„Wygląda na to, że nie używasz serwera nvidia x” (zrzut ekranu w zestawie)


12

Używam Ubuntu 11.04 na moim laptopie Asus.

Specyfikacja laptopa:

CPU: i5-2410M @ 2,3GHz
RAM: 4GB
GPU: nvidia gforce GT 520M / (also the cpu has a bult-in graphics processor)

Otrzymuję ten błąd, gdy próbuję uzyskać dostęp do ustawień serwera X:

zrzut ekranu

Ponadto w katalogu etc / x11 nie ma pliku xconfig. Tylko „xorg.cong.backup”.
Próbowałem sudo startx i mam to:

Fatal server error:
Server is already active for display 0
    If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
    and start again.


Please consult the The X.Org Foundation support 
     at http://wiki.x.org
 for help. 

 ddxSigGiveUp: Closing log
XIO:  fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server ":0"
      after 7 requests (7 known processed) with 0 events remaining.

Co jest nie tak?

Dziękuję za Twój czas!


Nie mogłem nie zauważyć, że wygląda na to, że używasz Unity 2D. Myślę, że nie tylko nie możesz uzyskać dostępu do ustawień X, ale nie możesz również uruchomić 3D.
Christopher Kyle Horton,

jakiego sterownika graficznego używasz? jest wersja beta i „bezpieczna” wersja! (sterownik poprawności)
Alvar

Za pomocą tego polecenia „dpkg -l | grep nvidia” otrzymałem: ii nvidia-common 0.2.30 Znajdź przestarzałe sterowniki NVIDIA ii nvidia-current 270.41.06-0ubuntu1 NVIDIA binarny sterownik Xorg, moduł jądra i biblioteka VDPAU ii ustawienia nvidia 270.29 -0ubuntu1 Narzędzie do konfiguracji sterownika karty graficznej NVIDIA
Chris

Odpowiedzi:


15

GT 520M to laptop nVidia Optimus, który nie jest obsługiwany w systemie Ubuntu. Istnieją jednak sposoby, aby program działał na karcie NVIDIA, co zostało opisane w Czy NVIDIA GeForce z technologią Optimus jest obsługiwana przez Ubuntu?

Po zainstalowaniu Bumblebee możesz uruchomić ustawienia nvidia, używając:

optirun nvidia-settings -c :8

Nie tylko uruchamiaj nvidia-xconfig, utworzy /etc/X11/xorg.confplik konfiguracyjny, który przerywa komponowanie i dlatego, że sterownik nie obsługuje karty nvidia od razu po wyjęciu z pudełka. Jeśli to polecenie zostało już uruchomione, usuń plik:

sudo rm /etc/X11/xorg.conf

2
Dziękuję za odpowiedź! Zrobiłem wszystkie cztery kroki, o których wspomniałeś w drugim pytaniu. Napisałeś „Jeśli chcesz teraz uruchomić program na karcie NVIDIA, użyj programu optirun”. 1) Więc teraz każdy program działa na wbudowanym procesorze graficznym CPU? 2) Czy to wbudowane GPU obsługuje również efekty systemu Windows? 3) Które programy powinienem uruchamiać na karcie NVIDIA? 4) Aby to zrobić poprawnie, cały problem wynika z technologii Optimus na moim NVIDIA GT 520M? 5) Próbowałem uruchomić to: nvidia-settings -c: 8 i otrzymałem to: BŁĄD: Nie można otworzyć wyświetlacza „: 8”.
Chris

2
1) Program jest renderowany na karcie NVIDIA, ale wynik jest wyświetlany za pomocą karty Intel. 2) Nie, pulpit działa na karcie Intel. Możesz spróbować uruchomić całą sesję za pomocą optirun, edytując plik sesji /usr/share/xsessions, ale może to nie być tak stabilne, ponieważ nie wszystkie funkcje GL są (poprawnie) zaimplementowane. 3) Programy, które w dużej mierze opierają się na grafice, takie jak przeglądarki internetowe (Firefox, Chromium) i odtwarzacze multimedialne (VLC). Pamiętaj, że karta nvidia zużywa więcej mocy, więc używaj jej tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebna 4) Prawidłowo. 5) Serwer Bumblebee X nie został uruchomiony. Uruchom to z optirun.
Lekensteyn,

1) Więc teraz Firefox działa na karcie Intelektualnej, prawda? 2) Masz na myśli, że muszę uruchomić każdy program, który chcę, używając polecenia „program optirun &”? Co oznacza, że ​​jeśli chcę otworzyć film, najpierw będę musiał otworzyć VLC za pomocą tego polecenia, a następnie otworzyć plik wideo? : S Czy nie ma sposobu, aby wybrać, które programy będą działać na karcie NVIDIA? 3) Informacje o piątym pytaniu i udzielonej odpowiedzi. Jak uruchomić serwer bumblebee x? Które polecenie? To: optirun trzmiel -d? Niestety nie jestem doświadczonym użytkownikiem.
Chris

1) Prawidłowo 2) Rzeczywiście. Możesz edytować pliki pulpitu, aby działały w optirun, co właśnie bumblebee-uirobi. Niestety, nie jest jeszcze kompatybilny z najnowszymi wydaniami Bumblebee. 3) Uruchamia się podczas uruchamiania systemu i po instalacji Bumblebee. Otrzymasz instrukcje dotyczące korzystania, optirungdy nie jest uruchomiony.
Lekensteyn,

1
@Lekensteyn Gdybym prowadzony nvidia-settingsprzez optirunwskazane w tej odpowiedzi, że są bezużyteczne, ponieważ odnoszą się do wirtualnego ekranu czy to prawda? Jeśli tak, to w jaki sposób można czerpać zyski z tych zaawansowanych ustawień ekranu, które Nvidia X server settingszwykle zapewniają?
Patryk

0

Czy próbowałeś uruchomić w terminalu:

sudo nvidia-xconfig

a następnie restartujesz? To powinno załatwić wszystko za Ciebie.


Próbowałem i dostałem to: OSTRZEŻENIE: Nie można zlokalizować / otworzyć pliku konfiguracyjnego X. Nowy plik konfiguracyjny X zapisany w pliku „/etc/X11/xorg.conf”. Potem zrestartowałem się i dostałem ten ekran: tinypic.com/r/mrdvt/7 Udało mi się uruchomić system Ubuntu w trybie grafiki awaryjnej . Więc ten problem ( askubuntu.com/questions/61559/... ) nie został rozwiązany.
Chris

Nie zauważyłem, że używasz karty Optimus, i po prostu zauważyłem, że nigdy nie wspominałeś o uruchomieniu polecenia, które ci poleciłem. Odpowiedź Lekensteyna jest lepsza niż moja. Przeprosiny.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.