Czy jest jakiś sposób, aby zatrzymać pasek tytułu okna z panelem po zmaksymalizowaniu?


36

Pracuję na komputerze stacjonarnym z dużą ilością ekranu, więc nie potrzebuję pasków tytułowych moich okien, aby połączyć się z globalnym paskiem menu, gdy okna są zmaksymalizowane. Ponadto pracuję nad konfiguracją podwójnego ekranu, więc fakt, że okno jest zmaksymalizowane, nie oznacza, że ​​jest to jedyne widoczne okno.

Przed Unity przeszedłem do zmaksymalizowanego okna, klikając jego pasek tytułu, lub zamknę okno, nawet jeśli nie jest skupione, klikając przycisk zamykania; Nie mogę tego dłużej robić, ponieważ brakuje paska tytułu, a pasek menu globalnego jest pusty na tym ekranie. To nie jest duży problem - mogę kliknąć na niektórych oknach chromu, aby go ustawić - ale jest to nieintuicyjne i zmusza mnie do ponownego nauczenia się mojego zachowania myszy.

Chciałbym wyłączyć scalanie paska tytułu i globalnego menu, ale jak?

EDYTOWAĆ:

Chcę po prostu, aby pasek tytułowy okna NIE łączył się z górnym panelem, gdy maksymalizuję okno. Moim zdaniem globalne menu powinno pozostać w górnym panelu. Obecny maksymalizuje w ten sposób

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Chcę, aby zmaksymalizować w ten sposób (na tym ekranie zmaksymalizowane okno zostało przeskalowane, aby zająć resztę miejsca)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy używanie klasycznego pulpitu Gnome 2 nie jest lepszym rozwiązaniem?
Benjamin

6
Nie, Classic GNOME 2 nie jest lepszą opcją. Wiele rzeczy w Unity nie jest złe, ale w konfiguracji z wieloma monitorami warto kliknąć pasek tytułu okna, aby go ustawić, nawet jeśli okno jest zmaksymalizowane. Zachowanie scalania Unity-the-title-bar-in-the-panel zapobiega temu. Nie jest to jednak powód, aby wylewać dziecko z kąpielą.
Richard Turner

Można to zrobić przy użyciu sesji niestandardowej, ale nie zadziała, jak się spodziewałeś, ponieważ globalne menu jest widoczne tylko podczas najechania kursorem myszy, tak jak pokazuje twój drugi zrzut ekranu. Po prostu skończysz z 2 kopiami paska tytułu.
Veazer

@ Veazer Cóż, to początek; przynajmniej wtedy pozostałym problemem jest po prostu załatanie globalnego menu, które ma być wyświetlane cały czas, a nie tylko po najechaniu myszką. Czy chcesz przesłać odpowiedź wyjaśniającą, jak to osiągnąć za pomocą sesji niestandardowej?
Richard Turner

Czy korzystasz z Unity 3D lub 2D? Jeśli 2D, chciałbyś metacity lub compiz dla menedżera okien?
Veazer

Odpowiedzi:


2

ctrl + alt 5 wydaje się teraz najlepszym wyborem. Przepraszam. Być może, aby usunąć pokusę można usunąć przycisk maksymalizacji w Ubuntu Tweak ale od teraz, jeśli zmaksymalizować okno, to po prostu będzie scalić pasek tytułowy z paska menu


1
Czy to ma jakieś aktualizacje?
AlexP

ctrl + alt + 5 nic tu nie robi, ale ctrl + alt + numpad5 maksymalizuje się, a pasek tytułowy nadal się łączy :(
Aquarius Power

@AlexP Napisałem poniżej skrypt, który może ci również pomóc :)
Aquarius Power

4

Możesz wyłączyć maksymalizację okna do paska tytułu, gdy pasek tytułu jest przeciągany w pobliżu paska Unity Top / Superior.

Odwiedź: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1743309 (Uwaga post nr 6 autor: stevecomrie)

 • Otwórz Menedżera ustawień CompizConfig
 • Kliknij „Siatkę” w kategorii „Zarządzanie oknami”
 • Kliknij kartę „Krawędzie”
 • Otwórz menu „Zmień rozmiar akcji”
 • Zmień listę rozwijaną „Górna krawędź” na „Brak”
 • Zamknij CompizConfig i gotowe.

To tylko częściowe rozwiązanie. Niektóre aplikacje nadal uruchamiają się w stan scalony po ich uruchomieniu. I nadal możesz nieumyślnie spowodować scalenie, klikając dwukrotnie pasek tytułowy nie połączonej aplikacji. Doceniony zostanie każdy, kto ma pojęcie, jak całkowicie wyłączyć wszystkie warianty panelu unity łączącego się z paskiem tytułowym aplikacji!


