Pidgin nie wyświetla listy znajomych?


19

Lubię używać pidgin zamiast Empathy, ponieważ jestem do tego przyzwyczajony i ponieważ muszę zapuszczać się w okna dla większego rozwoju niż wolałbym.

W Ubuntu 11.10 nie mogę znaleźć żadnego sposobu, aby dostać się do listy znajomych. Otwiera się i po prostu siedzi w schowku na panelu komunikatora. Z poprzedniego zachowania uważam, że Pidgin zwykle uruchamia się zminimalizowany - musisz kliknąć jego tacę systemową, aby wyświetlić listę znajomych. Wydaje się, że aplet komunikatora nie obsługuje tej funkcji. Czy to błąd, czy po prostu brakuje mi czegoś oczywistego?

Odpowiedzi:


10

W obliczu tego samego problemu. Całkowicie przeinstalowałem (wyczyściłem i ponownie zainstalowałem) pidgin i jego zależności rozwiązały go dla mnie. Wypróbuj poniższe w terminalu.

Oczyść pidgin i jego zależności:

$ sudo apt-get purge pidgin pidgin-libnotify pidgin-data indicator-status-provider-pidgin

Wyczyść nieaktualne archiwa:

$ sudo apt-get clean

Restart.

Ponownie zainstaluj pidgin wraz z zależnościami:

$ sudo apt-get install pidgin

To rozwiązało problem dla mnie. Pidgin pokazuje teraz listę znajomych z menu wskaźników i kiedy uruchamiam Pidgin ręcznie.


To też mi rozwiązało. To musiał być problem z aktualizacją. Dzięki!
Nicholas Flynt,

Idealne rozwiązanie! Nawiasem mówiąc, Pidgin / Ubuntu automatycznie
tworzy

dodaj to do swojej odpowiedzi: Utwórz cp -a ~/.purple/logs/ ~/.purple-logs-bak
kopię

1
Odinstalowanie jest całkowicie niepotrzebne. Sprawdź odpowiedź George'a Brada.
Mike Mueller

Wykonał trick w 16.04 LTS 64 bitach. W pewnym momencie lista znajomych nie jest już wyświetlana. Nadal można było się ze mną skontaktować.
Rudy Vissers,

15

Sprawdź wartość list_visibleparametru w .purple / prefs.xml , jeśli jest to 0, zamknij pidgin, edytuj i zmień na 1, a następnie uruchom ponownie pidgin.

<pref name='list_visible' type='bool' value='1'/>

Możesz także spróbować tego samego z „blist_autohide”

<pref name='blist_autohide' type='bool' value='1'/>

2
Nie mogę znaleźć blist_autohidew tym pliku
rubo77

6

Ten problem nadal występuje 12.04. Czasami jedynym sposobem na uruchomienie go jest killall pidginużycie programu uruchamiającego z deski rozdzielczej. Wymyśliłem jednak rozwiązanie, które działa za każdym razem.

Użyj następującego polecenia:

gksu gedit /usr/share/applications/pidgin.desktop (lub użyj swojego ulubionego edytora zamiast gedit)

Dodaj to na dole pliku i zapisz:

X-Ayatana-Desktop-Shortcuts=List
[List Shortcut Group]
Name=Display Buddy List
Exec=pidgin %U
TargetEnvironment=Unity

Działa to jako opcja dla programu uruchamiającego pidgin o nazwie „Wyświetl listę znajomych”, który zawsze wyświetla listę, gdy tylko zostanie wybrany. Ale jeśli lista już się pokazuje, nie otworzy drugiej.

Krótko mówiąc, jeśli otwarcie Pidgin z menu wiadomości sprawia ci problemy, skorzystaj z rozwiązania wymienionego tutaj. Nawet jeśli to nie zadziała, klikając opcję menu wiadomości lub używając programu uruchamiającego z Dash, to zawsze będzie działać.

Uwaga: dla tych, którzy zastanawiają się, dlaczego nie doradziłem, aby skopiować program uruchamiający Pidgin .local/share/applications, to dlatego, że uruchamia się program uruchamiający w menu wiadomości /usr/share/applications/pidgin.desktop. Zamiast edytować menu wiadomości, zaleciłem edycję oryginalnego programu uruchamiającego.


1
To jest najbardziej doskonałe rozwiązanie.
Ether

3

Chciałem tylko wspomnieć, że wypróbowałem wszystkie powyższe i nic nie działało. Potem, kiedy wszedłem do Narzędzia -> Preferencje i odznaczyłem Stan „Użyj statusu od ostatniego wyjścia przy uruchamianiu” i zmieniłem „Stan do zastosowania przy uruchamianiu:” na „Dostępny”, wydaje się, że wszystko działa dobrze. Nie jestem pewien, dlaczego to naprawiło, ale do tej pory kilkakrotnie uruchomiłem ponownie i wydaje się, że teraz działa.


1

Usunięcie mojego ~/.purplefolderu rozwiązało dla mnie ten problem, skopiowałem swój folder domowy z wersji 11.04 do 11.10.

Ostrzeżenie: usunięcie ~/.purpleoznacza, że ​​będziesz musiał ponownie skonfigurować swoje konta i preferencje.

Uwaga: po wykonaniu tej czynności czasami muszę również załadować Pidgin flagą -f, aby lista znajomych mogła się wyświetlić.


1

Miałem ten sam problem. Jedną z rzeczy, które działały dla mnie, było przejście do menu „koperty” Unity (gdzie wyświetlane są powiadomienia pocztowe i IM) i naciśnięcie „Wyczyść”. Następnie wracając do tego samego menu, wybrałem „Pidgin Internet Messenger” i nagle pojawiła się lista znajomych.


1

Też miałem ten błąd. Jedna sprawa rozwiązuje dla mnie problem: ustawienie „Pokaż ikonę zasobnika systemowego” na „Zawsze” w preferencjach pidgins. Nie wiem dlaczego ani jak, ale teraz wszystko jest w porządku.


1

Nie ma potrzeby usuwania .purplekatalogu

To działało dla mnie:

sudo aptitude install --reinstall pidgin

To utrzyma twoje ustawienia w pidgin


to jest lepsze: „sudo aptitude install pidgin” działa dla mnie 16.04!
ciesz się

0

Mam ten sam błąd na komputerze, mogę go tymczasowo naprawić, wyłączając i ponownie włączając konto w pozycji menu kont.

dodany

po prostu uruchom pidgin za pomocą klawisza -f, wygląda na błąd powodowany przez menedżera sieci. w gnome 3!


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.