Jak mogę zainstalować Ubuntu na iPadzie?


49

Chciałbym zainstalować Ubuntu jako standardową autonomiczną wersję na moim iPadzie, czy jest na to sposób?4
@mateo_salta Używa VNC i łączy się ze zdalnym komputerem. Zauważyłeś w 0:05, jak ekran obraca się w stylu iPada?
Kupiakos

4
dlatego „lol”
Mateo

Nie rób Utraci gwarancję.
Thomas Ward

Z tego, co rozumiem, urządzenia jailbroken / Cydia działają na dpkg, tak samo jak Ubuntu. Oczywiście stworzenie GUI Ubuntu byłoby ogromnym zadaniem, ale powinno być dość łatwo mieć zainstalowane pakiety z Ubuntu-arm dla podobnego środowiska wiersza poleceń, prawda?
NoBugs,

Odpowiedzi:


23

Na chwilę obecną nie ma sposobu na zainstalowanie Ubuntu (lub jakiegokolwiek innego systemu Linux) na iPadzie tak łatwo, jak rootowanie Androida. Od półtora roku temu w artykule na temat Linuksa działającego na iPadzie (sierpień 2011 r.) Wprowadzono tylko niewielkie zmiany i kroki, aby zapewnić ostateczny sposób instalacji Ubuntu na iPadzie (lub innym sprzęcie Mac w tym zakresie).

Zespół stojący za tym, zespół iDroid ma stronę internetową, na której można zobaczyć ich status i jak daleko zaszli: http://www.idroidproject.org/wiki/Status

Zapewniają również sposób zwany Bootlace do instalacji rozruchowej części systemu (iBoot) o nazwie OpeniBoot . Obecnie obsługuje tylko 3 urządzenia z różnych, które istnieją.

Oczywiście na końcu jesteś ograniczony do wykonania części rozruchowej tylko w obsługiwanych urządzeniach. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli chodzi o historię Linuksa, nie ma „iCan´t”, jest tylko I CAN! więc w przyszłości może to być możliwe po wyjęciu z pudełka.

Dzięki linkowi dostarczonemu przez mateo_salta , nie ma obecnie legalnego sposobu (debata na ten temat z FSF) na jailbreak iPada. Informacje można przeczytać TUTAJ .

Co jest warte, jest to kolejna próba DMCA, aby zatrzymać coś, czego nie powinni powstrzymywać. Jeśli kupisz iPada, to TWÓJ iPad. Może po prostu wskocz do samolotu z USA, kup iPada, zrób z nim co chcesz, a potem wróć ^^.

AKTUALIZACJA: Oto kilka informacji dotyczących mojego sąsiada, które oprócz tego, że wyglądają jak Steve Jobs bez okularów, również wiedzą o projekcie idroid i mają wszystkie urządzenia Mac od dłoni. Pokazał mi iPada 1 i 2 i wyjaśnił DUŻO rzeczy o tym, jak działa Mac w odniesieniu, powiedzmy, do blokowania, sposobów rootowania, jailbreak lub innego słowa, którego chciałbyś użyć, aby zmienić zachowanie systemu lub nawet zmienić rzeczywisty system (jak instalacja Ubuntu na iPadzie). Oto kluczowe kwestie, o których mógłbym napisać:

  • IPad i każdy inny nowy sprzęt musi być najpierw zgodny lub obsługiwany przynajmniej przez jądro Linuksa. Jeśli nie, to bardzo trudno będzie go uruchomić na Ubuntu. Stwarza to problem z prawidłowym wykrywaniem procesora, płyty głównej, karty graficznej, karty dźwiękowej, karty bezprzewodowej, wykrywania i użytkowania baterii oraz innego sprzętu znajdującego się w urządzeniu.

  • Istnieje silna siła, która nie pozwala na zastąpienie rzeczywistego systemu inną aplikacją lub aplikacjami, które mogą to zrobić. Wszystko jest bardzo ciasne, w piaskownicy i sprawdzane, aby upewnić się, że jest zgodne ze sposobem działania systemu iOS. Istnieją alternatywy, takie jak Cydia, ale najpierw musi zostać złamane jail urządzenie.

  • Mac ma silną presję prawną, aby zmusić wszelkie próby zrobienia czegoś takiego, jak instalacja Ubuntu na iPadzie, należy odmówić lub bardzo trudne, jak widać z powyższych linków.

