System-config-samba nie otwiera się w Ubuntu 14.10. I 15.04


8

System-config-samba nie otwiera się. Nie ma znaczenia, czy instaluję program za pośrednictwem wiersza polecenia, czy centrum oprogramowania. Kiedy próbuję otworzyć program, monituje mnie o podanie hasła, a następnie zamyka. Robi to za każdym razem i nigdy nie mogę zmusić Samby do otwarcia.

Zainstalowałem go na 2 różnych komputerach ze świeżymi instalacjami Xubuntu 14.10 i 15.04. Ten sam problem występuje. Próbowałem ręcznie zmodyfikować plik smb.conf, ale nie działa, i próbowałem skopiować inny plik smb.conf innego użytkownika i nadal nie mam szczęścia.

Daj mi znać, czy istnieje sposób na uruchomienie sieci domowej.


Masz na myśli system-config-samba? Nie jest do końca jasne, o czym mówisz.
Starszy Geek

Tak, to system-config-samba. To jedyna samba GUI dostępna w centrum oprogramowania. Jeśli istnieje sam interfejs GUI dla samby, chętnie go wypróbuję.
Rockishi

Dzięki za wyjaśnienie. Dla jasności zredagowałem twoje pytanie.
Starszy Geek

Odpowiedzi:


8

W Ubuntu 15.04 system-config-samba kończy się niepowodzeniem, chyba że uruchomisz go z uprawnieniami administratora (gksu system-config-samba). Następnie byłem w stanie uruchomić system-config-samba z deski rozdzielczej Unity po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu po pierwszej konfiguracji samby za pomocą gksu.

Za pierwszym razem dostałem również następujący komunikat o błędzie:

SystemError: could not open configuration file `/etc/libuser.conf': No such file or directory

Rozwiązałem ten problem, tworząc pusty plik tekstowy „libuser.conf” w / etc:

sudo touch /etc/libuser.conf

co robi ten pusty plik?
endolith

2

system-config-samba ma potwierdzony błąd , możesz go zasubskrybować (zalecane). Alternatywą byłoby wypróbowanie smb4kdostępnych w centrum oprogramowania. Więcej alternatywnych GUI Samby omówiono tutaj


1
zgłoszono 8 lat temu i wciąż nie naprawiono
endolith
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.