Czy myszy Windows działają z Ubuntu? [Zamknięte]


8

Chcę kupić mysz do komputera, ale podczas wyszukiwania zobaczyłem w szczegółach produktu, że musi to być system operacyjny Windows. Mam rozruch pojedynkowy Ubuntu / Windows i zastanawiałem się, czy myszy na Windows mogą być również używane na Ubuntu.


1
Zależy, google przeszukaj mysz i Ubuntu, aby sprawdzić, czy są jakieś raporty. Przetestuj na żywo USB.
Panther

7
Znajdziesz wiele produktów, które mówią tylko dla komputerów Mac i Windows ...
Xangua

Podanie dalszych informacji na temat marki i modelu sprzętu zapewni lepsze odpowiedzi i pozwoli uniknąć pytania. Uważam za interesujące pytania związane ze zgodnością, ale - jakoś - jest to niezgodne z regułami czy coś takiego. Jeśli więc chcesz uzyskać lepsze odpowiedzi, podaj szczegółowe informacje i, jeśli to możliwe, dołącz identyfikator sprzętu, jak pokazano w szczegółach dotyczących ulubionego systemu operacyjnego.
Geppettvs D'Constanzo

@Geppettvs D'Constanzo Mam nadzieję, że są to dobre szczegóły. Patrzyłem na tę mysz ( amazon.com/Programmable-Buttons-Profiles-specific-Switches/dp/... ) i jak powiedziałem powyżej, powiedział, że potrzebuje systemu Windows. Innym przykładem może być mysz UtechSmart Mars z napisem „Port USB: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8”. Używam Ubuntu 14.04.2. Chcę kupić mysz z więcej niż trzema przyciskami, ale wygląda na to, że wszyscy potrzebują systemu Windows. Mam nadzieję, że to wystarczy.
Alex

1
Głosuję za zamknięciem tego pytania jako nie na temat, ponieważ zalecenia sprzętowe są nie na temat.
guntbert,

Odpowiedzi:


12

Podstawowe myszy bezprzewodowe USB / USB normalnie działają (wciąż muszą znaleźć takie, które nie działają).

Jeśli mysz jest myszą do gier / specjalną, to zależy. Przez większość czasu będzie działał jak zwykła mysz lub będzie wymagał sporo konfiguracji, chyba że producent wyraźnie obsługuje Linuksa. Innymi słowy, dodatkowe przyciski prawdopodobnie zostaną rozpoznane przez system, ale zwykle nie są one przypisane do niczego, a jeśli producent nie dostarczy informacji, ich konfiguracja będzie trochę uciążliwa.

Możesz zobaczyć coś w pomocy społeczności Ubuntu oraz (jak zawsze) ładnej i kompletnej stronie pomocy Arch wiki (większość z nich będzie działać również w Ubuntu, ale musisz dostosować lokalizacje plików conf i tak dalej).

Jeśli myślisz o konkretnej myszy, możesz zadać (proszę --- inne ) konkretne pytanie, aby sprawdzić, czy ktoś z tym samym modelem rozwiązał to za Ciebie.


Jakiego jądra używasz? Być może sytuacja wygląda inaczej u różnych dostawców.
VRR

@VRR --- Nie mogę zrozumieć twojego komentarza. Jądro jest tutaj najbardziej przejrzyste, nie ma w nim żadnych konkretnych dostawców ani cytowanych ... Może skomentowałeś złe pytanie / odpowiedź?
Rmano

Uważam, że podałeś dobrą odpowiedź, ale z czasem niektóre rzeczy się zmieniły. Miałem pewne problemy z klawiaturą (np.), Ale zostały one poprawione w nowszym jądrze. Być może nowe produkty są mniej lub bardziej zgodne, jak stwierdzono w mojej odpowiedzi.
VRR

0

Krótka odpowiedź brzmi: tak.

  • Jeśli jest to mysz USB (przewodowa lub bezprzewodowa), wszystkie myszy USB (wszystkie, które znam) są uniwersalne i używają USB HID (ludzkie urządzenie interfejsu).

  • Jeśli jest to mysz Bluetooth, nie ma tak wielu problemów.

  • Każda mysz (przewodowa lub bezprzewodowa), która ma więcej niż 3 przyciski, może powodować pewne problemy, jednak mam jedną z przyciskami w przód iw tył, która działała, podłączając ją.


0

Jeśli jest to zwykła mysz USB z trzema przyciskami, powinna. Linux jest dostarczany ze sterownikami, które działają z większością sprzętu.

Wiele urządzeń powie, że działają tylko z systemem Windows i / lub Mac. Mam Linux Mint (który jest w zasadzie taki sam jak Ubuntu) podłączony do Internetu za pomocą adaptera USB, który mówi, że będzie działał tylko z systemem Windows i działa idealnie na systemie Linux.


0

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​oba wybory powinny działać, ponieważ wszystkie mają wbudowaną pamięć. Ostatnio miałem ten sam problem, przeprowadziłem badania w Google i zdecydowałem się na zakup Cooler Master Recon . Ludzie już potwierdzili, że jest kompatybilny z Linuksem. Klawisze i światła działały od razu po wyjęciu z pudełka, ale zadeklarowano także, że działa tylko w systemie Windows.

To samo z poprzednią techniką A4 . Wydaje mi się, że nie ma żadnych problemów z powodu wbudowanej pamięci.

Musisz jednak pobrać oprogramowanie producenta, zainstalować je w systemie Windows, aby skonfigurować mysz tak, jak chcesz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.