Jeden monitor przenosi się na inny monitor: jak wykonać 100% reset konfiguracji grafiki gnome


10

Musiałem zabić proces VMWare, a następnie konfiguracja mojego monitora jest wadliwa.

Mam 2 monitory w konfiguracji side-by-side. Mój prawy monitor jest monitorem dodatkowym.

Po jego prawej stronie widać około 50 pikseli z lewej strony lewego monitora (tj. Jakby był owinięty). Co więcej, moje kliknięcia myszą rejestrują się jako około 50 pikseli w bok od miejsca, w którym powinny być.

To tak, jakby te 50 pikseli między monitorami zostało pochłoniętych.

Co ja zrobiłem?

  • Zresetowałem konfigurację ekranu na wiele sposobów, używając xrandr , aplikacji z wieloma monitorami itp. Ta funkcja występuje w różnych konfiguracjach obok siebie, a także utrzymuje się z innym użytkownikiem.

  • To ma nie występować z XFCE.

  • Resetowanie menedżera okien za pomocą aplikacji Compiz reset WM nie rozwiązuje tego problemu.

Doszedłem do wniosku, że podejście wypalania do ziemi jest prawdopodobnie najlepsze i chciałbym zresetować moje ustawienia graficzne w 100%. To zintegrowany mikroukład firmy Intel.

  • Usuwanie ~/.config/monitors.xmlnie działało. Co ciekawe, mysz może najechać myszką na 50 błędnych pikseli na prawej krawędzi monitora. Podejrzewam, że jest to problem kompozycyjny występujący na warstwie, w której wychwytywane jest tło, zaznaczenie i kliknięcia. Ponadto, odwracanie monitor prawy usuwa problem, ale czyni bezużytecznym ekranem.

Jeszcze więcej punktów danych:

  • Dzieje się tak również w KDE

  • Czasami logowanie do Gnome i uruchamianie xrandr --output DVI1 --auto resetuje, ale problem natychmiast pojawia się ponownie po naciśnięciu Alt-Tab.

  • Po włączeniu przełącznika aplikacji Compiz obszar roboczy jest nieco „wypychany”, a za nim podąża również wycinek RHS. Zastanawiam się, czy to wada konfiguracji konfiguracji obszaru roboczego compiz.


Podejrzewam, że błąd był w konfiguracji komponowanie.

Zainstalowałem 11.10.


Czy to wpływa również na ekran logowania DM? Możemy wtedy zacząć eliminować to jako indywidualne ustawienia użytkownika.
Danny Staple,

@DannyStaple: Nie. Wpłynęło to na KDE i Gnome na wielu użytkowników. Zainstalowałem 11.10, więc „wyeliminowałem” błąd.
Paul Nathan

Myślę, że trochę informacji o twojej karcie graficznej powinno pomóc odpowiedzieć na to pytanie.
H_7

Odpowiedzi:


4

lkjoel napisał ten post na blogu :

naciśnij CTRL+ALT+F3

Zaloguj sie

Rodzaj:

sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf
sudo rm -f xorg.conf*
sudo service lightdm stop
sudo service gdm stop
sudo service kdm stop
sudo service lxdm stop
sudo service xdm stop
sudo service wdm stop
sudo Xorg -configure
[ -f xorg.conf* ] && sudo mv xorg.conf* /etc/X11/xorg.conf
sudo dpkg-reconfigure $(dpkg -l | awk '{print $2}' | grep "^xserver" | tr '\n' ' ')
sudo update-initramfs -u

Restart

może to pomóc


Właśnie skopiowałeś mój post! lkubuntu.wordpress.com/2011/08/30/…
MiJyn

@lkjoel: Skopiowałem, aby pomóc temu facetowi. jeśli chcesz, że 2 zadeklaruję w odpowiedzi, zrobię to. dzięki 2 u
twister_void

Gaurav, jeśli cytujesz czyjąś treść (co jest w porządku), musisz wspomnieć o źródle w swojej odpowiedzi i wyraźnie oznaczyć ją jako cytat. Na razie edytowałem twój post.
Stefano Palazzo

0

Przykro mi, że mogę ponownie zainstalować system operacyjny. Może się wydawać, że ponowne dojrzenie systemu zajmie dużo czasu, ale to tylko sposób na 100% zresetowanie ustawień grafiki. Wypróbujesz poprawki tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że zaostrzasz sytuację i marnujesz więcej czasu.

Skorzystaj też z moich rad i nie używaj przynajmniej ograniczonych sterowników (fglrx) ani sterowników sprzedawców, w ten sposób nie będziesz mieć problemów, z którymi się teraz spotkałeś.-1

Zaktualizuj lub zainstaluj ponownie sterownik karty graficznej, a jeśli to nie zadziała, przejdź do ustawień monitora i zmień go na domyślne.


To nie jest poprawna odpowiedź.
topless,

-2

Według tej witryny http://linuxfud.wordpress.com/2007/02/14/how-to-reset-ubuntugnome-settings-to-defaults-without-re-installing/ , jeśli wydasz polecenie w tty1 ( Ctrl + Alt + F1)

rm -rf .gnome .gnome2 .gconf .gconfd .metacity

Następnie mówi, aby wrócić do GUI (Ctrl + Alt + F7) i przypomina to „zalogowanie się do Gnome” po raz pierwszy po instalacji.

Dla przypomnienia, jestem zmęczony jakimikolwiek poleceniami obejmującymi rm -rf, więc jeśli chcesz spróbować, zrób to na własne ryzyko. Jednak według strony resetuje to tylko specyficzne ustawienia gnome, a nie kartę graficzną, wyświetlacz lub xserver.


to utrzymuje się między wieloma użytkownikami.
Paul Nathan

Według strony, to zresetuje gnome dla wszystkich użytkowników.
P05TMAN 13.10.11

3
O nie. Wywołuje to jawnie jako użytkownika. Ponadto architektura systemu jest taka, że ​​ustawienia w katalogu ~ są dla poszczególnych użytkowników.
Paul Nathan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.