Jak przywrócić potrójne dotknięcie, aby emulować środkowe kliknięcie?


8

Uaktualniłem z 11.04 do 11.10, ale zniknęła możliwość dotykania touchpada trzema palcami w celu uzyskania środkowego kliknięcia myszą. Po podłączeniu myszy do środkowego przycisku kliknięcie działa dokładnie zgodnie z oczekiwaniami.

Próbowałem podobnych podejść do: Zamiana akcji podwójnego i potrójnego dotykania palcem na gładziku i używanie, $ gsettings set org.gnome.settings-daemon.peripherals.mouse middle-button-enabled trueale nadal nic nie działa.

Używam asus ul-30a, który jest zwykle dobrze obsługiwany pod Linuksem. Używam powłoki gnome, ale problem pojawia się również przy korzystaniu z jedności.

Czy ktoś może doradzić, jak naprawić potrójne dotknięcie, proszę?

EDYCJA: Próbowałem również zainstalować synaptiki pakietu kde i ustawić funkcje przycisków, ale to również nie ma wpływu
Udało mi się utrwalić konfigurację, umieszczając odpowiednią konfigurację w pliku o nazwie 70-synaptics.confi umieszczając ją w /etc/X11/xorg.conf.dkatalogu. I tak, mój laptop ma touchpad Synaptics. Mam połączony plik conf , które mogę używać w celach informacyjnych. Działa mi to dobrze na laptopie z systemem lubuntu 18.04.
kaartic

Odpowiedzi:


4

Właśnie znalazłem niesamowitą rzecz:

Stuknięcie w prawym górnym rogu touchpada przypomina kliknięcie środkowym przyciskiem myszy. Wiem, że to nie to samo, co potrzeba dokładności potrójnego kliknięcia i pozycji :(, ale jest to najbliższa możliwa potrójna klika.

BTW, kliknięcie w prawym dolnym rogu jest jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy.


4

Korzystając z gnome-shell 12.04 (dokładnie), mogę przywrócić obsługę potrójnego kliknięcia środkowym kliknięciem, wykonując następujące czynności:

synclient TapButton3=2

To polecenie mówi sterownikowi Synaptic, aby wykonał potrójny gest ( TapButton3), wysyłając zdarzenie kliknięcia środkowym przyciskiem myszy (przycisk myszy 2).

Nie jestem jednak pewien, jak najlepiej utrwalić tę zmianę. Mógłbym umieścić go w skrypcie, jak sugeruje ten post na blogu , ale takie podejście wydaje mi się dziwne. Musi być lepszy sposób.


Czy znalazłeś lepsze rozwiązanie, aby uczynić to trwałym? ten sam problem tutaj: Symuluj kliknięcie środkowym
panelemKorzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.