Gry na Ubuntu - jak daleko można się posunąć?


11

Szukam gier na Ubuntu (używając PlayOnLinux - tj. Wina). Jaka jest najnowocześniejsza gra, którą uruchomiłeś z akceptowalną szybkością klatek i na jakim sprzęcie działałeś? Czy musiałeś dostosować ustawienia swojego wina lub karty GFX? Jeśli tak to jak?


1
Osobiście prowadziłem Team Fortress 2 na Phenom II X4 810 z 6 gigawaranem RAM i kartą GFX 9600GT. Działało dobrze, ale co kilka minut, jeśli zamknęło się na 2-3 sekundy.
Jeremy

2
Myślę, że należy to oznaczyć jako „wiki społeczności”, ponieważ prosisz o szeroki raport doświadczeń i opinii: prawdopodobnie nie ma jednej odpowiedzi, którą można by uznać za „prawidłową”.
Riccardo Murri,

Oli był w stanie udzielić kompletnej i zwięzłej odpowiedzi zamiast zamienić to w gigantyczne, niepotrzebne pytanie z listy.
Marco Ceppi

[rumieniec] na „gigantyczny niepotrzebny” (mam nadzieję, że chodziło ci o listy) i +1 na zaskoczeniu zwięzłą, przydatną odpowiedzią. Nie mogłem znaleźć tagu „społeczność wiki”, więc zamiast tego oznaczyłem go jako „społeczność”. Daj mi znać, jeśli to źle.
Jeremy

Odpowiedzi:


23

Zanim wszyscy wymienią każdą grę, w którą grali na Ubuntu za pośrednictwem Wine, sprawdź appdb dla określonych gier, które chcesz uruchomić na Wine. Niektóre działają przy prędkościach zbliżonych do natywnych, niektóre w ogóle nie działają.

Jednak „najnowocześniejszymi” grami, które posiadam, są Modern Warfare 2, Dragon Age: Origins i Fallout 3. Wszystkie działają dobrze na moim i7 920 + Nvidia GTX260, ale z drugiej strony nie kupiłem ich, dopóki nie wiedziałem, że będą. W idealnym świecie MW2 może działać trochę szybciej.

Dragon Age i Fallout wymagały dużo hakowania wina, aby zacząć działać - Są teraz nieco łatwiejsze, ale wciąż poprawiam WinePulse, aby uprościć problemy z dźwiękiem.

W przypadku gier źródłowych (czyli Valve, a nie otwartej odmiany), takich jak HL2, Left 4 Dead, TF2 itd., Wszystko działa całkiem nieźle.


2
Świetnie, dziękuję za wkład. na bok hakowanie wina, jeśli potrafisz je uruchomić, myślę, że jestem gotów zdmuchnąć moją partycję Windows! (Po otrzymaniu nowej karty graficznej: /)
Jeremy

2

HalfLife 2, Left4Dead, Left4Dead2, Civilization V, Team Fortress 2 itd. Z grami Codeweavers CX. Kup gry CX - jest o wiele łatwiejszy w użyciu niż wino, a swoją darowiznę wspomożesz również rozwój wina.


1

Dla mnie był to MLB 2k9, który zadziwiająco działa bez zarzutu w Wine. Liczba klatek na sekundę jest o około 20-30% wolniejsza niż w systemie Windows - ale nadal akceptowalna.

Fajne było to, że działał w Wine niezmodyfikowany . (Żadnych drobnych poprawek lub majstrowania.)

Oświadczenie: Nie testowałem instalacji. Został już zainstalowany, kiedy próbowałem uruchomić go w Wine.


1

Heros of Newerth (HoN) - strategiczna gra zespołowa, taka jak Dota (WC3)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ma natywną wersję Linuksa i instalatora.

Świetna grafika i bardzo wciągająca.

Możesz grać także ze swoimi „przyjaciółmi Windows” ;-)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.