Jak uruchomić udaną godzinę Ubuntu?


27

Zabieram dziś mojego zlepionego laptopa do kawiarni na godzinę Ubuntu. Poinformowałem o tym grupę lokalnych ludzi LUG. Jak mogę się upewnić, że ludzie odejdą od tego, mając wrażenie, że to doświadczenie było cenne? Czy jest coś, co zrobiłeś, co było szczególnie udane?

Istnieje strona wiki o godzinach Ubuntu, która jest bardzo pomocna. Jestem zainteresowany zbieraniem najlepszych praktyk od społeczności.

Odpowiedzi:


12

Postaraj się, aby było to tak regularne, jak to możliwe, w ten sposób będziesz częściej spotykać się z ludźmi, ale inni będą mogli wpaść, jeśli będą wiedzieli, że to się stanie, aby nie trzeba było tego wcześniej ustalać. W Irlandii mamy 3 z nich, Dublin jest w ostatnią środę miesiąca, a ludzie wybrali tę datę i wszystko poszło dobrze.

To, co znaleźliśmy, to wybranie gdzieś centralnego miejsca spotkania, ludzie mogą coś przekąsić lub napić się i porozmawiać. Sprawienie, by było to zrelaksowane, a nie formalne wydarzenie, jest kluczem do tego, aby było zabawnie i aby zdarzyło się to wielokrotnie.

To fajny sposób na wyjaśnienie / pokazanie ludziom nowych funkcji, które znalazłeś w przypadkowy sposób, więc pokazałem katalog Loco i pozwoliłem innym korzystać z mojego laptopa, jeśli korzystałem z najnowszej wersji.

Upewnij się, że wszyscy są mile widziani, jeśli pojawią się nowi mniej techniczni ludzie, a tematy stają się zbyt techniczne, porozmawiaj z nimi osobno lub może zaproponuj rozmowę techniczną na inny czas.

Przede wszystkim baw się dobrze i rozmawiaj o swojej społeczności. Godziny Ubuntu dotyczą Twojej okolicy i ludzi w Twojej społeczności.


8

Zawsze pomagałem w identyfikowaniu potrzeb ludzi i pokazywałem im, jak Ubuntu je realizuje. Moi odbiorcy to zazwyczaj ludzie Mac i Windows - ale to ten sam pomysł. Poświęć kilka minut na dotknięcie nowych funkcji w 10.04, a następnie zacznij pytania. Przekonałem się również, że poświęcenie trochę czasu na podkreślenie tego, co lubisz i do czego jest to przydatne, pomaga również pokazać, dlaczego lubisz / używasz Ubuntu.

Staraj się nie (jak popełniłem błąd w przeszłości) być TO TO JEST> WSZYSTKIE TWOJE ALTERNATYWY, jak zwykle się to marszczy.


7

Sposób, w jaki prowadzimy naszą Ubuntu Hour, jest w zasadzie jedną z bardzo zrelaksowanych interakcji społecznych. Nikt nie musi rozmawiać o Ubuntu, jeśli tego nie chce, i zazwyczaj pozwalamy, aby przepływ godziny lub dwóch zabrał nas w losowe miejsca.

Zasadniczo lubimy się nawzajem.

Ważne jest, aby nie nakładać zbyt dużego obciążenia lub oczekiwań, tego rodzaju bardziej ukierunkowane wydarzenia należy zapisać na konkretne rzeczy, takie jak warsztaty Ubuntu itp.

Aha i upewnij się, że wybierasz lokalizację, do której członkowie mogą się dostać.


6

Zawsze myślałem, że Godzina Ubuntu nie powinna głosić Ubuntu w przekonwertowanym systemie Linux (chociaż jeśli tak się stanie, niekoniecznie jest to zła rzecz), powinna raczej zachęcać ludzi, którzy nie mają doświadczenia systemu Linux, nie mówiąc już o Ubuntu, aby spróbować.

Zastanów się nad zrobieniem małego znaku (tylko arkusz A4 złożony na trzy części - zrobienie trójkąta powinno być w porządku) i napisz BARDZO wyraźnym tekstem „Wypróbuj Ubuntu Linux”. Upewnij się, że masz pod ręką obrazy Ubuntu, a jeśli masz także drugą maszynę, którą możesz zabrać ze sobą, być może odtworzysz tam jakieś wideo demonstracyjne - może coś takiego: http: // www. youtube.com/watch?v=ll3yDLeioXQ (istnieje wiele innych kopii tego!)

