Czy Java firmy Sun będzie dostępna w repozytorium partnerów firmy Canonical?


14

Właśnie odkryłem, że Java6 Oracle (Sun) zniknęła z repozytorium partnerów Canonical.

Zanim Java została pobrana ze wszystkich repozytoriów, kupiłem Minecraft do gry w Ubuntu. Po ostatniej ponownej instalacji nie mogę znaleźć sposobu, aby zagrać w tę grę w jedynym systemie operacyjnym zainstalowanym teraz w moich systemach.

Ekwiwalenty oprogramowania Java typu open source nie obsługują tego oprogramowania, ani nie mogę korzystać z gier Yahoo z przyjaciółmi. Gdzieś powinienem był dać wybór, z jakim zagrożeniem bezpieczeństwa jestem gotów sobie poradzić, aby nadal korzystać z płatnego oprogramowania komercyjnego lub go nie używać.

Czy jest jakieś rozwiązanie oprócz bezpośredniego pobierania oprogramowania Java ze słońca i próby ponownej instalacji ręcznie? Ta metoda w połączeniu z moimi krótkimi umiejętnościami związanymi z Ubuntu nie jest opcją.

Odpowiedzi:


17

Sun Java została wyłączona przez aktualizację bezpieczeństwa, ponieważ naraża użytkowników na znane luki w zabezpieczeniach i została usunięta z archiwum partnera.

Ze względu na powagę zagrożenia bezpieczeństwa firma Canonical natychmiast wydaje aktualizację zabezpieczeń dla wtyczki przeglądarki Sun JDK, która wyłączy wtyczkę na wszystkich komputerach. Zmniejszy to ryzyko użytkowników ze strony złośliwych stron wykorzystujących podatną wersję Sun JDK.

Dlatego zachęca się takich ludzi do instalowania OpenJDK lub JDK Oracle dla swoich potrzeb Java. Umowy PPA innych firm, które rozpowszechniają „Sun Java” przed aktualizacją 28, są również wrażliwe i nie powinny być zalecane do jakiegokolwiek użytku.

Ta strona zawiera bardziej szczegółowe wyjaśnienie problemu:

Informacje o Javie można znaleźć w oficjalnej dokumentacji:

Aby zainstalować OpenJDK, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

a oto instrukcje z tej strony, jeśli chcesz zainstalować Oracle Java:


5

1) Oracle JDK nie będzie już wydawany ani obsługiwany przez Oneiric, zamiast niego zostanie użyty OpenJDK. Nadal będziesz w stanie ręcznie zainstalować i używać go bezpłatnie, pobierając go ze strony pobierania Oracle.

2) Icedtea będzie nadal używana do integracji 11.10, jak widać tutaj .
0

Udało mi się zainstalować Sun Java w wersji 11.10, używając repozytorium partnerów od 11.04:

sudo add-apt-repository "deb http://archive.canonical.com/ natty partner"
sudo apt-get update
sudo apt-get install sun-java6-plugin

Działa dobrze w FireFox i Opera. Wersja jest Java 6 update 26. Na http://java.com dostępna jest nowsza wersja - aktualizacja 27.


Edycja: Od tego czasu używam doskonałego skryptu powłoki, który automatyzuje pobieranie i instalację środowiska Java Runtime Environment Oracle (Sun). Jest ona dostarczana przez Duinsoft jako pakiet update-sun-jre:

Aktualizator / instalator środowiska Java Runtime Environment firmy Oracle (Sun) Ten pakiet pobierze środowisko środowiska Java Runtime Environment firmy Oracle (JRE), które zawiera wtyczkę, która umożliwia uruchamianie apletów zapisanych zgodnie ze specyfikacją platformy Java w Mozilli i innych przeglądarkach internetowych.

OSTRZEŻENIE: Zainstalowanie tego pakietu powoduje pobranie środowiska Java Runtime Environment ze strony http://www.java.com i oznacza, że ​​przeczytałeś i zaakceptowałeś umowę licencyjną na kod binarny Oracle dla produktów platformy Java SE i JavaFX ze strony http: // www .oracle.com / technetwork / java / javase / terms / licence / .

Wszystkie wymagane informacje i instrukcje można znaleźć na stronie Duinsoft .


Ta odpowiedź nie ma już zastosowania.
Jorge Castro,

@Jorge: co rozumiesz przez „nie dotyczy”? kaimadag powiedział, że działa dobrze.
AlikElzin-kilaka

1
@kilala Ta odpowiedź pochodzi z października, Java nie jest już dostępna w ten sposób z repozytorium partnera.
Jorge Castro,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.