można rozwiązać, uruchamiając:

dropbox stop && DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS="" dropbox start

Wydaje się, że przesuwa ikonę z powrotem do „obszaru powiadomień”, który naprawia zarówno ikonę, jak i menu. W ten sposób demon działa jako normalny użytkownik, a nie jako root.

EDYCJA: Jeśli tworzysz własny skrypt startowy dla Dropbox na podstawie tej poprawki, pamiętaj o wyłączeniu domyślnego skryptu startowego za pomocą dropbox autostart npolecenia „ ” (dziękuję StockBreak za ten, zaoszczędziłem trochę czasu dziś rano).

EDYCJA 2: ... iz jakiegoś powodu nadal musiałem usunąć ustawienie autostartu z GUI Dropbox (kliknij ikonę >> Preferencje >> Uruchom Dropbox przy uruchomieniu systemu). Mam nadzieję, że po tym pozostanie wyłączony.

EDYCJA: Aby wdrożyć tę poprawkę w skrypcie uruchamianym przy każdym uruchomieniu sesji, wypróbuj to rozwiązanie: https://askubuntu.com/a/795864/496493


Obejście tego kk78 również działa dla mnie, dając ikonę zasobnika dla normalnego użytkownika. Nie próbowałem w tym celu wpisu StockBreak na pulpicie, ale prawdopodobnie również działa. Zamiast tego używam linii #! / Bin / bash i linii kk78 jako prostego skryptu powłoki w pliku tekstowym „dropboxicon.sh” z właściwością wykonywalną i kliknij prawym przyciskiem myszy> Działania> Uruchom w konsoli, aż błąd zostanie usunięty naprawiony. To obejście działa dobrze. Dziękuję Ci.
Juan M. Gonzalez

Xubuntu 14.04 64-bitowy LTS - potwierdzony ten sam dokładny problem, potwierdzony powyżej pracy na okrągło (wszystko to tymczasowo).
demaniak

Miałem ten sam problem w Kubuntu 14.04, a także tutaj rozwiązał problem!
Daniel Fischer

Ostatecznie działał również dla 16.04, ale musiałem zainstalować i dodać kolejny indicator-appletdo panelu (oprócz już dostępnych i obecnych indicator-applet-complete), w przeciwnym razie ikona Dropbox po prostu się nie pojawiła. To na nowej instalacji Ubuntu 16.04 x86 (na bardzo starym laptopie Toshiba), z uruchomioną gnome-fallbacksesją metacity.
Avio

2
W dniu 17.04 możesz wypróbować „nowe obejście” poniżej tj dropbox stop && dbus-launch dropbox start. Korzystałem z niego na moim laptopie (obecnie Xubuntu 17.04) i nie miałem problemów. Byłoby naprawdę miło, gdyby Dropbox to naprawił ...
kk78

83

Nowy obejście , zaproponowany przez pliku C , jest „dbus-launch Dropbox rozpocząć -i” .

Następujące dostosowania są zgłaszane przez użytkowników do pracy przynajmniej w dystrybucjach Linuksa Fedora, Gentoo, Kubuntu, Linux Mint, openSUSE, Slackware, Ubuntu, Xubuntu ... i środowiskach komputerowych Cinnamon, KDE 4, KDE 5, Mate, Unity, Xfce ...

To nowe obejście dotyczące uruchamiania dbus wydaje się działać nieco szybciej, z większą niezawodnością i w większej liczbie przypadków niż poprzednie obejście DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS .

Jako wiersz poleceń:

dropbox stop && dbus-launch dropbox start

Lub jako plik skryptu powłoki:

#!/bin/bash

dropbox stop && dbus-launch dropbox start

16
Polecenie z wiersza poleceń działa świetnie, ale działa tylko w przypadku tej sesji. Aby naprawić na stałe, po uruchomieniu tego polecenia przejdź do wskaźnika Dropbox> Preferencje ...> odznacz Uruchom Dropbox przy uruchamianiu systemu. Następnie dodaj dbus-launch dropbox startdo Sesji i uruchamiania> Autostart aplikacji. Działa to idealnie dla mnie na Xubuntu 16.04 LTS.
Ads20000,

