Chwytanie uchwytów pojawiające się losowo powoduje nieprawidłowe zachowanie myszy


10

Niedawno wykonałem czystą instalację Ubuntu 11.10. Co jakiś czas w aktywnym oknie pojawiają się uchwyty . Czasami po prostu znikają po kilku sekundach bez żadnych problemów.

Innym razem mysz wydaje się już chwytać okno (na przykład gdy chwytasz środkowy uchwyt), a mysz i okno drżą chaotycznie przez kilka chwil. W tym przypadku tracę kontrolę nad myszą, dopóki uchwyty nie znikną kilka sekund później. Dzieje się to wiele razy dziennie, może raz na godzinę lub dwie. Najdziwniejsze w tym jest to, że nie mam włączonych uchwytów:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dla porównania jest to laptop Asus G53SW z procesorem Core i7, GeForce GTX 460M i 6 GB pamięci RAM. Jakieś pomysły?


Należy to zgłosić w Launchpad jako błąd.
ulidtko

Odpowiedzi:6

Wydaje mi się, pomimo odpowiedzi w komentarzach, że wyłączenie opcji Unity MT Grab Handles w ccsmpowinno być w stanie je wyłączyć, pomimo niepoprawnego zachowania myszy.

Kroki, aby wyłączyć uchwyty:

  1. Zainstalować CompizConfig Settings ManagerZainstaluj CompizConfig Settings Manager ( ccsm). Możesz to zrobić albo klikając podany link, albo otwierając terminal i wchodząc sudo apt-get install compizconfig-settings-manager, podając swoje hasło w razie potrzeby.

    OSTRZEŻENIE: ccsm wiadomo, że łamie Compiz, jeśli nie jesteś ostrożny! Staraj się nie robić z tego zamieszania.

  2. Uruchom CompizConfig Settings Manager. Poszukaj wtyczki o nazwie Unity MT Grab Handles . Powinien znajdować się na samym dole, gdy przewijasz do końca, w kategorii Nieskategoryzowane . Kliknij pozycję, aby wprowadzić ustawienia.ekran główny ccsm

  3. Po wejściu znajdź pole wyboru oznaczone Włącz uchwyty MT Unity po lewej stronie okna w części Użyj tej wtyczki . Odznacz to. To powinno być wszystko, co musisz zrobić; blisko ccsm.Ekran wtyczki Unity MT Grab Handles

Jeśli nadal występuje problem, być może powinieneś zgłosić błąd, jeśli zrestartowanie Compiz nie działa ( compiz --replace).


1
Przepraszam, jeśli moje komentarze nie były wystarczająco jasne. Wyłączenie wtyczki zapobiega pojawianiu się uchwytów.
Doval,

@Doval Dobra, chyba źle zrozumiałem tę część. Ale wyłączenie wtyczki rozwiązuje problem, prawda? (Nadal umieszczam nieprawidłowe zachowanie gładzika jako osobne pytanie lub błąd, ponieważ jest to nieco bardziej związane ze sprzętem.)
Christopher Kyle Horton

1
Dobrze. Trochę o tym, że okna są chwytane i przenoszone, prawdopodobnie są uruchamiane w taki sam sposób, jak w przypadku uchwytów, ponieważ do przenoszenia okien powinien być wykonywany gest trzema palcami: wiki.ubuntu.com/Multitouch Prawdopodobnie opublikuję osobny wkrótce pytanie, aby rozwiązać ten problem.
Doval,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.