Jak wyłączyć dźwięk uruchamiania komputera Mac?


9

Dźwięki „bonga” wydawane przez Mac podczas uruchamiania są bardzo denerwujące. Chociaż służą one jako potwierdzenie POST, wolałbym, aby nie ostrzegał wszystkich w pokoju.

Istnieją sposoby na wyciszenie lub wyłączenie dźwięku w OS X, ale obecnie nie mam do niego dostępu ani nie chcę go instalować.

Czy jest coś, co mogę zrobić?

Macbook 2006


Jak to się ma do Ubuntu?
Riccardo Murri

5
Jest to związane z Ubuntu, ponieważ Ubuntu jest zainstalowany na komputerze Mac, a zatem pytający nie może użyć OS X do wyłączenia dźwięku uruchamiania.
8128,


OP zapytał o Macbooka 2006, ale wolałbym jak najbardziej ogólną odpowiedź.
detly

Czy możesz dodać dokładny model swojego Macbooka (wyjście sudo dmidecode -s system-product-name)? Również na moim MacBooku głośność dźwięku uruchamiania odpowiada normalnemu poziomowi głośności systemu - jeśli ustawię go na 0, to nie będzie dźwięku uruchamiania.
Clausi,

Odpowiedzi:


2

Późna odpowiedź, ale:

  1. Uruchom ponownie z dyskiem instalacyjnym OSX lub Recovery HD

  2. Uruchom terminal

  3. Wydaj polecenie:

    /usr/sbin/nvram SystemAudioVolume=%01
    

działa to, gdy nie masz zainstalowanego MacOS obok i tylko Ubuntu? .. ponieważ nadal wykonuje brzęczenie po zastosowaniu powyższej instrukcji.
AFwcxx

1

Właśnie o tym pomyślałem. Przeprowadziłem trochę badań i nie znalazłem nic konkretnego, ale myślę, że można to wyłączyć za pomocą menedżera rozruchu rEFit.

Mam rEFit na moim iMacu, aby przełączać się między OSX a Windows 7 i ma wiele narzędzi do uruchamiania i partycjonowania. Myślę, że możesz to zrobić, ponieważ używa EFI lub „BIOS” bezpośrednio i powinieneś być w stanie zainstalować go za pośrednictwem Ubuntu zgodnie z witryną. Zrobię więcej, szukając i testując, jeśli mogę, i edytuję swoją odpowiedź w miarę jej obowiązywania, ale na razie tutaj jest link do rEFit:

http://refit.sourceforge.net/

EDYTOWAĆ:

Odszukaj jak sugerowano w komentarzach. rEFind jest obecnie utrzymywany:

http://www.rodsbooks.com/refind/


REFIt jest stary i nie jest już obsługiwany. Zamiast tego powinieneś użyć rEFInd . Używam go do efi bootowania Ubuntu na Macbooku Air 5-2.
king_julien

Zgadza się, rEFit nie jest już utrzymywany, to jest po prostu to, w czym osobiście mam doświadczenie, dlatego właśnie go zainicjowałem, ale rEFind może być lepszym wyborem, ponieważ jest obecnie utrzymywany i jest prawie tym samym programem, w każdym razie taki sam wynik powinien być możliwy do uzyskania, jeśli w ogóle można to zrobić za pośrednictwem EFI.
Casey,

Uruchamiam bezpośrednio z bootloadera Apple. Bez REFERENCJI / REFERENCJI.
detly

0

Cóż, normalnie na PC miałbyś BIOS, ale na Apple masz EFI, który jest ich odpowiednikiem. Rozszerzalny interfejs oprogramowania układowego można otworzyć: naciskając klawisze Command-Option-OF podczas uruchamiania. Jeśli nie ma sposobu, aby wyłączyć dźwięk, cóż, niewiele więcej mogę zaoferować w zakresie pomocy. Stwierdziłbym, że problem dotyczy sprzętu Mac z EFI, a nie problemu Ubuntu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.