Jak usunąć stare pliki kopii zapasowej?


16

Poinstruowałem DejaDup, aby przechowywać tydzień kopii zapasowych plików. Teraz minęło ponad miesiąc, a moje miejsce na kopie zapasowe ma już dość starych kopii zapasowych. Czy istnieje sposób, aby poinstruować DejaDup, aby usuwał stare kopie zapasowe bez osiągania limitu miejsca? Czy mogę je usunąć ręcznie?

Odpowiedzi:


11

Dodatkowo możesz samodzielnie przyciąć kopię zapasową. To, co zrobiłem, to użyć:

duplicity remove-all-but-n-full 1 --force scp://mylogin@myserver/path_to_backup

z linii poleceń. Wystarczy użyć informacji użytych do utworzenia kopii zapasowych z interfejsu GUI Ubuntu.


1
Jednym zastrzeżeniem jest relacja path_to_backupdo myloginkatalogu domowego. Próbowałem sftp://mylogin@myserver/usr/home/mylogin/backupi utworzyłem nowy folder, /usr/home/mylogin/usr/home/mylogin/backupktóry oczywiście jest pusty i mówi, że nie można tutaj znaleźć żadnych kopii zapasowych. :)
Ruslan Stelmachenko

/ usr / home? Czy to nie literówka przez przypadek? Zwykle foldery domowe znajdują się w katalogu / home w katalogu głównym.
Józef Legény

Nie. W katalogu domowym FreeBSD na / usr / home i / home jest tylko dowiązanie symboliczne.
Ruslan Stelmachenko

W tym przypadku uważam, że ścieżka zawsze odnosi się do twojego domu i powinieneś użyć sftp: // mylogin @ myserver / backup
Jozef Legény

Hm ... Tak powiedziałem w pierwszym komentarzu. :) Ale to mnie zaskoczyło, ponieważ wszystkie inne narzędzia, których użyłem wcześniej (na przykład git) używają bezwzględnych ścieżek w swoich adresach URL, niezależnie od tego, jaki login jest częścią adresu URL.
Ruslan Stelmachenko

3

Deja-dup nie zapewnia jeszcze sposobu usuwania starych kopii zapasowych, nie należy również usuwać niektórych plików, które prawdopodobnie pozostawią kopie zapasowe bez pliku początkowego i spowodują, że będą one nieprawidłowe. Usuń je wszystkie i zacznij od nowa to opcja, ale myślę, że nie tego chcesz.

Deja-dup przechowuje kopie zapasowe przez określony czas lub do momentu zapełnienia miejsca na kopie zapasowe, odpowiednio zarządza kopiami zapasowymi. Rozwiązaniem problemu może być po prostu włączenie przydziałów dla dysku kopii zapasowych i nie pozwól, aby zajmowało całe dostępne miejsce lub zmień częstotliwość tworzenia kopii zapasowych, raz w tygodniu, jeśli edytujesz wiele plików lub zawsze kopiujesz / przenosisz pliki, otrzymujesz bardzo duży obraz kopii zapasowej.


Dziękujemy za odpowiedź Bruno. Tworzę kopię zapasową przez ssh w folderze na zdalnym serwerze. Nie chcę, aby kopia zapasowa rosła, dopóki serwer nie będzie pełny! I nie mam dostępu do ustawienia przydziału dysku. To jest bardzo złe. Zmienię system tworzenia kopii zapasowych ...
Fabio,

1
Możesz użyć backendu z duplikatu deja-up, aby zrobić dokładnie to samo co duplikat, ale z większą liczbą opcji, aby zrozumieć, co dzieje się w typie terminala deja-dup --backupi sprawdzić wiadomości, jedna z nich jest twoją rzeczywistą komendą kopii zapasowej duplikatu i można ją dostosować.
Bruno Pereira

2
Dostosowanie, którego szukasz, to „trzymaj x rev z plików”, gdzie x będzie liczbą kopii dostępnych do przywrócenia, możesz ustawić to na przykład 30, więc więcej niż 30 rev pliku i duplikat usuwa samą kopię zapasową . Poszukaj również man duplicitywszystkich opcji.
Bruno Pereira

1
Bruno masz rację, szukam tego przełącznika. Czy jest dostępny tylko z terminala, bez opcji GUI?
Fabio

3

Możesz użyć aplikacji Dconf z Ubuntu Store, aby zmodyfikować ustawienie w ścieżce org.gnome.DejaDup, nazwa klucza delete-after. Jest ustawiony na liczbę dni przechowywania plików kopii zapasowej w lokalizacji kopii zapasowej.

Lub z terminala. Na przykład, aby ustawić go na 60 dni od wiersza poleceń, uruchom:

gsettings set org.gnome.DejaDup delete-after 60

To jest poprawne. Jednak otwarcie interfejsu graficznego „Kopie zapasowe” czasami powoduje powrót tego ustawienia do „Co najmniej 6 miesięcy”, gdy aplikacja zostanie ponownie zamknięta.
DavidO,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.