3
To był dla mnie jedyny sposób, aby uruchomić go w Ubuntu Mint xenial 16.04 LTS.
allebone

3
Irytujące, że nie mogę edytować mojego komentarza. Prawdopodobnie powinna to być komenda autostartu aplikacji dbus-launch dropbox start -i(działa to na Ubuntu (GNOME) Flashback 16.10, nie wiem czy działa również na Xubuntu)
Ads20000

3
Działa to w lubuntu 16.4
jumpnett

2
DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS=""Rozwiązanie nic nie zrobił dla mnie, ale ten pracował! Uruchamianie Linux Mint 17.3.
Sampo,

27

W przeciwieństwie do rozwiązania zaproponowanego przez kk78, następująca metoda rozwiązuje problem raz na zawsze:

 1. Zamknij Dropbox.

 2. Otwórz /usr/bin/dropboxplik za pomocą edytora tekstu (jako administrator). Na przykład w biegu terminalowym

  gksudo gedit /usr/bin/dropbox
  
 3. Utwórz nową linię po import osi dodaj następujące:

  os.environ['DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS'] = ""
 4. Zapisz i uruchom ponownie

Teraz Dropbox będzie działał dobrze:

Samouczek Gif


Uzupełnij swoją odpowiedź, jak dodaje się linie i dlaczego to działa.
DnrDevil

DnrDevil, działa równie dobrze jak DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS = "" start skrzynki, tylko bardziej bezpośredni sposób.
darl

3
@DnrDevil Głupio byłoby napisać nowe wyjaśnienie, jak edytować plik tekstowy za każdym razem, gdy ktoś odpowiada na pytanie wymagające edycji pliku tekstowego.
blujay,

2
@darl To ciekawy pomysł, jednak generalnie odradzam edytowanie /usr/bin. Jest to błąd w Dropbox, który powinien zostać ostatecznie naprawiony, a to obejście może złamać poprawkę w Dropbox, pozostawiając bardzo zdezorientowanego użytkownika. Lepiej jest zastosować obejście takie jak edycja pliku autostartu, który uruchamia Dropbox.
blujay,

@blujay Całkowicie się zgadzam, chyba że odpowiadając na pytanie do nowego użytkownika, może on nie korzystać z terminalu
DnrDevil

22

Dzięki rozwiązaniu kk78 dokonałem pełnego obejścia (patrz także mój drugi post ):

I kopiowane * mój wpis na pulpicie:

cp ~/.config/autostart/dropbox.desktop ~/.config/autostart/start_dropbox.desktop

Zmieniono wpis w ten sposób (zauważ envsłowo):

[Desktop Entry]
Name=Dropbox
GenericName=File Synchronizer
Comment=Sync your files across computers and to the web
#Exec=dropbox start -i
Exec=env DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS="" dropbox start -i
Terminal=false
Type=Application
Icon=dropbox
Categories=Network;FileTransfer;
StartupNotify=false

I wyłączył autostart Dropbox:

dropbox autostart n

* nie możesz go po prostu edytować, ponieważ Dropbox zastępuje plik przy każdym logowaniu.


1
Zrobiłem to dla mnie, choć dla wyjaśnienia: edytujesz plik start_dropbox.desktop (za pomocą podkładki pod mysz lub cokolwiek innego)
dez93_2000

inna uwaga: w menulibre (lub systemie menu) musisz zmienić wpis polecenia z „dropbox start -i” na „env DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS =" „dropbox start -i”, więc prawy uruchamia się, gdy zostanie zainicjowany z menu.
dez93_2000

8

[To jest moja przestarzała wczesna odpowiedź, teraz prowadzona w celu zbadania tego i powiązanych błędów; dla nowszych i lepszych obejść, bez niedogodności związanych ze zmianą / odzyskiwaniem własności pliku sudo, zobacz odpowiedź kk78 lub wiersz poleceń "dropbox stop && dbus-launch dropbox start"w innej odpowiedzi]

Ten błąd ikony zasobnika Dropbox wydaje się być związany z uprawnieniami.

Dopóki nie zostanie naprawiony, tymczasowe obejście z wiersza poleceń (Konsole, Terminal itp.), Który działa obecnie dla użytkowników Xubuntu, Linux Mint itp .:

dropbox stop
sudo dropbox start

Uwaga:

O „sudo” , uruchamianie Dropboksa jako root eliminuje błąd uprawnień, a ikona zasobnika znów działa poprawnie.

