Jak zainstalować biblioteki?


12

Podczas instalowania aplikacji (tracker-0.10.24) pojawia się następujący komunikat:

Package requirements (glib-2.0   >= 2.26.0
           gobject-2.0 >= 2.26.0
           gio-unix-2.0 >= 2.26.0
           dbus-1    >= 1.3.1
           dbus-glib-1 >= 0.82) were not met:

No package 'dbus-1' found
No package 'dbus-glib-1' found

Mogę przejść do pakietów ubuntu i zainstalować je krok po kroku, ale myślę, że tutaj powinien być wygodniejszy sposób. Jak zainstalować wszystkie te biblioteki?


Zakładając, że używasz apt, spróbuj uruchomić apt-get install -f <package-name>.
David Kuridža,

Na przykład, co powinienem napisać dla glib: 'apt-get install -f glib-2.26.0', prawda?
megas

Odpowiedzi:


25

Przypuszczalnie jest to błąd configureskryptu?

Błąd dotyczy plików pakietu pkg-config . Nie odpowiadają one jeden na jeden z nazwami pakietów Ubuntu / Debian (ponieważ nie są one specyficzne dla Debiana ani Ubuntu).

W tym konkretnym przypadku dbus-1.pcplik znajduje się w libdbus-1-devpakiecie Ubuntu i dbus-glib-1.pcznajduje się w libdbus-glib-1-devpakiecie Ubuntu. Zainstalowanie tych dwóch powinno spełniać zależności configuresprawdzania skryptu.


1. Masz rację 2. Zainstalowałem libdbus-1-dev i dbus-glib-1-dev, a następnie mam kolejne błędy „Brak pakietu” sqlite3 ”nie znaleziono Nie znaleziono pakietu„ uuid ”. Próbowałem też je zainstalować: „apt-get install sqlite3” i „apt-get install uuid”, instalacja przebiegła pomyślnie, ale nie pomogła. Skąd wiesz, który pakiet dokładnie zainstalować?
megas

3
Możesz łatwo wyszukiwać pakiety za pomocą apt-cache search. Wyszukiwanie sqlite3programów libsqlite3-devjako jedna z odpowiedzi, więc prawdopodobnie tego właśnie chcesz. Podobnie prawdopodobnie chcesz uuid-dev. Teraz, biorąc pod uwagę, że moduł śledzący został już spakowany w Ubuntu, jedną z opcji byłoby zainstalowanie wymagań kompilacji dla tego pakietu: powinno to wystarczyć, abyś mógł go zbudować ze źródła. Możesz to zrobić za pomocą polecenia apt-get build-dep tracker.
James Henstridge

1

Bardzo prosty. Najpierw sprawdź swoją wersję ubuntu, uruchamiając polecenie lsb_release -a. Idź do https://packages.ubuntu.com/ , wyszukaj nazwę pakietu, co chcesz mieć swoją wersję ubuntu.

Przykład:

sudo apt-get install glib-2.0
sudo apt-get install libdbus-1-dev

Uwaga: zainstaluj z wersją, a nie nazwą pakietu!


Ta odpowiedź jest bardzo niejasna. Czy mógłbyś opisać więcej?
Kulfy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.