Jak przenosić pliki między Ubuntu a iPhone'em


13

Niedawno dostałem iPhone'a 6s. Czy istnieje sposób na przesyłanie plików (muzyki, zdjęć, plików PDF, a właściwie czegoś innego) między Ubuntu a telefonem? Nie powinno to obejmować synchronizacji za pośrednictwem usługi internetowej, ponieważ może być konieczne przesłanie dużych lub prywatnych plików. Nie chcę też jailbreakować urządzenia.

Istnieje kilka wyników wyszukiwania tego w Google, ale żaden nie wydaje się bardzo aktualny.

Odpowiedzi:


9

Nie wiem, czy jest jakaś różnica między wersjami, ale mogę po prostu uzyskać dostęp do plików mojego iPhone'a 5s za pomocą menedżera plików, gdy jest podłączony przez USB (używając protokołu AFC).

Używam iOS 9.2 beta, nie mam pojęcia, czy działa na wersji 9.1, czy wcześniejszej. Mogę uzyskać dostęp do urządzenia z paska bocznego Nautilusa, jeśli się nie pojawi, spróbuj przejść na następujący adres:

afc://<your iPhone's UDID>/

Ponadto większość odtwarzaczy muzycznych (przynajmniej Rythmbox, Banshee i Clementine) obsługuje synchronizację muzyki przez AFC (Apple File Conduit).

EDYCJA: Właśnie dowiedziałem się, że mogę łatwo synchronizować swoje zdjęcia za pomocą narzędzi takich jak gThumb.


it's plugged over USB (using the AFC protocol)jak połączyć w ten sposób
Kasun Siyambalapitiya

1
Wystarczy go podłączyć i powinien się pojawić. Jeśli nie, upewnij się, że masz gvfs-backendszainstalowany pakiet .
s3lph

Uruchomiłem, sudo apt-get updatea następnie sudo apt-get install gvsf-backendspowiadomiło mnie, że mam najnowszą zainstalowaną. Ale kiedy podłączam iPhone'a do Ubuntu, tylko jestem w stanie skopiować zdjęcia z aparatu (i inne pliki PDF, pptx ...) tylko na mój komputer, nie mogę skopiować tych z mojego komputera na iPhone'a. Próbowałem nawet, Bansheeale nie ma deviceszakładki po lewej stronie. Jak zsynchronizować muzykę i filmy z Ubuntu 16.04 iphone 4s?
Kasun Siyambalapitiya

2
całkiem pewne, że powinno byćsudo apt-get install gvfs-backends
Chris

2
Jeśli nie znasz UDID, sprawdź tę odpowiedź . Ponadto, jeśli folder dokumentów telefonu pojawi się automatycznie, możesz go kliknąć, naciśnij Ctrl + L i usuń dwukropek i wszystko po nim tak, jak pokazano na tym zdjęciu .
totymedli

0

Apple stale przerywa dostęp aplikacji Linux do iPhone'ów. Od 2019 r. Najlepszym sposobem przesyłania i pobierania plików jest użycie aplikacji innej firmy na iOS. Wygląda na to, że przesłany plik jest dostępny tylko dla tej trzeciej aplikacji.

Phone Drive to dobra aplikacja do tego. Najpierw zanotuj adres IP swojego iPhone'a, a następnie, gdy PhoneDrive będzie na pierwszym planie, wpisanie adresu IP iPhone'a z komputera podłączonego do tej samej sieci lokalnej otworzy stronę internetową, na której możesz przesyłać i pobierać pliki . Możesz także użyć protokołu FTP na tym samym adresie IP telefonu iPhone. Phone Drive obsługuje odtwarzanie wielu formatów wideo i muzycznych.

https://itunes.apple.com/us/app/phone-drive-file-storage-sync/id431033044


Dziękuję, niestety to niewiele pomaga. Po pierwsze, jak zauważysz, przesłany plik jest dostępny tylko dla tej trzeciej aplikacji. To sprawia, że ​​funkcja przesyłania jest zasadniczo nieużyteczna. Symetrycznie wydaje mi się, że nie będzie można pobrać, powiedzmy, zdjęć zrobionych telefonem. W końcu może być czasem przydatne przeniesienie pliku, gdy nie masz pendrive i planujesz użyć go w innym miejscu (powiedzmy na innym komputerze), ale niewiele więcej
Andrea

0

Sandisk tworzy teraz urządzenie USB, które podłącza się bezpośrednio do iPhone'a i może tworzyć kopie zapasowe i przenosić zdjęcia, muzykę, elementy kalendarza i niektóre elementy plików. Nie potrafi robić notatek ani innych przedmiotów, ale robi to bardzo dobrze. Jest to szczególnie przydatne w przypadku wielu dużych plików wideo. Po prostu zrzuć go na pendrive USB i podłącz do cokolwiek i przenieś pliki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.