Jak zauważyć błąd


28

Jaki jest najlepszy sposób, aby krytyczny błąd został zauważony przez właściwe osoby, aby można go było jak najszybciej naprawić?

W GVFS występuje błąd, który uniemożliwia programistom, takim jak ja, używanie IDE w 10.10. Aby korzystać z naszego oprogramowania IDE, musimy obniżyć wersję do 10.04. Nazwałbym to krytycznym błędem.

Zgłosiliśmy to w tych raportach błędów:

Ale jak dotąd nie widzę żadnej oficjalnej odpowiedzi. Jak mogę to szybko zobaczyć i naprawić?

Rozumiem, że cierpliwość jest zawsze dobrym pomysłem, ale czy jest coś jeszcze, co można zrobić z tymi raportami błędów, aby zwrócić na nie uwagę?

Z przyjemnością czekam, ale jeśli jest coś, co możemy zrobić, aby przyspieszyć proces, dobrze byłoby o tym wiedzieć :)

Odpowiedzi:


24

Nie chodzi o konkretne zgłoszone błędy, ale ogólną dobrą praktykę rozwiązywania błędów w odpowiednim czasie:

  • Upewnij się, że raport o błędzie został umieszczony we właściwym pakiecie źródłowym. Osoby zgłaszające błędy i programiści zwykle subskrybują pocztę błędów pakietów, którymi są zainteresowani lub od których są odpowiedzialni, więc aby odpowiednie osoby mogły sprawdzić Twój błąd w odpowiednim czasie, należy go zgłosić wraz z określonym pakietem, a jeden poprawny. Jeśli masz problemy z określeniem właściwego pakietu, ta strona wiki może pomóc.

  • Upewnij się, że Twój błąd zawiera odpowiednie informacje debugowania. W większości przypadków zgłoszenie przy użyciu ubuntu-bug to zapewni, ale istnieje wiele informacji na temat procedur debugowania na wiki, które również się przydadzą.

  • Jeśli twój raport wygląda dobrze, ale nie ma odpowiedzi przez długi czas, spróbuj ogłosić go na # ubuntu-bugs na Freenode, cytując numer błędu, aby sprawdzić, czy któryś z podmiotów zajmujących się błędami może popchnąć go we właściwym kierunku. Pamiętaj, że większość triagerów i programistów to wolontariusze z ograniczonym czasem i energią, a bycie zbyt asertywnym może zniechęcić ludzi do pomocy. Jeśli nikt w pobliżu nie wydaje się być w stanie pomóc, spróbuj o innej porze dnia.

  • Jeśli znasz konkretne osoby, które Twoim zdaniem powinny zajmować się Twoim błędem, daj im ping na IRC (możesz zobaczyć pseudonimy IRC ludzi w ich profilach Launchpad) lub zasubskrybuj je, wyjaśniając, dlaczego subskrybowałeś je uprzejmie i zwięzły komentarz natychmiast potem. Nie przydzielaj ich; po prostu subskrybujcie je, nie subskrybujcie zespołów, chyba że otrzymają specjalne instrukcje, i nie subskrybujcie masowo nikogo w wielu błędach jednocześnie.


2
Jak zauważył Jorge, wydaje się, że jest to problem związany z gvfs, więc ponownie przypisałem twój pierwszy błąd do pakietu gvfs (Launchpad był w trakcie konserwacji, gdy pisałem powyższe).
mgunes

2
Niesamowita odpowiedź brzmi: „Jeśli wydaje się, że nikt w pobliżu nie jest w stanie pomóc, spróbuj innej pory dnia” ... czego nie mogę wystarczająco mocno podkreślić, to świetny sposób na uzyskanie przyczepności w kwestiach.
pbr

3
Doskonała rada. Jeszcze kilka punktów: upewnij się, że podałeś rozsądny temat, na przykład „NameError w foo_frob”, a nie „awarie”; w miarę możliwości podać instrukcje dotyczące odtwarzania; spróbuj także porozmawiać z deweloperami. Widzę, że konkretne błędy tutaj wymienione są całkiem dobre pod tym względem.
poolie

13

Odpowiedź Murata jest poprawna dla dobrych procesów. W przypadku konkretnego błędu wydaje się, że jest przypisany do niewłaściwego komponentu. gnome-vfsto stara, nieobsługiwana rzecz, tak naprawdę nazywany jest obecny kawałek GNOME, który obsługuje tego rodzaju rzeczy gvfs.

Twój problem prawdopodobnie nie polega na tym, że nikt nie patrzy na błędy w przypadku czegoś, czego nie wysyłaliśmy od dłuższego czasu. Naprawienie komponentu, a następnie postępowanie zgodnie z instrukcjami Murata prawdopodobnie przyciągnie uwagę.


Szukałem pakietu gvfs i jedyne, co mogłem znaleźć, to gnome-vfs. Zrobię więcej kopania następnym razem :)
Stephen RC

3

Kliknij przycisk „wpływa na mnie” u góry błędu w starterze. Jeśli zrobi to wiele osób, oznacza to, że błąd dotyczy wielu osób i może być ważniejszy niż inne błędy.


2

może sprawdź # ubuntu-bugs na freenode? ktoś tam jest zazwyczaj chętny do pomocy.


2

Jako osoba, która od lat prowadzi pasterskie, prawdziwe, ważne robaki, mogę współczuć.

Naprawienie rzeczy naprawdę zależy od rzeczy, na których im zależy i na ile, oraz od tego, kto płaci ludziom pieniądze za opiekę w określonych kierunkach.

Open source to dziwna bestia. -pbr


2

Jeszcze jedno: spróbuj go naprawić! Wiele błędów jest płytkich. I nawet jeśli nie jesteś w stanie dotrzeć bardzo daleko, samo wyjście wysyła naprawdę silny sygnał do programistów i może zwrócić ich uwagę. Nawet jeśli nie możesz go rozwiązać, ale możesz trochę zlokalizować problem, sprawia, że ​​ten błąd wyróżnia się na tle innych otwartych błędów.


1
Gdy poprawka zadziała, zajrzyj na wiki.ubuntu.com/SponsorshipProcess, aby uzyskać poprawkę na Ubuntu.
ajmitch,

1

Jeśli wszystko inne zawiedzie, bloguj o tym na Planet Ubuntu i po prostu opisz szczegółowo problem.


Możliwe tylko, jeśli jesteś członkiem Ubuntu afaik ... ale jest to dobra sugestia dla niektórych osób.
Stephen RC
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.