Ma jednak niewielki efekt wtórny polegający na tym, że kilka plików w ukrytym folderze ~ / .dropbox / jest teraz własnością użytkownika root zamiast użytkownika (jak widać np. Za pomocą menedżera plików, takiego jak Dolphin), a zatem hasło użytkownika root jest wymagane podczas uruchamiania Dropbox.

Jest to tymczasowe obejście, dzięki któremu ikona zasobnika Dropbox będzie w pełni działała w systemie Linux, dopóki błąd nie zostanie naprawiony w następnej aktualizacji, ale jeśli poprawka nie przywróci prawidłowych uprawnień, w tym hipotetycznym przypadku szybkie rozwiązanie po błędzie poprawka będzie:

sudo dropbox stop
sudo chown -R USER:GROUP /home/USER/.dropbox
dropbox start

Oczywiście zastępując USER i GROUP. Na przykład, jeśli jesteś współtwórcą Uniksa, UTF-8, języka Go itp.;) Byłoby to coś takiego:

sudo chown -R ken:ken /home/ken/.dropbox

Aktualizacja:

Przepraszam, właśnie widziałem coś, co sprawia, że ​​to tymczasowe obejście jest nadal wykonalne, ale mniej wygodne: nie tylko te kilka wspomnianych wcześniej plików w ukrytym folderze ~ / .dropbox jest własnością root, ale także pliki pobrane z serwerów Dropbox do Dropbox folder (zwykle ~ / Dropbox ) na komputerze z Dropboxem jako rootem.

Tak więc nadal używam tego obejścia do czasu usunięcia błędu, ale jeśli chcemy go użyć, musimy zastosować linię odzyskiwania uprawnień również do folderu Dropbox, przynajmniej wtedy, gdy chcemy edytować pobrane dokumenty. Na przykład:

sudo chown -R USER:GROUP /home/USER/Dropbox

Aby zaoszczędzić czas i zastosować go podczas uruchamiania komputera, możemy dołączyć go do prostego skryptu powłoki, np. Pliku tekstowego dropbox.sh z właściwością wykonywalną, którą możemy uruchomić z wiersza polecenia lub klikając myszą:

#!/bin/bash

dropbox stop
sudo dropbox start
sudo chown -R USER:GROUP /home/USER/Dropbox

Proste alternatywne obejście:

Zamiast wszystkich poprzednich procedur, jeśli zajmowanie się zmianami własności i odzyskiwaniem plików itp. Jest zbyt niewygodne, najprostszą alternatywą jest prawdopodobnie poczekanie na naprawę błędu Dropbox bez użycia ikony i po prostu sprawdzanie stanu Dropbox od czasu do czasu za pomocą wiersza poleceń:

dropbox status

W rezultacie, jeśli Dropbox działa, przez większość czasu będzie to: „Na bieżąco” .

Później prawdopodobnie możesz użyć strzałki w górę, aby szybko uruchomić tę linię ponownie z małego okna linii poleceń, które możesz zachować otwarte.

Zobacz dodatkową pomoc wiersza poleceń, wpisując:

dropbox

Jak już sugerowano, aby przestać używać innego obejścia (sudo), przywrócić normalne prawo własności do pliku i ponownie uruchomić Dropbox jako zwykły użytkownik zamiast roota, użyj tylko raz (zastępując USER i GROUP):

sudo dropbox stop
sudo chown -R USER:GROUP /home/USER/Dropbox
sudo chown -R USER:GROUP /home/USER/.dropbox
sudo chown -R USER:GROUP /home/USER/.dbus
dropbox start

Nowa aktualizacja:

Zobacz odpowiedź kk78 na to pytanie, z dużo lepszym obejściem niż moje, oraz z ikoną tacy Dropbox jako zwykłym użytkownikiem, a nie rootem. Działa przynajmniej dla Xubuntu i Linux Mint.

