Gnome-shell nie wyświetla górnego panelu paska narzędzi za pomocą Mobility Radeon 5650


27

Powłoka Gnome zainstalowana za pośrednictwem centrum oprogramowania nie wyświetla poprawnie górnego panelu paska narzędzi (brak tekstu i ikon), a gdy kliknięta jest jedna z ikon, np. Nazwa użytkownika, w wyskakującym menu brakuje tekstu. Również podczas wyszukiwania aplikacji po naciśnięciu super klawisza na liście filtrów po prawej stronie brakuje losowych liter tekstowych, często zastępowanych małym prostokątnym kształtem [].

wprowadź opis zdjęcia tutaj


EDYCJA: To sterowniki ATI (korzystające z Mobility Radeon 5650), ale po odinstalowaniu gnome-panel wraca tylko do wersji klasycznej i system musi zostać ponownie zainstalowany, aby gnome-panel mógł znów działać. Jeśli sterowniki ATI nie są zainstalowane, ekran logowania jest opóźniony podczas wpisywania hasła. Również sterownik ATI (po wydaniu) nigdy nie instaluje się poprawnie, jednak standard tak robi.


to nie wygląda jak domyślny motyw - co to jest? Czy występuje w przypadku standardowych motywów?
fossfreedom

Jeśli próbowałeś użyć motywu powłoki, prawdopodobnie nie „poprawnie” go zainstalowałeś.
Uri Herrera

1
Ponownie zainstalowałem gnome-shell kilka razy zarówno przez terminal, jak i soft center, a zastosowanym motywem jest „Adwaita”.
Kashew

domyślnie nie używa żadnego niestandardowego motywu.
Kashew

1
Jak tu zgłoszono , problem polega na tym, że fglrx nie obsługuje jądra 3.0. Czy mogę zasugerować powrót do standardowego jądra natty. Możesz też pobrać i zainstalować Catalyst 11.7 lub Catalyst 11.6 ze strony internetowej ATI.

Odpowiedzi:


13

Nowa wersja 12.1 działa w 100% zarówno na mojej karcie mobilności, jak i na karcie ATI, ale tylko wtedy, gdy najpierw zostaną zainstalowane wymienione poniżej zależności (tzn. Nie pobieraj instalatora i nie próbuj go uruchomić, bo w przeciwnym razie złamie gnome 3). Aby poprawnie zainstalować 12.1, wpisz następujące polecenie w terminalu:

sudo apt-get install build-essential cdbs fakeroot dh-make debhelper debconf libstdc++6 dkms libqtgui4 wget execstack libelfg0 dh-modaliases
sudo apt-get install ia32-libs
cd ~/; mkdir catalyst12.1; cd catalyst12.1/
wget http://www2.ati.com/drivers/linux/amd-driver-installer-12-1-x86.x86_64.run
sh ./amd-driver-installer-12-1-x86.x86_64.run --buildpkg Ubuntu/oneiric
sudo dpkg -i fglrx*.deb
sudo aticonfig --initial -f

Następnie uruchom ponownie.


Czy to działało poprawnie?
Daniel Rodriguez

1
tak, zadziałało
Kashew

Jest to dość niewielkie, ale dlaczego sudo apt-get installna początku jest uruchamiane dwukrotnie? Nie ia32-libsmożna dodać na końcu pierwszego polecenia, a drugie wyeliminować?
Christopher Kyle Horton

Chcę zauważyć, że ia32 nie jest już potrzebny, ale to wielka pomoc: D
Chris Weigle

@ChrisWeigle, tak naprawdę sterowniki 11.12 wymagają bibliotek 32-bitowych. Metapakiet ia32-libs je zainstaluje.
Mircea Chirea

2

Miałem ten sam problem, co zgłoszony i wypróbowałem co najmniej trzy poprawki wymienione tutaj i gdzie indziej. W końcu znalazłem wpis Wiki Ubuntu, który sprawił, że wszystko działało na moim ATI 4200 z Oneiric i gnome-shell ze standardowych repozytoriów Ubuntu.

Nie wiem, dlaczego to działa, a po spędzeniu lepszej części 2001 roku, próbując sprawić, by X działał na Linuksie, absolutnie nie interesuję się wyjaśnieniem dlaczego.

Wklejono tutaj dla wygody, proszę rozważyć link bardziej wiarygodny:

Problem: Musisz całkowicie usunąć -fglrx i ponownie zainstalować -ati od zera Oto bardziej agresywny przepis, który usuwa zarówno -fglrx, jak i -ati, i ponownie instaluje ten drugi:

sudo /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh  # (if it exists)
sudo apt-get remove --purge fglrx*
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon 
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

2
To tylko powrót do sterowników open source, które i tak są wstępnie zainstalowane. Są naprawdę opóźnione w porównaniu do fglrx, co jest głównym powodem, dla którego zainstalowałem ten ostatni i zadałem pytanie w pierwszej kolejności.
Kashew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.