  • Ponieważ Mac koncentruje się na określonym typie sprzętu i działa tylko na niewielkiej grupie urządzeń (w porównaniu z Linuksem pod względem stopnia otwarcia na typach sprzętu), jeszcze trudniej jest zagwarantować, że nowy system, Ubuntu lub jakikolwiek inny Linux rzeczywiście będzie działał poprawnie z całym sprzętem za każdym razem.

  • Ponieważ bootlace działa tylko z telefonami 2G, iPhone 3G lub iPod Touch 1G oraz z określoną wersją iOS, utrudnia to uruchomienie iPada w obecnym czasie (wszystkie powyższe kwestie wspierają problem)

  • Dzięki powolnemu rozwojowi projektu openiBoot i widząc, jak w rzeczywistości może wykryć procesor użyty w iPadzie od tego pisania, widzimy tylko, że będzie to długa droga do prawidłowej procedury rozruchu, ładowania i instalacji, aby zdobądź dowolną dystrybucję Linuksa na iPada. Oto obraz ze strony stanu:

    wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dlatego przykro jest widzieć tak silne pragnienie, aby nie używać Linuksa na tego typu sprzęcie i powinienem powiedzieć, że tak dobry sprzęt rzeczywiście byłby z niego zadowolony.

Jako dodatek do tego, dzisiaj dowiedziałem się o Evasi0n, który jest narzędziem używanym do Jailbreak kilku urządzeń Apple. Pobieranie można znaleźć tutaj

Przykro mi z powodu negatywnej odpowiedzi i pesymistycznego podejścia, które do niej przynoszę. Większość tych informacji zawdzięczamy ciężkiemu użytkownikowi Maca, który również zagłębia się w świat Ubuntu i wie o tym wiele. Niemal przekonał mnie, żebym opuścił Ubuntu i wskoczył na Maca (ewangelista Mac hehe), ale też zrobił dobre uwagi (oczywiście od strony Maca) dotyczące przyczyn tak bliskiego źródła skoncentrowania się na tych urządzeniach. Nie moja odpowiedź, ponieważ zwykle szukam odpowiedzi, ale zainteresowałem się i zacząłem pytać wielu użytkowników komputerów Mac i cóż ... widać, jak moja odpowiedź zmieniła się na bardziej jednoznaczną ... jeśli mogę to nazwać jasną.@mateo_salta - Chciałbym móc jeszcze bardziej głosować na Twój komentarz. Niesamowity link.
Luis Alvarado,

tak, pdf z ich pierwszego linku jest całkiem przeczytany. Dziwnie widzę, jak kłócą się o rzeczy, które prawie bierzemy za pewnik.
Mateo

1
@ ObsessiveSSOℲ - Nie przepraszam przyjacielu. Jeśli chcesz, daj nagrodę za którąkolwiek z innych dobrych odpowiedzi tutaj. Dodam te kroki, pod warunkiem, że ciocia pozwala mi grać na swoim iPadzie. Ale to może doprowadzić do rozruchu, o ile przeczytałem. Przynajmniej na razie jestem ograniczony przez to, że nie mam własnego iPada ani nie pracuję nad projektem linux na ipad.
Luis Alvarado,

2
Zaktualizuję swoją odpowiedź o nowe informacje od sąsiada, który NAPRAWDĘ wie o Macu (i NAPRAWDĘ wygląda jak Steve Jobs, ale bez okularów). @ ObsessiveSSOℲ zaktualizowałem odpowiedź na coś, czego tak naprawdę nie lubiłem odpowiadać w ten sposób.
Luis Alvarado,

9

Biorąc pod uwagę niewiarygodną trudność, jaką wymagałoby uruchomienie Ubuntu na iPadzie, zaleciłbym inne podejście.

Pamiętaj, że wszystkie informacje, które zamierzam powiedzieć, całkowicie unieważnią Twoją gwarancję (i, jak około tydzień temu, są nielegalne w USA, ponieważ bibliotekarz Kongresu jest idiotą / grupą idiotów).

Uruchamianie Ubuntu jest teoretycznie możliwe do uruchomienia na iPadzie. OpeniBoot jest znany z uruchamiania jąder Linuksa, zwłaszcza Androida.

Osobiście polecam uruchomienie systemu Android i wybranie ścieżki, którą robi wiele osób na tablecie z Androidem - za pomocą chroot. Wiąże się to z uruchomieniem systemu Android i udostępnieniem tego jądra systemowi operacyjnemu na pulpicie. Pozwala to zachować przyjazne dla użytkownika części systemu operacyjnego, a także uruchomić Ubuntu na boku. Aby uzyskać więcej informacji na temat uruchamiania Androida na iPadzie, spójrz na The iDroid Project.

