Jaki jest powód przesunięcia przycisku myślnika w 11.10?


15

Dlaczego teraz znajduje się w programie uruchamiającym, a nie w lewym górnym rogu?

Odpowiedzi:


16

Cytat Marka Shuttlewortha

W panelu zobaczysz, że lewy górny róg jest teraz konsekwentnie używany do zamykania wszystkiego, co ma fokus. Maksymalizacja okna utrzymuje kontrolki okna w tej samej pozycji względem okna - w lewym górnym rogu. Mamy czas, aby udoskonalić to zachowanie w oparciu o testy beta użytkowników; na przykład, w jednym widoku, powinno być możliwe zamykanie kolejnych okien z tego lewego górnego rogu, nawet jeśli nie są zmaksymalizowane.

Dotarcie do tego momentu zajęło kilka wydań starannej iteracji. Chociaż mieliśmy dobry pomysł, dokąd zmierzamy, każdy krok musiał być wykonywany po jednym wydaniu na raz. Być może może to nieco wyjaśnić powody przesunięcia kontrolek okna w lewo - było to jedyne miejsce, w którym mogliśmy ostatecznie zachować ich spójność aż do zmaksymalizowanego okna z paskiem tytułowym zintegrowanym z panelem. Jestem pewien, że ta część zostanie rozstrzygnięta do 12.04.

W ramach tego dwuetapowego losowania wywołanie Dash jest teraz zintegrowane z Launcherem. Chociaż jest to nieco mniej fantastyczna lokalizacja Fittsa, uważamy ją za odpowiednią z wielu powodów. Po pierwsze, zachowuje lewy górny róg do zamykania okien. Po drugie, Dash najlepiej wywoływać klawiszem Super (czasem z jakiegoś powodu błędnie i anachronicznie nazywanym klawiszem „Windows” ;-)). I wreszcie, obserwacje podczas testowania użytkowników pokazały, że ludzie są bardziej skłonni do klikania elementów w programie uruchamiającym niż w górnej lewej ikonie w panelu, chyba że ta ikona była czymś wyraźnym, jak przycisk zamknięcia okna. Zasady projektowania oparte na dowodach.

Parafrazowanie Testy przeprowadzone przez użytkowników wykazały, że pierwotna lokalizacja myliła ludzi, więc myślnik w 11.10 był próbą rozwiązania tego.

Do 12.04 - przycisk myślnika pozostał w programie uruchamiającym.


3

Prawdopodobnie miało to również związek z testami użyteczności Unity w listopadzie ubiegłego roku, w których osobom uczestniczącym w testach trudno było znaleźć przycisk otwierający Dash. Oferta przedstawiona przez jednego uczestnika wydaje się szczególnie istotna w przypadku nowego miejsca docelowego:

„Logo powinno się bardziej wyróżniać. Byłoby miło, gdyby sama ikona [zbliżała się do ciebie], bardziej trójwymiarowa rzecz. ”


2

Może być wiele przyczyn. Jednym z powodów może być to, że przycisk Ubuntu musi znajdować się blisko programu uruchamiającego i że powinna istnieć możliwość przeniesienia programu uruchamiającego do innego obszaru ekranu. Na przykład w konfiguracji z dwoma monitorami wygodniej byłoby mieć go na prawej krawędzi prawego ekranu, ponieważ jest to bardziej bezpośrednio przede mną.

Możliwe też, że ludzie, którzy czytają tekst od prawej do lewej, wolą mieć go po prawej stronie. Byłoby bardzo niezręcznie, gdyby przycisk Ubuntu i program uruchamiający znajdowały się w zupełnie innych miejscach - na różnych monitorach. Nie można go umieścić po prawej stronie panelu, ponieważ byłoby to zbyt niespójne.

Trochę mi się podobało, że mam go na panelu, ale doszedłem do wniosku, że lepiej jest mieć go w programie uruchamiającym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.