Jak pozbyć się nieobsługiwanych pakietów wymienionych podczas aktualizacji z Lucid do Maverick?


9

Podczas aktualizacji z Lucid do Maverick przy użyciu menedżera aktualizacji, w pewnym momencie wyświetla listę pakietów, które nie są już obsługiwane (tj. F-spot). Nie mówi, że je odinstaluje. Po zakończeniu aktualizacji nadal będą dostępne. Jak mogę się ich pozbyć?

Odpowiedzi:


5

W większości przypadków nie musisz specjalnie usuwać tych pakietów. To powiadomienie oznacza tylko, że pakiety te nie są już w głównym składniku Ubuntu i zostały zdegradowane do Universe ( więcej informacji na temat składników znajduje się na tej stronie ), co oznacza, że ​​wsparcie dla nich jest nadal dostępne w społeczności Ubuntu.

Jeśli nadal chcesz je usunąć, możesz dowiedzieć się, które to były pakiety, przeglądając dziennik aktualizacji (/var/log/dist-upgrade/main.log), w którym znajdziesz wiersz rozpoczynający się od „zdegradowany: ”zawierający listę zdegradowanych pakietów.

Jeśli chcesz usunąć pakiety, które są absolutnie nieużywane, sudo apt-get autoremovezrób to.


1
Wiem, że nie muszę, ale chcę , aby
user3890

Zobacz moją zaktualizowaną odpowiedź.
mgunes

Perfekcyjnie, dziękuję. żeby to zakończyć, złapałem wszystkie paczki i rzuciłem je jednym wielkim „apt-get remove”
user3890 14.10.10

1
Sugeruję użycie, aptitude markauto <packages>ponieważ dzięki temu pakiety nie zostaną odinstalowane, jeśli są potrzebne innym pakietom.
Georg Schölly

Wiem, że jest to stare pytanie / odpowiedź, ale tylko wskazówka dla każdego, kto wciąż szuka tych informacji: Prawdopodobnie masz więcej nieobsługiwanych pakietów niż te, które były wymienione w momencie aktualizacji dystrybucji (są to tylko pakiety, dla których wsparcie zostało porzucone po uaktualnij nie te, które nie były już obsługiwane). Nie sudo apt-get autoremovema również na celu i prawdopodobnie nie usunie tych nieobsługiwanych pakietów (zobacz dokumentację dla parametru autorove). Myślę, że odpowiedź jest poprawna @ gaurav-Paliwal „s odpowiedź .
moo

6

Jeśli chcesz usunąć nieobsługiwane pakiety, najpierw wypisz je za pomocą, ubuntu-support-status --show-unsupported a następnie użyjsudo apt remove <package-name or names>

Pozbędziesz się wtedy nieobsługiwanych pakietów

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.