Jakie są dostępne alternatywy GPARTED?


16

Co to jest dobre narzędzie do partycjonowania dla Ubuntu 10.X jako alternatywa dla GPARTED? Nie udało mi się znaleźć takiego, który byłby łatwy w użyciu. Produkt komercyjny jest OK, jeśli jest to konieczne ze względu na łatwość użycia.


6
co jest mylące na gparted? Uważam to za najprostsze narzędzie do partycjonowania, jakie kiedykolwiek spotkałem.
Pavel S.,

3
Jeśli mogę zapytać, co sprawia, że ​​gparted jest mylący? Inne dostępne narzędzia to wiersz poleceń lub bardziej mylące
Thomas Ward

14
Moja rada: jeśli GPartEd jest dla ciebie zbyt mylący, POZWALA TWOJĄ TWARDĄ DYSKĘ JAK TO JEST! GPartEd jest jednym z najłatwiejszych narzędzi do partycjonowania dysku twardego. A jeśli nie masz wystarczającej wiedzy komputerowej do pracy z GPartEd, prawdopodobnie spieprzysz dysk twardy i stracisz wszystkie dane w jednej chwili.
RobinJ

3
Gparted jest dla mnie łatwiejszy niż wersje systemu Windows, takie jak Power Quest Partition Magic lub ta, która jest domyślnie. Jest to jeden z najłatwiejszych, jakie widziałem, i obejmuje te specyficzne dla Seagate, Maxtor i podobnych. Z mojego doświadczenia naprawdę sugeruję, aby dać szansę na naukę, ponieważ reszta będzie trudniejsza lub bardziej zagmatwana. A na twoje pytanie Gparted JEST dobrym partycjonerem i łatwy w użyciu, jeśli dasz mu przynajmniej 5 minut.
Luis Alvarado,

1
@michael durrant - jaki jest przypadek użycia - tj. do czego potrzebujesz narzędzia?
belacqua

Odpowiedzi:


17

Popularne narzędzia do partycji oparte na terminalach to:

  1. rozstał się
  2. fdisk
  3. cfdisk
  4. sfdisk

BTW, żeby to wymienić, właśnie wpisałem apropos partition. To naprawdę przydatne polecenie.


9
Chociaż są to rzeczywiście alternatywy, nie uważam ich za „mniej mylące” niż GParted; ale dla każdego ich, jak sądzę :)
Piskvor opuścił budynek

1
Najbardziej podoba mi się ta odpowiedź. Nie podałem mniej mylących alternatyw i chociaż to sugeruje, oznacza to również „ocenianie” alternatyw. Podoba mi się ta odpowiedź dla innych użytkowników.
Michael Durrant

14

gnome-disk-utility. To jest osobista opinia, ale uważam, że jest to dość łatwe niż dzielenie. Myślę, że jest również domyślnie instalowany.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Narzędzie dyskowe jest dobre, ale nie zapewnia niektórych opcji, na przykład zmiany rozmiaru partycji. A może to? Dla mnie jest to bardziej „narzędzie do czytania”, tylko do uzyskiwania informacji o moich dyskach.
Pavel S.6

3
@Pavel S .: OTOH, ma bardziej przyjazny interfejs dla bardziej typowych zadań, takich jak oznaczanie FS.
Piskvor opuścił budynek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.