Jak skonfigurować wyświetlanie dwóch monitorów ze sterownikiem ATI?


18

Mam 11.10 uruchomioną na laptopie system76. bez zastrzeżonego sterownika mogłem skonfigurować drugi monitor (Samsung 19 ") z rozszerzonym wyświetlaczem.

kiedy aktywuję zastrzeżony sterownik, jedynym działającym ustawieniem wyświetlacza jest „mirror”. kiedy wybieram rozszerzenie wyświetlacza w odpowiedniej rozdzielczości (1280: 1084, samsung) (1600: 900, laptop) dla każdego ekranu, otrzymuję:

wymagany rozmiar wirtualny nie pasuje do dostępnego rozmiaru: wymagany = (2880, 1024), minimalny = (320, 200), maksymalny = (1600, 1600).

kiedy próbuję wykonać ustawione domyślnie rozdzielczości, po odznaczeniu przycisku „ekrany lustrzane” (1152: 864, samsung) (1600: 900, laptop) otrzymuję:

żądana pozycja / rozmiar dla CRTC 148 jest poza dozwolonym limitem: pozycja = (1152, 0), rozmiar = (1152, 864), maksimum = (1600, 1600)


Odpowiedź Bogdana tutaj: link działa, aby uruchomić dwa monitory, ale po ponownym uruchomieniu powraca do lustrzanych ekranów w niskiej rozdzielczości. konfiguracja ekranów popsuła moją konfigurację synergii (mysz kontrolowana przez serwer przechodzi tylko częściowo na pierwszym ekranie), więc konfiguracja przy każdym uruchomieniu nie jest dla mnie dobrym obejściem. jakieś sugestie?
kenneth dyson

ok, myślę, że teraz działa. używana wersja administratora centrum kontroli katalizatora. skonfiguruj wyświetlanie na dwóch ekranach, laptop (1) z prawej - Samsung (2) z lewej. ustaw dla każdego wyświetlacza zalecaną rozdzielczość. kliknij Zastosuj. monitory działały, ale synergia się popsuła. wylogowałem się i wróciłem z powrotem do ekranów lustrzanych w niskiej rozdzielczości. poszedł do wyświetlaczy w menu systemów. odznaczone lustrzane ekrany, ustaw rozdzielczość każdego monitora na zalecaną i ładnie się skonfigurowało, ale synergia znowu się popsuła. wylogowałem się i wróciłem .... niski i oto dwa monitory z odpowiednim ustawieniem rozdzielczości i synergią działającą dobrze!
kenneth dyson

Ten sam problem, ostatni post w tym temacie ubuntuforums.org/showthread.php?t=1855750 rozwiązał mój problem.

Odpowiedzi:


12

Wpisz to polecenie, aby otworzyć Centrum sterowania AMD Catalyst

gksudo amdcccle
  1. Idź do Display manager> Tam musisz zobaczyć swoje monitory.
  2. Kliknij monitor, na którym chcesz skonfigurować wyświetlanie
  3. Przejdź do zakładki Wiele ekranów
  4. Zmień tryb wyświetlania na swój wybór
  5. Zastosuj to i uruchom ponownie

3
Należy przyjąć jako odpowiedź! Nigdy nawet nie wiedziałem, że został zainstalowany domyślnie. Jestem na komputerze iMac z systemem Ubuntu 12.04 i widziałem potrzebę, gdy ogólne „wyświetlacze” zgłosiły błąd wspomniany w OP. Podłączyłem iMaca do zewnętrznego wyświetlacza kinowego. Catalyst Control Center rozwiązało to.
TryTryAgain

14.04, aby „Display manager” pojawił się w GUI, musisz najpierw edytować „Switchable graphic”> „Rendering and additional display”. Ale tak jak na askubuntu.com/questions/385781/… , nie mogę amdccclezmienić ustawień :(
Ciro Santilli 新疆 改造 中心 法轮功 六四 事件

Czy jest opcja, w której nie musisz restartować? Poważnie, przenosi mnie to z powrotem w dni, w których musiałeś zrestartować system, aby wykryć nowo zaatakowaną mysz / klawiaturę PS / 2. W ogóle nie fajnie, szczególnie w 2017 roku.
rbaleksandar

@rbaleksandar, Myślę, że zależy od jądra. Jeśli jądro jest w stanie ponownie załadować sterownik i poprawnie komunikować się z urządzeniem bez ponownego uruchamiania. Jasne, ale jeśli nie, to ponowne uruchomienie jest konieczne i zalecane.
Starx,

Poddałem się. Okazuje się, że ilekroć włączę wiele wyświetlaczy (poza klonowaniem pulpitu), całkowity **** strom zostaje uwolniony. Migotanie ekranu, zamrożony interfejs użytkownika itp. To tylko niewielka część wszystkich problemów, które występują w bardzo niespójny sposób.
rbaleksandar

6

Otwórz terminal i wpisz:

gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf

W podsekcji „display” dodaj ten kod lub zmodyfikuj, jeśli już istnieje:

virtual 2880 1024

Gdzie 2880 i 1024 są wartością zwracaną przez błąd: wymagany rozmiar wirtualny nie pasuje do dostępnego rozmiaru: żądane = (2880, 1024), minimum = (320, 200), maksimum = (1600, 1600).

Zrestartuj komputer.

Wtedy będziesz mógł bez problemu rozszerzyć pulpit.


To działa. Jedną dodatkową rzeczą, którą musisz zrobić, jest zrestartowanie komputera.
SB.

DisplayPodrozdział powinien być dzieckiem Screensekcji. Zobacz askubuntu.com/a/75546/81211
z0r
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.