Jak mogę edytować motywy GTK + 3 (najlepiej z GUI)?


9

(podobny problem do jednego z pytań, które miałem wcześniej, ale potrzebuję wielu rozwiązań i czułem, że lepiej je zorganizować jako osobne pytania)

Aktualizacja z 11.04 do 11.10 usunęła moje motywy, bez ostrzeżenia. I nie mogę znaleźć żadnych motywów w Internecie. Nie lubię Ambiance, ani Radiance, ani żadnej z tych oferowanych domyślnie. Znalazłem parę, którą lubię online, ale nie są w porządku. Zamiast szukać osoby, która przypadkiem wpadła na idealny motyw dla mnie, chciałbym znaleźć coś blisko i edytować kilka elementów, które pasują do moich upodobań.

Szczególnie ... Nie lubię szarości. Rozumiem, dlaczego czasami różdżka jest nieco mniej kontrastowa, ale przez większość czasu szary sprawia, że ​​jestem nieszczęśliwy. Chcę więc nadać mojemu motywowi znacznie większy kontrast w kolorach, być może z odcieniem niebieskiego, w którym wydaje mi się, że potrzebny jest rzeczywisty kolor. Tego rodzaju zmiany były dość proste już w 11.04. Nie mogę znaleźć sposobu, aby zrobić je w 11.10.

Nie mogę znaleźć sposobu na dostosowanie motywów. Naprawdę chcę dostosować moje motywy. To jest Ubuntu. Wiem że mogę. Jaki jest dla mnie najprostszy sposób?4
To nie jest duplikat. Nie pytam, jak zainstalować tutaj niestandardowe motywy. Pytam, jak mogę dostosować moje motywy. Oznacza to na przykład zmianę koloru. W szczególności szukam, czy istnieje interfejs GUI do takich działań. To nie to samo pytanie, które zostało połączone.
Daniel

Chciałeś stworzyć motyw GTK i metacity?
stokrotka

Wolałbym nie tworzyć jednego, ale edytować taki, który już istnieje. Wolałbym mieć interfejs GUI do edycji, bez konieczności nauki języka znaczników i edycji plików tekstowych.
Daniel

Trochę edytowałem twoje pytanie (dla jasności), daj mi znać, czy jest w porządku.
RolandiXor

Odpowiedzi:


4

Skopiowałem motyw z / usr / share / themes, który jest bliski pasowaniu do moich potrzeb do /home/user/.themes . Po skopiowaniu folderu usunąłem ustawienia menedżerów okien, których nie używam. Teraz użyłem tej kopii do edycji wyglądu motywu.

Zmieniłem plik gnome-shell.css w folderze określonego menedżera okien. (tutaj folder gnome-shell) Do tej pory bawiłem się rozmiarem ikon i ich odstępami w przeglądzie aplikacji. Sam plik ma kilka komentarzy, które wskazują na funkcjonalność i przeznaczenie parametrów. Po prostu rozejrzyj się i baw się ... jeśli coś zepsujesz, po prostu zastąp go oryginalnym motywem. Mam nadzieję, że przynajmniej prowadzi to we właściwym kierunku.


Thamks W większości mam to do pracy. W niektórych polach wprowadzania jest dziwna czerwona poświata, mimo że nigdzie nie ma czerwieni w utworzonym przeze mnie arkuszu stylów, ale jest co najmniej znacznie lepsza niż wcześniej.
Daniel

NIEEEE! Mój motyw trałowca nadal zawiera dużo szarości .... podobnie jak menu kontekstowe w programach innych niż sama jedność. Bzdury. Muszę znaleźć więcej tych plików css, gdzieś zakopanych i dowiedzieć się, co robię źle ...
Daniel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.