Uruchamianie dwóch systemów operacyjnych nie jest jednak optymalne. W tym miejscu wkraczają prawdziwi majsterkowicze. Jestem pewien, że można uruchomić Ubuntu, ale nie widziałem żadnych prawdziwych dowodów na to. Po raz pierwszy na wszystko!

Nie posiadam iPada, ale wiem trochę o chroocie na Androidzie. Mam Asus TF201 i mam Ubuntu 12.10 wraz z Androidem. Chociaż czasami uruchamianie Ubuntu bezpośrednio na nim byłoby pożyteczne, czasem po prostu nie jest realistyczne.

Daj nam znać, czy możesz uruchomić na nim Ubuntu. W przeciwnym razie przejdź do metody iDroid.


EDYCJA: Okazuje się, że OpeniBoot nie działa na iPadzie.

W tym momencie wydaje się, że nie ma sposobu, aby Ubuntu działało natywnie na iPadzie. Nawet iPad 1 nie miał jeszcze swojego bootloadera w pełni złamanego przez zespół iDroid.

Istnieje wiele innych sposobów, aby uzyskać Ubuntu wygląd i poczuć się jak to działa na iPadzie, ale działa natywnie na iPadzie będzie prawdopodobnie nigdy nie nastąpi.

Moje rozwiązania:

Uruchom Ubuntu na bezgłowym serwerze (lub tylko na dowolnym komputerze) i użyj aplikacji VNC, aby uzyskać do niego dostęp.

Tak jak powyżej, ale zamiast korzystać z VNC, możesz użyć tej aplikacji, aby natywnie uruchomić X Server na iPadzie.

Oba wymagają połączenia z Internetem na niektórych komputerach z systemem Ubuntu.

Przykro mi powiedzieć, że nie można uruchomić Ubuntu bezpośrednio na iPadzie offline. Zaletą tutaj jest to, że nie musisz jailbreakować iPada dla żadnej z tych metod, i jest to całkowicie legalne, a twoja gwarancja będzie bezpieczna.

Dodatkowo, możesz mieć swój główny Ubuntu Desktop (jeśli korzystasz z pulpitu) uruchomić dwa serwery X - jeden dla iPada i jeden do normalnego użytkowania pulpitu. W ten sposób wszystkie twoje pliki byłyby w tej samej lokalizacji i wyglądałyby tak, jakbyś był na pulpicie (tak naprawdę byś był), ale możesz korzystać z obu jednocześnie.

Jeśli naprawdę chcesz tabletu z systemem Ubuntu, kup Nexusa 7 lub 10 - jest mnóstwo dokumentacji, aby uruchomić na nim Ubuntu.


2
Czy możesz spróbować uzyskać szczegółowe instrukcje, a także prawne wyłączenie odpowiedzialności?
ζ--

1
Ach Wygląda na to, że OpeniBoot nie działa na iPadzie. Zobaczę, czy mogę znaleźć coś jeszcze. Najprawdopodobniej będą instrukcje.
Kupiakos

8

Podczas instalowania Ubuntu na iPadzie byłoby niesamowite, musisz naprawdę majstrować przy iPadzie i otworzyć jądro.

Może to spowodować utratę gwarancji dołączonej do urządzenia.

Ponieważ nie można zainstalować Ubuntu na iPadzie, radzi się pozostawić IOS 4 na iPadzie i Ubuntu na PC / Laptopie.


Korekta: spowoduje to unieważnienie gwarancji. Właśnie usłyszałem, jak to się stało z kimś, kto był obok mnie w barze Genius, mówiąc: „Próbowałem złamać jądro, aby załadować różne rzeczy”, a oni powiedzieli: „Przepraszam, że w ten sposób unieważniłeś gwarancję”. (Dostałem serwis iPhone'a - to jedyny powód, dla którego byłem tego świadkiem)
Thomas Ward

2
Wystarczy przywrócić iDevice do oryginalnych warunków fabrycznych za pomocą trybu DFU, a oni nigdy się nie dowiedzą ... dlatego samo włamanie do więzienia nie unieważnia gwarancji (po prostu dlatego, że nie będą wiedzieć). Problem polega na tym, że po jailbreakie urządzenie nie uruchamia się i nie można go usunąć ... To może powodować pewne problemy ...
TheXed 30.01.2013
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.