Po aktualizacji Ubuntu 14.10 do 15.04 nie mogę już otworzyć Matlaba 2013a


8

Nie mogę otworzyć Matlaba 2013a po aktualizacji Ubuntu 14.10 do 15.04. Próbowałem również otworzyć z folderu lokalizacji, a gdy próbuję otworzyć go z konsoli za pomocą $

$ cd /usr/local/MATLAB/R2013a/bin/
$ ./matlab

Otrzymuję następujący komunikat.


Czy kliknąłeś przycisk Szczegóły, aby sprawdzić, czy zawiera on więcej informacji o napotkanym problemie Matlab? Czy wysłałeś raport o błędzie do MathWorks?
chaskes

Tak, dostaję wykrycie naruszenia segmentacji.
lmiguelvargasf

Jeśli w szczegółach znajduje się więcej informacji, edytuj pytanie, aby uwzględnić wszystkie szczegóły. Proszę również zgłosić błąd MathWorks, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
chaskes

Więc skończyłem z usuwaniem MATLAB 2013a i zainstalowałem MATLAB 2014b. Nie mogłem znaleźć rozwiązania i muszę mieć MATLAB do przeprowadzenia symulacji.
lmiguelvargasf

Jest to również problem i usunięcie pakietu jayatana rozwiązanie wrt Matlab R2012b na Ubuntu 15.04.
Anne van Rossum,

Odpowiedzi:


11

Zgodnie z następującym wierszem wiadomości, masz jayatanazainstalowany pakiet:

Picked up JAVA_TOOL_OPTIONS: -javaagent:/usr/share/java/jayatanaag.jar

Ten pakiet jest odpowiedzialny za obsługę menu aplikacji dla aplikacji Java Swing i wydaje się być przyczyną segfault. Usunięcie go działało dla mnie:

sudo apt-get remove jayatana

Nie zapomnij zrestartować sesji później, ponieważ pakiet instaluje JAVA_TOOL_OPTIONSzmienną środowiskową. Lub spróbuj w oknie terminala:

JAVA_TOOL_OPTIONS= /path/to/your/matlab

Przypuszczam, że zadziałałoby, ale usunąłem wszystkie pliki związane z MATLAB 2013a. Jednak dziękuję Seebicah.
lmiguelvargasf

Usunięcie jayatanapakietu działa dla mnie.
wsw

13

Miałem ten sam problem, sądzę z komunikatów o błędach, że było to spowodowane starymi bibliotekami libc używanymi przez Matlaba.

Po zainstalowaniu pakietów matlab-supporti matlab-support-deva wszystko zaczęło do pracy.

Jeszcze jedno: postanowiłem zmienić nazwę starych bibliotek GCC z MATLAB i użyć nowych z Ubuntu, gdy zostanie o to poproszony !!!


2
Działa to dla mnie z MATLAB 2015b na Ubuntu 15.10.
jvriesem,

1
działa dla mnie z R2016a na Ubuntu16.04lts
tqjustc

0

Jeden wątek przepełnienia stosu pokazał, że błąd naruszenia segmentacji można rozwiązać, zmieniając domyślny moduł renderujący na zbuffer. Dodaj ten wiersz do startup.mpliku:

set (0, „DefaultFigureRenderer”, „zbuffer”);


To nie działa. Otrzymałem następujący komunikat: odebrałem JAVA_TOOL_OPTIONS: -javaagent: /usr/share/java/jayatanaag.jar -------------------------- ---------------------------------------------- Naruszenie segmentacji wykryto w Śr. 29 kwi 18:03:36 2015 Jeśli problem ten jest powtarzalny, prześlij zgłoszenie serwisowe za pośrednictwem: mathworks.com/support/contact_us Dziękujemy za pomoc. ** Ten raport o awarii został zapisany na dysku jako / home / m /matlab_crash_dump.9070-1 ** MATLAB wychodzi z powodu błędu krytycznego Zabity
lmiguelvargasf

Musiałem dodać, że zaktualizowałem JDK 7 do 8, więc z powodu mojego błędu związanego z Javą zastanawiam się, czy to jest powód.
lmiguelvargasf

0

Prostym rozwiązaniem jest rozbrojenie zmiennej środowiskowej powodującej problem przed uruchomieniem Matlaba. Wydaje się, że do tej pory działał bez skutków ubocznych:

$ unset JAVA_TOOL_OPTIONS
$ matlab

0

Dla mnie karta graficzna (Nvidia) była problemem. Spróbuj przełączyć się na domyślną grafikę. Następnie uruchom ponownie system i uruchom Matlab.


Cześć @ SundeepJoshi mówisz: „Spróbuj przełączyć się na grafikę domyślną” - jak? Być może powinieneś edytować swoją odpowiedź, dołączając instrukcje, jak przełączyć się na grafikę domyślną.
Tshilidzi Mudau,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.