Jak dodać kontrolki Rhythmbox do menu dźwięku?


9

Niedawno zainstalowałem nową instalację 64-bitowego systemu Ubuntu 11.10 na moim notebooku.

Osobiście wolę Rhythmbox od Banshee, więc szukałem go i instalowałem z Centrum Oprogramowania Ubuntu. (w tym wszystkie wymienione wtyczki). W przeciwieństwie do poprzednich wersji Ubuntu (11.04, 10.10 itd.), Elementy sterujące (poprzednie, odtwarzanie / pauza, następne) zostały usunięte z menu dźwięku. Rhythmbox jest nadal na liście (powyżej „Ustawień dźwięku ...”), ale po kliknięciu otwiera jedynie aplikację. Aby dodać obrażenia do obrażeń, kontrolki Banshee są wyświetlane tuż nad nim - nawet jeśli ta aplikacja nie jest uruchomiona.

  • Próbowałem otworzyć Rhythmbox z deski rozdzielczej Unity, programu uruchamiającego Unity i menu dźwięku z tymi samymi wynikami.

  • Sprawdziłem również, czy mam zainstalowane wtyczki rhythmbox.

  • Próbowałem nawet usunąć i zainstalować aplikację. Nadal brak kontroli.

Wygląda na to, że zostały usunięte i że teraz powinniśmy używać Banshee. Dlaczego?

Oto zrzut ekranu tego, jak wygląda moje menu dźwięku podczas odtwarzania pliku w Rhythmbox. (Zauważ, że Banshee nie działa, ale wyświetlane są jego elementy sterujące). W Ubuntu 10.10 i 11.04 Rhythmbox miał elementy sterujące podobnie jak elementy Banshee na zrzucie ekranu.

Zrzut ekranu menu dźwięku z Rhythmbox odtwarzającym plik.  Banshee nie działa.


1
Aby zrobić zrzut ekranu menu, możesz otworzyć aplikację Screenshot z myślnika i powiedzieć jej „Chwyć po opóźnieniu”.
Dylan McCall

Dziękuję Dylan - dzięki doskonałej wskazówce udało mi się załączyć zrzut ekranu menu.
user27451,

Odpowiedzi:


10

Jak stwierdził jnv, w Rhythmbox powinien być rhythmbox-pluginszainstalowany pakiet i włączona wtyczka interfejsu MPRIS D-Bus .


Pakiet nigdy nie stanowił problemu. Rhythmbox został pierwotnie zainstalowany za pośrednictwem Centrum oprogramowania Ubuntu, a wtyczki rhythmbox zostały automatycznie zainstalowane jednocześnie. Sprawdziłem wspomnianą wtyczkę „Interfejs MPRIS D-Bus” i na pewno nie została ona domyślnie włączona. Inni użytkownicy zgłaszają ten sam problem, więc może to być błąd. Dzięki za odpowiedź Draco. :)
27451

3
Myślę, że opis wtyczki („Zapewnia implementację specyfikacji interfejsu MPRIS D-Bus”) może mieć pewną wartość na poziomie technicznym, ale moim zdaniem jest zupełnie bezwartościowy dla początkującego użytkownika. „Włącz tę wtyczkę, aby dodać elementy sterujące odtwarzacza do menu dźwięku”. byłby o wiele jaśniejszy opis pod względem użyteczności. Nie mogę sobie wyobrazić, że zespół Ubuntu Rhythmbox oczekuje, że początkujący użytkownik będzie wiedział, czym jest „specyfikacja interfejsu MPRIS D-Bus”?
user27451,

0

Łatwa naprawa tutaj! Otwórz terminal i wpisz dconf-editor, który będzie wyglądał jak obraz ekranu podany powyżej w poprzednim wątku przez jokerdino. Kliknij aplikacje, a następnie wskaźniki, a następnie dźwięk. Pierwsza opcja po prawej to odtwarzacze multimedialne z czarnej listy. W tych nawiasach wpisz „rhythmbox”, aby usunąć. Możesz wpisać „rhythmbox”, „banshee”, jeśli chcesz usunąć oba. Spowoduje to całkowite usunięcie wszystkich wystąpień jednego z nich wyświetlanych w menu dźwięku na pasku stanu, ale nie wpłynie na funkcjonalność.


1
OP chce dodać Rhythmbox do menu dźwięku i nie usuwać ich. Przeczytaj ponownie pytanie poprawnie!
jokerdino

Przepraszam, przepraszam za nieporozumienie. W ten sposób usuniesz je tak. Aby uzyskać kontrolę w menu dźwięku, musisz mieć włączoną wtyczkę interfejsu MPRIS D-Bus w Rhythmbox. Umieszczenie „rhythmbox” w zainteresowanych odtwarzaczach multimedialnych zapewni jedynie opcję kliknięcia, aby otworzyć aplikację w menu dźwięku. Nie będziesz mieć kontroli nad graczem. Wszystko to odbywa się za pośrednictwem MPRIS D-Bus. Jeszcze raz przepraszam za błędne odczytanie postu
Scott Stookey

@ScottStookey - istnieje coś takiego jak przycisk edycji ...
Wilf
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.