Może być również użyty jako skrypt powłoki:

#!/bin/bash

dropbox stop && DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS="" dropbox start

3
To obejście działa w moim Xubuntu 14.04 64. Wszystkich proszę zwróć uwagę na „sudo”. Dziękuję Juan M. Gonzalez
user505080

Musimy jednak pamiętać, że moja propozycja uruchomienia jako root tylko na te dni jest naprawdę tymczasowym obejściem, a prawdziwe rozwiązanie powinno pochodzić z szybkiej naprawy błędów przez Dropbox.
Juan M. Gonzalez

W praktyce stwierdzam, że proste obejście „stanu skrzynki odbiorczej” bez ikony jest lepsze i wygodniejsze niż inne obejście „sudo dropbox start” z ikoną.
Juan M. Gonzalez

Nowość: Zobacz odpowiedź kk78 z dużo lepszym obejściem niż moje.
Juan M. Gonzalez

4

Zamiast pozostać przy starszej wersji lub majstrować przy innych aspektach, zdecydowałem się użyć tego skryptu zamiast małej ikony. Umieszcza dane wyjściowe polecenia dropbox statusbezpośrednio w panelu. Jednak podczas synchronizacji lub aktualizacji jest mały znacznik wyboru lub znak synchronizacji.

Zainstaluj ogólny monitor, wklejając w terminalu:

sudo apt-get install xfce4-genmon-plugin

Ustaw następujący skrypt, aby uruchamiał się za pomocą wtyczki panelu Monitor ogólny. Poszedłem bez etykiety i ustawiałem, aby uruchamiała się co pięć sekund.

#!/bin/bash

status=$(dropbox status)
if [ "$status" = "Up to date" ]; then
  echo "✔"
elif [[ "$status" == "Syncing"* ]] || [[ "$status" == "Indexing"* ]] || [[ "$status" == "Downloading"* ]]; then
  echo "⟲"
else
  echo "$status"
fi

Musisz uruchomić następujące czynności, aby nie wyświetlały się prośby o podanie hasła (które i tak można zignorować) podczas logowania:

sudo chown -R USER:GROUP ~/.dropbox

USER:GROUP jest zwykle tylko dwukrotnie twoją nazwą użytkownika.

Kiedy muszę zmienić ustawienie, po prostu uruchomię Dropbox, sudoaby zmienić moje ustawienia. Jak udokumentowano na tej stronie, uruchomienie z sudoumożliwia wyświetlenie małej ikony i menu.

Dodatkowo możesz wybrać własną ikonę Dropbox lub zdjęcie, jeśli wolisz. Jeśli linia poleceń Dropbox nie działa, możesz pobrać skrypt python Dropbox tutaj . (W moim przypadku nie używam rozszerzenia * .py dla nazwy skryptu python Dropbox).


Całkiem fajnie, nigdy nie wiedziałem, że mogę to zrobić! Przydatny do wielu innych rzeczy. Twoje zdrowie.
sharky

Bardzo fajny! Dzięki za udostępnienie tego. Nie wiedziałem o monitorze ogólnym.
blujay,

Dlaczego bash -cnie tylko dropbox status?
jarno

Czy nadal wyświetla się czerwona ikona w panelu?
jarno

@jarno Mam słabą pamięć, która początkowo nie działała, tylko przez umieszczenie $(dropbox status). Jednak z jakiegoś powodu $(bash -c 'dropbox status')działało. Korzystanie z $(dropbox status)teraz działa, więc odpowiednio zaktualizowałem skrypt. Dzięki, że dałeś mi znać.
jbrock

3

Zmodyfikowałem ~/.dropbox-dist/dropboxdskrypt w następujący sposób, uruchomiłem ponownie i przywróciłem ikonę. Ponieważ ten plik jest zastępowany przez aktualizacje, myślę, że nie będę musiał niczego cofać, jeśli naprawią problem podczas następnej aktualizacji.

#!/bin/sh
export DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS=""
PAR=$(dirname "$(readlink -f "$0")")
exec "$PAR/dropbox-lnx.x86-3.14.7/dropboxd" "$@"

Aktualizacja: Kiedy wypróbowałem to na moim laptopie, na początku nie działało. Uświadomiłem sobie, że mam ten sam problem z „kopiowaniem”, w którym zapisywanie sesji XFCE4 zaczynało się od dropboxa przed uruchomieniem oficjalnego pliku startowego. Zmodyfikowałem mój plik ~ / .profile, aby usunąć wszystkie pliki * .state i * session *~./cache/sessions

rm -f /home/jhm/.cache/sessions/*.state
rm -f /home/jhm/.cache/sessions/*session*

Aktualizacja nr 2: Więc teraz przy użyciu wersji 3.18.1 problem nadal występuje. Wiem, ponieważ, jak przewidziałem, ~/.dropbox-dist/dropboxdskrypt był nadpisywany przy każdej aktualizacji, co spowodowało powrót problemu za każdym razem. Powyższa poprawka działa niezawodnie na rozruchu Xubuntu 14.04, pod warunkiem, że przywracanie sesji nie uruchamia bezpośrednio pliku binarnego:

/home/<user>/.dropbox-dist/dropbox-lnx.x86-3.18.1/dropbox

Korzystając z opcji „System / Session and Startup”, w zakładce „Session” widzę, że plik binarny jest widoczny i zostałby uruchomiony ponownie, jeśli nie usunę plików * session i * state.

