polecenie terminalu do wyświetlania dostępnych powłok


8

Muszę sprawdzić, które muszle są dostępne. Które polecenie daje mi dostępne w terminalu powłoki (takie jak shell, tcsh, csh, bsh)?


Dobra odpowiedź jakiś czas temu w Uniksie i Linuksie: Jak znaleźć listę dostępnych powłok za pomocą wiersza poleceń?
fedorqui

1
@steeldriver: Poprosiłem AB o usunięcie jego odpowiedzi, abyś mógł odpowiedzieć ... Czy możesz odpowiedzieć już tak głęboko, że możesz zmienić akceptację na twoją, abyśmy mogli wyjść z tego bałaganu i wyczyścić komentarze tutaj? ;-)
Fabby

3
@fabby meta.stackexchange.com/questions/157889/... Jeśli robisz komentarz, robisz komentarz i ryzykujesz, że ktoś inny udzieli odpowiedzi. Pytanie jest dobre. Odpowiedź jest dobra. Odpowiedź została utworzona w ciągu kilku minut od komentarza. Jedyne, co widzę tutaj źle, to komentarze.
Rinzwind

@Rinzwind Moja opinia jest inna. Mówię tu o podstawowej uprzejmości. Zawsze powinieneś odwoływać się do oryginalnego plakatu i powiedzieć im, że powinni odpowiedzieć na pytanie. Mam nawet komentarz na ten temat. (patrz następny komentarz)
Fabby

Czy mógłbyś przekonwertować to na odpowiedź, aby takie frajerzy, jak ja, którzy szukają pytań bez odpowiedzi, nie musieli już na to patrzeć? ;-) (A ja głosuję, jeśli upuścisz mi notatkę, która też jest dobra!)
Fabby

Odpowiedzi:


10

Otwórz terminal i uruchom następujące polecenie:

cat /etc/shells

Przykładowe dane wyjściowe:

% cat /etc/shells
# /etc/shells: valid login shells
/bin/sh
/bin/dash
/bin/bash
/bin/rbash
/bin/zsh
/usr/bin/zsh
/bin/ksh93
/bin/tcsh
/usr/bin/tcsh
/usr/bin/fish
/usr/bin/tmux
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.