Jak otworzyć Access-Your-Private-Data.desktop?


13

Pomóż, jak to otworzyć. plik README mówi

THIS DIRECTORY HAS BEEN UNMOUNTED TO PROTECT YOUR DATA.

From the graphical desktop, click on:
 "Access Your Private Data"

or

From the command line, run:
 ecryptfs-mount-private  

Jak uruchomić to, aby uzyskać moje dane?

Odpowiedzi:


6

Próbujesz uzyskać dostęp do danych z zaszyfrowanego katalogu. Aby to zrobić, zaloguj się jako użytkownik będący właścicielem danych danych (np. Sally for /home/sally). Jeśli sam katalog domowy jest zaszyfrowany, zalogowanie automatycznie odszyfruje dane. Jeśli jest to katalog prywatny, w tym folderze powinien znajdować się program uruchamiający do kliknięcia (który może ponownie monitować o hasło użytkownika).

Jeśli program uruchamiający „Uzyskaj dostęp do prywatnych danych” z jakiegoś powodu zawiedzie, użyj tego polecenia i postępuj zgodnie z instrukcjami:

ecryptfs-mount-private

Jeśli z jakiegoś powodu masz dane, które są niezależne od systemu, w którym zostały użyte, będziesz potrzebować klucza prywatnego, o który poprosił kreator szyfrowania Ubuntu, aby zapisać go podczas instalacji.

Jeśli nie masz hasła użytkownika z tym zaszyfrowanym katalogiem ani klucza prywatnego, obawiam się, że nie ma sposobu na odzyskanie danych.


2
Co jeśli właściciel katalogu domowego nie istnieje? Zainstalowałem wcześniejszą instalację z inną nazwą użytkownika, pozostawiając tylko stary katalog domowy.
zorkerz

wydaje się wymagać hasła roota, a nie użytkowników?
Neil McGuigan

Czy potrzebuje ponownego uruchomienia? Wykonałem, ecryptfs-mount-privateale bez różnicy. Po ponownym uruchomieniu wrócił do normalnej pracy! Nie wiem, który to spowodował.
SuB

@Jjed: Moja sytuacja jest inna. Bądź na tyle uprzejmy, aby przejść przez to: askubuntu.com/questions/681019/…
kiran bbnl

0

Spróbuj zalogować się jako „UŻYTKOWNIK”, do którego katalogu próbujesz uzyskać dostęp. Napotkałem podobny problem podczas uzyskiwania dostępu do informacji o użytkowniku logującym się jako użytkownik „root”.


-1

Ten błąd zdarza mi się dość często na Mint 19.1 Cinnamon z jakiegoś powodu i bez żadnej oczywistej przyczyny (oprócz czasu). Uważam, że uruchomienie polecenia w już otwartym terminalu nie działa. Jednak to działa dla mnie:

  1. Otwórz nowe okna terminala (nie używaj starego)
  2. Uruchom ecryptfs-mount-privatebez sudo. Jeśli zadziałało, w konsoli nie ma danych wyjściowych (bez błędu, bez pytania o hasło).
  3. Odśwież pliki w przeglądarce plików ( nemo), aby upewnić się, że działa.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.