Resetowanie ustawień CompizConfig Settings Manager


9

Przed aktualizacją do wersji 11.10 korzystałem z wersji 11.04, a teraz nie mam dostępu do mojego konta. Kiedy próbuję się zalogować, konsola miga z kilkoma wiadomościami, następnie pojawia się logo NVidia, a następnie przenosi mnie z powrotem do ekranu logowania. Mam Latitude E6500.

Wydaje mi się, że problem pochodzi stąd: używając 11.04 próbowałem zmusić kostkę do pracy na Compizie wbrew zaleceniom innych. Ostatecznie zmieniłem ustawienia CCSM i nie mogłem już zalogować się na konto bez zmiany Ubuntu Classic w menu logowania. Teraz, gdy Ubuntu classic zniknął w wersji 11.10, mogę zalogować się tylko poprzez konto gościa (aby zobaczyć przynajmniej pulpit, terminal jest nadal w porządku).

Uważam, że jeśli mogę zresetować ustawienia CCSM z powrotem do ustawień domyślnych za pośrednictwem terminala, gdy zaloguję się na głównym koncie, aby to naprawić. Jakieś pomysły?Żadne z poniższych sugerowanych rozwiązań nie zadziałało. Być może nieprawidłowo zdiagnozowałem problem? Zalogowałem się na konto gościa i wypróbowałem poniższe polecenia zarówno przez terminal GUI (ctrl + alt + t), jak i przez terminal tty (ctrl + alt + f1) zalogowany na konto, które nie działa. Nadal mam ten sam problem. Jakieś pomysły na to, jak zdiagnozować, co może być przyczyną tego problemu?
Scott

Odpowiedzi:


13

Jeśli używasz Unity i chcesz zresetować Unity do ustawień domyślnych, chcesz zresetować ikony Unity Launcher lub zmieniłeś niektóre ustawienia Compiz, które pomieszały Ubuntu i chcesz zresetować wszystko, oto jak to zrobić.

Zresetuj jedność

Jeśli chcesz zresetować Unity (spowoduje to zresetowanie ustawień Unity w Menedżerze ustawień CompizConfig i pozostawi nienaruszone pozostałe ustawienia CCSM), otwórz terminal (lub naciśnij ALT + F2) i wprowadź:

unity --reset

Zresetuj ikony Unity Launcher

Jeśli chcesz zresetować ikony Unity Launcher (pasek dokowania po lewej) do ich stanu początkowego, uruchom następujące polecenie:

unity --reset-icons

Zresetuj Compiz

Ostrzeżenie: rób to tylko wtedy, gdy naprawdę musisz i nie masz innej opcji! Użyj obu poleceń, w przeciwnym razie możesz już nie widzieć programu uruchamiającego Unity i górnego panelu! Używaj go na własne ryzyko.

Aby zresetować wszystkie ustawienia Compiz (w tym wszystkie ustawienia wtyczek itp.) Do wartości domyślnych, otwórz terminal (nie uruchamiaj go za pomocą ALT + F2! Górny panel i program uruchamiający znikną po uruchomieniu pierwszego polecenia, ale będą pokaż się po drugim, więc użyj terminalu) i wpisz:

gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1
unity --reset

Jeśli coś nie wygląda zaraz po tym, wyloguj się i zaloguj ponownie.


+1 za bycie znacznie łatwiejszym niż moje rozwiązanie. Z ciekawości, czy coś musi się stać z / apps / compizconfig-1?
zpletan

Ubuntu Tweak zawiera również opcję resetowania ustawień Gconf, począwszy od wersji 0.5.6.
hhlp,

1
Compiz w Ubuntu> = 11.04 jest nieco inny niż w starszych wersjach Ubuntu, ponieważ jego ustawienia w gconf są w / apps / compiz-1, a nie w / apps / compiz jak poprzednio.
hhlp,

--recursive-unset Resetuje wartości wszystkich kluczy preferencji we wszystkich podkatalogach w katalogu, od ustawień użytkownika do ustawień w domyślnym źródle konfiguracji.
hhlp,

1
to niestety nie zadziałało
Scott

1

Może to pomoże tobie lub komuś innemu: jeśli nic innego nie działa, zainstaluj ubuntu tweak.

Użyj Ctrl+ Alt+, Ta następnie enter

sudo apt-get install ubuntu-tweak

Następnie przejdź do administratorów >> Odzyskiwanie pulpitu >> zresetuj

To było jedyne rozwiązanie, które działało dla mnie.

Zrobiłem to później unity --reseti ponowna instalacja jedności nie powiodła się i prawdopodobnie wszystko inne przeczytałem w sieci.


0

Możesz spróbować tego:

  1. Naciśnij klawisze Ctrl + Alt + F1 na ekranie logowania, a następnie zaloguj się za pomocą wyświetlonego terminala.
  2. cd do ~ / .gconf
  3. Usuń [1] apps / compiz-1 /, apps / compizconfig-1 / oraz apps / metacity / (a ​​być może desktop /).
  4. Naciśnij Ctrl + Alt + F7, aby wrócić do ekranu logowania, a następnie zaloguj się. Czy to rozwiązało problem?

[1] Najlepiej, kopiując je do innego katalogu, aby móc je później przywrócić, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Downvoter, czy mógłbyś wyjaśnić, co jest nie tak?
zpletan

0

Jeśli możesz to zrobić w terminalu, naciśnij klawisze ctrl + alt + F1 na ekranie logowania, aby uzyskać dostęp do terminala, tam możesz zalogować się na swoje konto i zresetować compiz do ustawień domyślnych za pomocą

gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1

Jeśli problemem był compiz, spowoduje to zresetowanie konfiguracji i wtyczek do ustawień domyślnych.


-1 dla braku szczegółowych informacji na temat tego, jak faktycznie zresetować.
zpletan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.