Ktoś, kogo widziałem, wykonując świetną robotę demonstracji Ubuntu w BarCamps w ciągu ostatnich kilku miesięcy, to http://twitter.com/biglesp http://identi.ca/biglesp, który zachęcił ludzi do zrobienia kilku instalacji podczas ostatnich wydarzeń .


6

Moim skromnym zdaniem godzina Ubuntu może służyć dwóm różnym celom. Wydarzenie może służyć jednemu lub drugiemu lub obydwu.

  1. Advocacy Skuteczne udzielanie porad, posiadanie materiałów informacyjnych, płyt CD i komputera, które ludzie mogą próbować, poprawiają jakość wydarzenia. Materiały informacyjne mogą zawierać wyłącznie informacje o systemie Ubuntu lub informacje o systemie Ubuntu i lokalnych LUG-ach lub grupach wolnego oprogramowania. Jeśli ludzie są zainteresowani wypróbowaniem Ubuntu, możesz powiedzieć im o lokalnych grupach, które mogą im pomóc, a nawet zorganizować pomoc w następnej godzinie Ubuntu. Rzecznictwo w najprostszej formie to po prostu widoczne logo, aby ludzie myśleli o Ubuntu tak, jak robią to Apple lub Windows.

  2. Budowanie zespołu Wydarzenie, które pomaga wspierać osoby aktualnie korzystające z Ubuntu, to fantastyczny sposób budowania przyjaźni i koleżeństwa. Tego rodzaju wydarzenia zwykle wymagają jedynie uprzedniego powiadomienia i wybrania wygodnego miejsca spotkań z dostępem do Internetu. Jeśli korzystasz z przestrzeni biznesowej (kawiarnia lub podobna), dobrym pomysłem jest zaplanowanie zakupów. Mając to na uwadze, wybór miejsca, które nie jest zbyt drogie, jest idealny.


W przypadku obu rodzajów wydarzeń pamiętaj, że ma to być zwykła luźna godzina skupiona na uczynieniu Ubuntu osobistym. Pamiętaj, aby opublikować wydarzenie na stronie loco.ubuntu.com, wiki zespołu i / lub stronie internetowej zespołu. Przydatna może być także praca z lokalnymi grupami LUG lub grupami wolnego oprogramowania. Co najważniejsze, baw się dobrze.


3

Krok 0: Zdefiniuj grupę docelową. Jeśli rozmawiałeś ze swoim LUG, prawdopodobnie nie podsłuchałeś nikogo, kto nie słyszał o Ubuntu. Spróbuj dotrzeć na zewnątrz, daleko poza tradycyjnym tłumem LUG. Spróbuj zdefiniować i dotrzeć do odbiorców, którzy nie mają pojęcia, czym jest Ubuntu. Tam właśnie dokonuje się prawdziwy postęp.

Krok 1: Zareklamuj wydarzenie co najmniej 1 tydzień wcześniej. Twórz małe plakaty i umieszczaj je w ruchliwych miejscach publicznych. Powiedz coś w stylu: „Zebraliśmy się, aby porozmawiać o Ubuntu. Dołącz do nas!” (Posiadaj adres e-mail lub link RSVP na plakacie, na którym ludzie mogą informować, że nadchodzą. RSVP jest lepszy, ponieważ potencjalnie pozwala ci sondować je pod kątem „Czego oczekujesz od tego spotkania?”)

Krok 2: Spójrz na odpowiedzi Ile osób przychodzi? Czego oni szukają? Czy potrafisz sprostać ich oczekiwaniom?

Krok 3: Przygotuj małe tabliczki namiotowe na stoliki w kawiarni. Uczyń je profesjonalnymi i upewnij się, że są zgodne z Wytycznymi dotyczącymi marki Ubuntu. (Reprezentujesz Ubuntu, więc ważne jest, aby to zrobić dobrze.) Uświadom sobie, że będzie wiele osób, które widzą znaki, które nigdy nie słyszały o Ubuntu. Liczą się pierwsze wrażenia.

Krok 4: Nie rozłączaj się konwencją / tradycją / zarządzaniem lub jakimkolwiek innym konstruktem, który niekoniecznie dotyczy twojej sytuacji. Ludzie, których spotkasz na imprezie związanej z Ubuntu, mogą być zupełnie inni niż tradycyjnie tłum Ubuntu LoCo w innych obszarach. Rób to, co wydaje się odpowiednie dla twojej społeczności, kultury i sytuacji.

Krok 5: Miłej zabawy. Zawsze! Ludzie nie będą się trzymać, jeśli wydarzenia będą nudne, nudne lub jeśli chodzi o tworzenie pracy. Po to są dni pracy! (O ile oczywiście nie są to prace na Ubuntu!)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.