W ramach eksperymentu próbowałem użyć Upstart do uruchomienia Dropbox przed rozpoczęciem śledzenia sesji. Najpierw utworzyłem /home/jhm/.initfolder, a następnie dropbox.confdodano do niego plik o nazwie zawierający:

description "Dropbox"
start on desktop-start
expect daemon
exec /usr/bin/dropbox start

Używam tej metody na moim laptopie Dell Xubuntu 14.04, a program jest teraz ukryty przed śledzeniem sesji, więc nie muszę usuwać plików.

Ponieważ dbus-launchtworzy nową prywatną magistralę sesji DBUS, DropBox nigdy nie znajdzie usługi appindicator, ponieważ będzie to jedyny proces w tej magistrali (inny niż DBUS), więc jest mniej więcej taki sam, jak export DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS=""Oba rozwiązania powodują powrót DropBox do interfejsu API zasobnika systemowego. Jest to nazywane „obszarem powiadomień” na karcie Elementy panelu XFCE. Upewnij się, że nie został usunięty z panelu.

Używając d-feeti dbus-monitor, znalazłem problem polegający na tym, że DropBox nie wdrożył interfejsów „Menu” na nieistniejącej ścieżce DBUS „/ MenuBar”. Wentylatory DBus można zbadać org.kde.StatusNotifierWatcherz d-feetaby dowiedzieć się więcej. Ponieważ plik binarny dropbox jest odpowiedzialny za obsługę tych interfejsów, nie pozostaje nic innego jak czekać na następną aktualizację. BTW, wszystkie potrzebne biblioteki QT5.5 są dołączone do programu. Nie trzeba pobierać pakietów programistycznych.

Odkryłem również, że tylko okno dialogowe GUI wydaje się niezawodnie zapobiegać ponownemu instalowaniu pliku startowego. Po odznaczeniu opcji „Uruchom DropBox przy uruchamianiu systemu” pozostało tak.


1
Powyższe obejście działało dla mnie na wszystkich moich komputerach. Dziękuję Ci.
rstreeter78

Oto jedna linijka dla tej poprawki:sed -i.bak '/#!\/bin\/sh/a export DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS=""' ~/.dropbox-dist/dropboxd; dropbox stop && dropbox start
bmaupin

Myślę, że można to również zastosować w Xubuntu 16.04, ale domyślnie używa systemd zamiast upstart.
jarno

Zobacz moją odpowiedź . Ku mojemu zdziwieniu, skrypt init działał również w Xubuntu 16.04, nawet jeśli używa systemd zamiast upstart.
jarno

Czytałem gdzieś, że upstart byłby nadal używany dla usług trybu użytkownika po uruchomieniu systemd, co wyjaśniałoby, dlaczego skrypt nadal działa. Lista usług znajduje się w /usr/share/upstart/sessions
user411778,

2

Korzystam z tego samego systemu operacyjnego, Xubuntu 14.04 x64 i widzę tę ikonę, która nie reaguje na kliknięcia (bez menu):

Ikona Dropbox na panelu Xfce4

Informacje o wersji 3.14.5 (które pojawiły się 9 lutego 2016 r. I zostały zainstalowane na moim komputerze) stwierdzają, że Dropbox został zaktualizowany do używania Qt 5.5 w systemie Linux.

Uruchomienie następującego daje wersję Qt na moim komputerze:

~$ qmake -v
QMake version 3.0
Using Qt version 5.2.1 in /usr/lib/x86_64-linux-gnu

Tak więc uaktualniłem do Qt 5.5, postępując zgodnie z instrukcjami tutaj .

