Jak zainstalować Microsoft Silverlight w przeglądarce Firefox 12.04?


8

Używam Ubuntu 12.04 LTS 64-bit w moim systemie. Używam przeglądarek Mozilla Firefox 37.0 i Google Chrome 41.0 .

Poszedłem na http://windows.microsoft.com/en-in/windows-10/about w obu przeglądarkach. W Chrome mogłem doskonale widzieć zawartość strony. W przeglądarce Firefox poprosił mnie o zainstalowanie Microsoft Silverlight . Dziwi mnie, że w Chrome nie poprosiłem mnie o zainstalowanie Silverlight.

Wyjaśnij mi, czym jest Silverlight , dlaczego jest potrzebny i jak zainstalować go w moim systemie w łatwy, wydajny i niezawodny sposób?

PS Proszę nie sugerować robienia czegokolwiek przy użyciu WINE, ponieważ wiem, że nie jest to wiarygodne podejście.

Z góry dziękuję.


@ LDC3 boom !!!!! :) nigdy nie pozwól nikomu powiedzieć, że nie możesz zrobić czegoś w systemie Linux.
mchid

@mchid Stoję poprawiony.
LDC3,


@mchid Masz rację. Windows? Check. Mac? Check. Linux? Check. Silverlight works on all major OS's plus all major browsers, including Firefox, Google Chrome, Safari, and yes, Internet Explorer.from microsoft.com/silverlight/what-is-silverlight
LDC3,

@ Cóż, LDC3, już nie na Chrome, ponieważ Chrome zbanował wtyczki NPAPI :(
mchid

Odpowiedzi:


12

Pierwszy,

ZAMKNIJ FIREFOX przed uruchomieniem tych poleceń !!! otwórz terminal i wpisz kolejno następujące polecenia.

sudo add-apt-repository ppa:pipelight/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install --install-recommends pipelight-multi
sudo pipelight-plugin --update
pipelight-plugin --enable silverlight
sudo pipelight-plugin --create-mozilla-plugins

Spowoduje to zainstalowanie Silverlight w Firefoksie, a nie w Google Chrome lub Chrome, ponieważ Chrome nie używa już tego typu wtyczek.

Na koniec niektóre aplikacje mogą sprawdzić, czy korzystasz z systemu Windows, a wszystko, co musisz zrobić, to użyć przełącznika użytkownika w celu obejścia tego problemu. Poszukaj useragent w dodatkach Firefox.

więcej informacji:

http://www.webupd8.org/2013/08/pipelight-use-silverlight-in-your-linux.html

i strona główna:

http://pipelight.net/cms/about.html

Z tego, co zbieram, pipelight uruchamia silverlight w jakiś sposób za pomocą wina w tle, ale to nie tylko działa, działa lepiej niż silverlight w systemie Windows i instaluje się jako wtyczka do przeglądarki linux (nie obejście problemu z winem) . Testowane na Netflix i aplikacji telewizji kablowej Timewarner.


2
Nie dotyczy przeglądarki Firefox 43.0.4 = \
AB

@AB Nie instalowałem go od dłuższego czasu, ale ostatnim razem musiałem ręcznie uruchomić instalację Silverlight (za pomocą poleceń win), podając przedrostek świeżego wina. Zrobiłem to po zainstalowaniu potoku. Uruchomienie Firefoksa w terminalu pokazuje błąd instalacji. Musiałem również zainstalować instalator gecko do wina i oczywiście instalator wina silverlight.
mchid

Musiałem użyć --fix-missing wsudo apt-get install --install-recommends pipelight-multi
strony

Pipelight pracował dla mnie, ale nagle Silverlight przestał działać / pojawiał się w: wtyczkach. Więc idę i instaluję ponownie potok (zgodnie z powyższymi poleceniami i zaleceniami juanpastas). Wynik: nie działa. Używam Firefoksa 47.0 na Ubuntu 12.04.
balu

Aby dodać do mojego poprzedniego komentarza: Przez „nie działa” mam na myśli to, że „about: plugins” nadal nie jest wtyczką Silverlight.
balu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.