Czy mogę uruchomić aplikacje OSX?


45

Zastanawiam się, czy są jakieś projekty takie jak WINE, ale dla oprogramowania Mac? Czy możemy używać programu, który działa jak warstwa zgodności do uruchamiania aplikacji Mac?


Jakiego programu potrzebujesz mimo to uruchomić?
Javier Gonzalez,

1
Udało mi się uruchomić programy terminalowe, takie jak htop na komputerze Mac , kiedy wyjąłem plik z mojego laptopa Ubuntu .
Alvar

@Alvar Nie sądzę, że jakakolwiek aplikacja może działać na jednym lub drugim. Ubuntu jest oparty na Linuksie, podczas gdy macOS jest oparty na Uniksie; oba używają powłoki Bash, która sprawia, że ​​programy wysokiego poziomu są częściowo kompatybilne.
Dev

Odpowiedzi:


18

Ostatnio w Slashdot pojawił się projekt Darling , który ma na celu zapewnienie emulacji Darwin / OS X i może już uruchamiać niektóre aplikacje Mac OS X w systemie Linux.

Wydaje się, że został opracowany do celów akademickich i wciąż znajduje się w początkowej fazie, ale wygląda obiecująco. Opiera się na wyżej wspomnianym GNUstep.


Okazuje się, że było to po prostu obiecujące
jchook

10

Niestety nie.

Istnieją różne projekty, które próbują emulować PowerPC, ale żaden nie pozwala na uruchomienie standardowej aplikacji Mac OS X.


7
Myślę, że Mac przeszedł z PowerPC na x86, mniej więcej w czasie przejścia z Macos 9 na Macos X.
ctrl-alt-delor

8

GNUstep jako równoważny interfejs API w stosunku do Cocoa, Mac API oparty na NeXTstep, ale nie jest kompletny, wymaga ponownej kompilacji, a wtedy aplikacja Mac wygląda na to, że cofnęła się w czasie.3

EDYCJA: Po przeczytaniu innych odpowiedzi wydaje się, że są teraz sposoby na zrobienie tego, o co poprosił OP. Pozostawiam tę odpowiedź tutaj, ponieważ wciąż jest realną alternatywą dla niektórych urządzeń dla aplikacji, które nie będą działać w emulacji.

Podczas gdy pozostałe odpowiedzi są poprawne (nie, nie możesz), istnieje sposób na zainstalowanie OSX na oprogramowaniu do wirtualizacji, takim jak VirtualBox. To nie jest to, o co prosiłeś, więc bądź ostrożny, ale może zapewnić ci potrzebne rezultaty.

http://www.taranfx.com/install-snow-leopard-virtualbox


Mam to działa na jednej maszynie, ale nie mogłem na innej. To, czy zadziała, zależy od twojego sprzętu.
Scott

1
Stwierdziłem, że wydajność jest dość niska przy użyciu VirtualBox do uruchamiania MacOS X na hoście Linux.
Ken Kinder

Łamiesz umowę EULA, chyba że robisz to na komputerze Mac. @ scottl powodem, dla którego działa tylko na określonych komputerach, jest to, że macOS jest zoptymalizowany tylko dla procesorów Intel (przynajmniej bieżące wersje).
Dev

2

Nie.

Niestety nie ma sposobu (bez emulacji / wirtualizacji samego Mac OSX) na uruchamianie programów Mac. W przeciwieństwie do systemu Windows, którego biblioteki zostały legalnie zreplikowane dla WINE, nie ma takiej replikacji dla Cocoa, z wyjątkiem Gnustep, który jest bardzo niekompletny.


0

Najlepszym rozwiązaniem jest teraz uruchomienie Mac OS X w virtualbox i korzystanie z trybu płynnego. Próbowałem bezproblemowo tryb z Winxp i działa świetnie. Tak naprawdę nie próbowałem tego z Mac OS X, ale chyba nigdy nie jest za późno!


1
jest to dokładnie to samo, co odpowiedź opublikowana półtora roku przed tym ...
Alvar

0

Hmm, nie możesz uruchamiać aplikacji OSX w Ubuntu. Chociaż oba systemy operacyjne są oparte na systemie Unix, ale aplikacje systemu Mac OS X są zaprojektowane do działania na platformie Mac OS X i kodowaniu, podczas gdy Ubuntu opiera się na Debianie, nie ma tam dość powszechnych czynników.


5
Linux nie jest systemem UNIX.
RolandiXor

3
Powiedział „oparty na Uniksie”, co niekoniecznie oznacza, że ​​dzieli wspólny kod z Uniksem. Może to oznaczać „zachowuje się podobnie”…
Sergey

4
„opiera się na„ nie jest ”jest”
dag729,

2
Linux oparty jest na Uniksie (zainspirowany przez), ale nie jest UNIXem (znakiem towarowym). Gdzie jako GNU nie jest Uniksem.
ctrl-alt-delor

1
ta odpowiedź jest bardzo ... jak to powiedzieć? prawie nic nie robić. Dla ludzi, którzy o tym wiedzą, oprócz „nie można uruchamiać aplikacji OSX w Ubuntu”, tak naprawdę nic mi to nie mówi
pythonian29033

0

Nie.

Nie można uruchamiać aplikacji Mac na komputerze Ubuntu. Nawet gdyby było to możliwe, bardzo trudno byłoby spełnić wymagania większości aplikacji.

Większość aplikacji Mac używa funkcji takich jak /Library/Application Supportcoś, czego Ubuntu nie ma (o ile wiem). Niektóre aplikacje nawet modyfikują pliki systemowe lub dodają nowe (te pierwsze mogą uszkodzić system, jeśli znajdują się w tej samej lokalizacji).

Jednak...

Jeśli naprawdę chcesz uruchamiać aplikacje na Maca, najlepiej jest wirtualizować macOS lub uruchamiać go natywnie. Ten ostatni byłby (najprawdopodobniej) najtrudniejszy; nazywa się hackintoshing i jest bardzo popularną metodą (ale łamie licencję Apple Apple).

Jeśli możesz znaleźć dystrybucję systemu macOS, która działałaby na twoim sprzęcie, nie jest złym pomysłem wypróbowanie go, jeśli naprawdę chcesz mieć natywną obsługę. Może to jednak być trudna praca. Nie będę wchodził w szczegóły, ale większość tego, co normalnie chcesz wiedzieć, można znaleźć dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Google .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.