Oto kroki, które podjąłem:

sudo apt-add-repository ppa:beineri/opt-qt551-trusty
sudo apt-get update
sudo apt-get install qt-latest qtcreator-latest

Następnie ustawiłem ~/.bashrci ponownie uruchomiłem sesję:

export QT_SELECT=opt-qt55

Potwierdziłem, że mam już zainstalowany Qt 5.5:

~$ qmake -v
QMake version 3.0
Using Qt version 5.5.1 in /opt/qt55/lib

Następnie zainstaluj ponownie Dropbox i ponownie uruchom sesję:

sudo apt-get remove dropbox
sudo apt-get install nautilus-dropbox

Niestety to nie działało, a ikona zasobnika wyglądała tak samo.

Następnie zastanawiałem się, czy usunięcie wtyczki Indicator z panelu Xfce4 będzie działać.

 1. Usuń wtyczkę wskaźnika
 2. ~? dropbox stop && dropbox start

Nagle w panelu powiadomień pojawia się ikona Wild Dropbox!

Pojawi się ikona Dropbox

Wygląda na to, że ikona Dropbox lubi przebywać w panelu powiadomień, ale nie we wtyczce wskaźnika.

Ale ... Podoba mi się wtyczka Indicator, ponieważ daje mi powiadomienia e-mail i kontrolę poziomu głośności. Więc ponownie dodałem go do panelu. Na razie w porządku.

Ale po wznowieniu sesji znów mam bzdury:

Ikona Dropbox na panelu Xfce4

Więc teraz utknąłem. Nie wiem, jak sprawić, by ikona Dropbox pojawiała się w Panelu powiadomień zamiast Panelu wskaźników i jestem pewien, że piekło nie powtórzy tych kroków przy każdym logowaniu!


1
Jak powiedziałeś: „Wygląda na to, że ikona Dropbox lubi przebywać w panelu powiadomień, ale nie we wtyczce wskaźnika”. Myślę, że byłeś na dobrej drodze, jak pokazuje obejście kk78.
Juan M. Gonzalez

1
Usunięcie wtyczki wskaźnika było dla mnie kluczowe - samo uruchomienie dropbox startz nią DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS=""było niewystarczające, aby usunąć dropbox z wtyczki wskaźnika.
BSchlinker

@BSchlinker może dropbox działał już zanim próbowałeś go uruchomić DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS=""?
jarno

2

To naprawia to.

W menu Dropbox przejdź do Preferencji. Odznacz „Uruchom Dropbox przy uruchamianiu systemu”

Przejdź do sesji i uruchamiania> Autostart aplikacji i dodaj następujący element startowy:

bash -c 'export DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS="" && dropbox start -i'

Prostsze:env DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS="" dropbox start -i
blujay

1
@blujay lub nawet DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS= dropbox start -i. Ale niektóre osoby zgłaszają, że dbus-launch dropbox start -idziała lepiej.
jarno

@jarno Nie każdy używa powłoki typu Bash. Na przykład używam Fisha jako interaktywnej powłoki, a zmienne nie są ustawiane w name=valueskładni, więc konieczne jest użycie env. Korzystanie envdziała wszędzie.
blujay,

0

(testowany na Xbuntu 17.04)

Aby ponownie uruchomić Dropbox z prawidłową ikoną zasobnika: dropbox stop && dbus-launch dropbox start

Dropbox zastępuje plik autostartu ~/.config/autostart/dropbox.desktoppodczas uruchamiania /usr/share/applications/dropbox.desktop. Aby naprawić na stałe, zmodyfikuj ten ostatni:

sudo sed -i 's/Exec=dropbox start -i/Exec=dbus-launch dropbox start -i/' /usr/share/applications/dropbox.desktop

Możesz także zmodyfikować program uruchamiający menu główne:

sed 's/Exec=dropbox start -i/Exec=dbus-launch dropbox start -i/' ~/.local/share/applications/dropbox.desktop

0

Nie jest to odpowiedź sama w sobie, ale biorąc pod uwagę, że jesteśmy wystarczająco dużą społecznością: TUTAJ jest bezpośredni link do strony obsługi klienta e-mail Dropbox. Jeśli wszyscy o to zapytamy, może sami to naprawią.


0

Ponieważ mój dropbox jest aplikacją do wyszukiwania Dash, Startup Applicationa następnie naciśnij Edytuj przy wpisie Dropobox i zamień

stary

Dropbox start -i

Nowy

env XDG_CURRENT_DESKTOP = Dropbox Unity start -i

w celu włączenia problemu: alt-F2, a następnie wpisz r naciśnij Enter

Działa to dla Ubuntu 18.10 i nowszych

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.