Wszystkie elementy interfejsu użytkownika w aplikacjach brzydkie i szare (14.04)


8

Zrobiłem czystą instalację Ubuntu 14.04 LTS. Mam dziwny problem, o którym nie mogę znaleźć żadnej wzmianki o Internecie. Zasadniczo wszystkie elementy interfejsu użytkownika w aplikacjach wyglądają na szare, w stylu Windows 98.

Oto GParted (Gparted)

I Geany (Geany IDE)

I okno przesyłania plików w przeglądarce Firefox (Przesyłanie pliku Firefox)

Funkcjonalnie wszystko jest w porządku, ale po prostu wygląda brzydko. Unity, pulpit i ekran logowania wyglądają zupełnie normalnie. Wylogowanie i ponowne zalogowanie rozwiązuje problem, ale powraca po ponownym uruchomieniu.


Zdarzyło mi się kiedyś. Czy masz autologinę? W moim przypadku uruchomienie jakiegoś demona było zbyt wolne, więc poczekanie chwilę po uruchomieniu systemu na logowanie rozwiązało problem. Myślę, że nie pamiętam, co to było --- jakieś dbus / sesja. Nie mogę znaleźć więcej szczegółów.
Rmano

Odpowiedzi:


6

To tutaj jest łatwa naprawa. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do centrum oprogramowania i zainstalować poprawkę Ubuntu.

  1. Otwórz to i przejdź do „Tweaks”
  2. Idź do „Tematu”
  3. Tam zmień motyw Gtk na dowolny.

Ubuntu Tweak

To powinno to naprawić bez problemu


3

Przyczyn tego problemu może być wiele, ale zazwyczaj można go rozwiązać, ponownie konfigurując kompozycje. Możesz zacząć od ulepszenia motywu w centrum kontroli jedności i upewnienia się, że jest ustawiony na Ambience. Jeśli tak, spróbuj zmienić motyw na inny iz powrotem. Możesz także spróbować ponownie zainstalować motywy zgodnie z sugestią podaną w tej odpowiedzi: https://askubuntu.com/a/141375/341801 dla 12.04.


2

Czy próbowałeś użyć centrum oprogramowania i zainstalować narzędzie do dostosowywania, a następnie uruchamiasz narzędzie do dostosowywania i ustawiasz okno i ikony na coś innego, i powinno ono wyglądać lepiej niż na szaro, i powinieneś zainstalować ustawienia systemu gnome, i tam możesz również ustawić ustawienia i może w ten sposób działać dobrze.


2

Możesz mieć błędną konfigurację motywu. Spróbuj tego:

  1. Przejdź do koła zębatego znajdującego się w prawym górnym rogu ekranu.
  2. Wybierz Ustawienia systemu z menu.
  3. W ustawieniach systemu kliknij opcję Wygląd
  4. W prawym dolnym rogu tego okna znajduje się selektor motywu. Jeśli wybrano opcję Ambiance , wybierz inny motyw. Może być konieczne poczekanie kilku sekund, aż zastosuje się nowy motyw.
  5. Wybierz ponownie motyw Ambiance .

2

Miałem ten sam problem (nie zawsze tak się zdarzało) i stwierdziłem, że jest to związane z moim sterownikiem graficznym. Sposobem na rozwiązanie tego problemu było pozostanie na ekranie logowania przez około 45 sekund do minuty. Coś „klika” w X.org, co pozwala mu przejść do trybu wysokiej grafiki i załadować ładnie wyglądający motyw.

Wysłałem powiązane pytanie tutaj: /ubuntu/628141/multiple-monitor-configuration-is-delayed-for-40-seconds-on-ubuntu-14-04-lts


1
Myślę, że to może być mój problem. Jeśli się wyloguję, a następnie zaloguj się ponownie, działa dobrze, nie próbowałem pozostawiać go na ekranie logowania, ale spróbuję. Ubuntu nigdy nie grało tak ładnie z moją APU AMD, więc nie byłbym zaskoczony.
Joe Malt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.