Tego rozwiązania można również użyć do wyłączenia zachowania lewej / prawej krawędzi.
ImaginaryRobots

3

W Unity 3D możesz wypróbować ten skrypt.

Zasadniczo sprawdzi, czy są zmaksymalizowane okna, i zmaksymalizuje je, a następnie zmieni ich rozmiar do maksymalnej możliwej wysokości (że po wykonaniu testów okaże się, że działa dobrze na twoim komputerze); graj także z nXpos i nYpos, jeśli uważasz, że coś nie działa dobrze.

demaximize.sh 1005710 # dla 1024x768, który działa tutaj przynajmniej ...

#!/bin/bash

# make tests to your system, this works 'here' at 1024x768
nWidth=$1 #1005
nHeight=$2 #710
nXpos=1
nYpos=22

while true; do 
  windowId=`xdotool getactivewindow`;
  if xwininfo -wm -id $windowId |tr -d '\n' |grep -q "Maximized Vert.*Horz";then
    wmctrl -i -r $windowId -b toggle,maximized_vert,maximized_horz;
    xdotool windowsize $windowId $nWidth $nHeight;
    xdotool windowmove $windowId $nXpos $nYpos;
    xdotool getwindowname $windowId
  fi; 
  sleep 0.5;
done

PS .: aby chrom / chrom działały lepiej, włącz opcję „użyj tytułu i granic systemu”


Nowe podejście, ale tak naprawdę to okropny hack, prawda? :)
Richard Turner

... to działa i może zostać ulepszone, aby działało jeszcze lepiej :), moja obecna implementacja ma 220 wierszy kodu: D, ale to naprawdę straszny włamanie ... Jestem zmuszony naprawić błędy w umieszczaniu okien? menedżera okien i wielu innych dziwnych rzeczy, które nie byłyby konieczne, gdyby istniała opcja menedżera okien, aby nie maksymalizować i po prostu sprawić, by okno miało maksymalny możliwy rozmiar; Żeby był tylko pseudo-maksymalizowany ...
Wodnik Moc

2

Źródło: http://ubuntuguide.net/unity-2d-how-to-removeenable-maximized-window-titlebar

To może być obsługiwane przez gconftool . Jeśli masz zainstalowaną nakładkę GUI „gconf-edtor”, po prostu uruchom ją i przejdź do /apps/metacity/general, a następnie odznacz „show_maximized_titlebars”, aby usunąć zmaksymalizowany pasek tytułu okna.


Lub możesz wykonać to polecenie w terminalu, aby je usunąć:

gconftool --type bool --set /apps/metacity/general/show_maximized_titlebars false

Uruchom to, aby ponownie włączyć:

gconftool --type bool --set /apps/metacity/general/show_maximized_titlebars true

1
Dawno nie korzystałem z Unity, odkąd opublikowałem to pytanie, więc nie byłem w stanie przetestować odpowiedzi ludzi. Miałem duże nadzieje na twoją odpowiedź, ale w pełnej wersji Unity na Ubuntu 12.10 to nie działa. Być może działało to tylko dla Unity 2D ....
Richard Turner

Tak, działa to tylko w Unity 2D. Wskazówka apps/metacity. Unity 3D korzysta z Compiz, Unity 2D korzysta z Metacity.
Seth

0

O ile rozumiem, nie jest to jeszcze możliwe (mówi się o przeniesieniu go do Ubuntu 12.04 lub 12.10, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć). Możliwym rozwiązaniem tu i teraz jest użycie Emerald jako dekoratora okien, ale nie wiem, czy to zadziała w 100%.


0

Prawie zacząłem płakać, próbując pozbyć się globalnego menu na Ubuntu 13.10. Widzisz moje główne aplikacje, np. Eclipse i Android Studio, czasem „zawodzą” podczas łączenia. W rezultacie masz połączone menu, które rozwija się tylko częściowo, co oznacza, że ​​nie możesz już używać programu. Więc znalazłem ten odnośnik:

JAK USUNĄĆ GLOBALNY PASEK MENU NA UBUNTU 13.10

$ sudo apt-get remove indicator-appmenu

Musiałem się zrestartować, a teraz życie jest znacznie lepsze.


Cieszę się, że życie jest lepsze, gdy znalazłeś rozwiązanie swojego problemu, ale nie ma to związku z zadanym pytaniem, które dotyczy pasków tytułowych okien, a nie globalnego menu.
Richard Turner
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.